Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Ja ampak zmeraj dajejo v prodajo polizdelke, šele potem jih pa sfiniširajo
frown-1.gif
. Upam, da se pod Microsoftom to spremeni.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ampak zmeraj dajejo v prodajo polizdelke, šele potem jih pa sfiniširajo
frown-1.gif
. Upam, da se pod Microsoftom to spremeni.

Katera od Lumij je bila na začetku polizdelek? Jo je bilo posebej držati da je lovila signal ali ob navigaciji paziti da nisi zavil z mostu?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jaz že skoz trdim, da je za 99% uporabnikov vseeno kaj ima - WP/Android/Apple. Vsi imajo v podobnem razredu približno enak output. Kupiš kar se ti dopade in si zmožen plačati. 1% uporabnikov, ki dejansko ve kaj pričakovati in kaj dobiti od telefona pa si bo izbral sebi primeren sistem/aparat.

Verniki pa bojo vedno pluvali po nasprotnem taboru, četudi največkrat sploh ne vedo o čem govorijo. Še tisto kar je res dobro pri nasprotnem taboru prikazujejo v luči kot da gre za največji shit ....

... moram končat, I'm going to drain the snake.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
lol

Teh 99% raje spremeni v 66.6% pa še je verjetno off. Že na začetku ere pametnih telefonov, smo točno vedli, kaj kupujemo, zdaj pa je sicer več userjev, vseeno pa niso tak nerazgledani. Nekateri imajo opcijo pri operaterju samo android/wm za vzet, recimo...Faktorjev je ogromno...
Kot drugo pa je wm8 nedodelan. Vizualno in tudi funkcijsko. Imajo še precej dela na wm9, da bodo dosegli leta 2017 10% tržni delež, kot se napoveduje. Res je, da za tem stoji Microsoft, ampak uporabniki pa smo vedno bolj razvajeni...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Bolj ko sprewmljam to debato o tem telefonu bolj me muči misel na jutrišnji dan ko bom to Lumio 920 dobil v roke, vprašam se ,ali bom res kupil telefon ki je na trgu boljših ali pa bom kupil nekaj kar je obsojeno na propad, ?

Če se bom radi tega jutri premislil bo šel takoj v prodajo ker bolj berem o Lumii bolj me muči misel da sem brcnil v popolno temo.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Po moje bos zadovoljen. Mogoce bo kaj drugace kot si navajen sedaj (ne vem kaj imas trenutno). Sigurno bos kako stvar pogresal. Bos imel pa kako vec.

Jaz na primer sem zelo zadovoljen. Za mene recimo konkurenca nudi premalo.
Ta zapis nad tabo vzemi s kar precej rezerve.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Kako točno je wm8 nedodelan? Ker na ikoni piše stik,namesto da bi bila ikona človečeka z milijon barvami? Ker so vse ikone enako velike in ker točno veš, ko boš pritisnil, da ti ne bo treba čakat 30 sekund da se 4056-ta slika odpre takoj kot si si zamislil. Za mene je hitrost na prvem mestu. Android je bil žal zame prepočasen, vedno sem čakal, da se je odprlo karkoli. Stock rom, 4 dodatne aplikacije naložene, 1GB rama 16gb prostora.

Zame je WM8 napredek, ker ko kliknem se dejansko odpre stvar, ki jo rabim. In ima točno vse tisto kar potrebujem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.355
113
Pomurje
Kako se lahko tako obremenjuješ z nakupom telefona? Baje da se sliši onega na drugi strani žice, pa slike tudi dela.

Zdaj če si pa heavy juzer, boš si težko iz WP naredil Androida na Lumii. Ostalo je pa vse ok.

Pogledaš pošlataš prebereš in se odločiš. Tudi če kupiš drek, ga hvališ do onemoglosti.
evil.gif
to je tako kot bosanec in VW.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Ja sigurno bo kar nekaj sprememb. Na bolje ali slabse bos videl sam. Pri meni je bilo na bolje.

Tudi jaz ne zastopim tega, da je vizualno nedodelan. Mogoce bi se zastopil funkcijsko, ceprav gre po vecini za obskurne zadeve, ki jih 99% ljudi res ne rabi. Vizualno pa mi ni cisto jasno. Meni se zdi vizualno najboljsi med vsemi tremi vecjimi. Minimalisticen, funkcionalen izgled s hitrim delovanjem.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Hmm, imam iOS in WP in meni iOS deluje "vizualno nedodelan".
smile-1.gif
Aplikacije nimajo standardnega flow-a, afaik Youtube ne deluje na lockscreenu,...?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Kolegica ki ga ima in ki mi je telefon tudi razkazala mi je sama rekla da več kot pol stvari ki so na tem telefonu niti sama ne oz ni pogruntala , verjetno bo potreba po vsem kar je v telefonu majhna ker mi bo vseno služil bolj za dnevne stvari oz. za telefoniranje pošto sms in splet, kaj več pa bo potrebno telefon spoznati, na tem delam že kar nekaj dni in dosti stvari sem prebral na Nokiini uradni strani za podporo, kaj več pa bom uredil ob stiku z telefonom.

Sem pa danes ob posnetku na Yu tubu ki je prikazoval razdiranje telefona 920 videl kako je ta ki je telefon odpiral lepo prikazal da je displej prevlečen z tanko folijo ki bi naj preprečevala oljne madeže, namreč ko je z predmetom dvigoval displej je drgnil ob rob displeja in je to folijo tudi rahlo na robovih privzdignil, to je na posnetku tudi lepo prikazal, torej je folija na displeju oz kot zaščita čez displej, če je ta folija zamenljiva ne ve niti ta ki je razdrl telefon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.731
6.910
113
Zakaj imam občutek, da bo retro že jutri skurcal telefon zaradi banalnega razloga?
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Kako točno je wm8 nedodelan? Ker na ikoni piše stik,namesto da bi bila ikona človečeka z milijon barvami? Ker so vse ikone enako velike in ker točno veš, ko boš pritisnil, da ti ne bo treba čakat 30 sekund da se 4056-ta slika odpre takoj kot si si zamislil. Za mene je hitrost na prvem mestu. Android je bil žal zame prepočasen, vedno sem čakal, da se je odprlo karkoli. Stock rom, 4 dodatne aplikacije naložene, 1GB rama 16gb prostora.

Zame je WM8 napredek, ker ko kliknem se dejansko odpre stvar, ki jo rabim. In ima točno vse tisto kar potrebujem.
Ko sem jaz prešel iz Androida na Lumio, sem imel čisto iste poglede na telefon kot ti.
Tudi po 9 mesecih je to še vedno zame best buy Lumia 920.

Za uporabnika Retro: glede na osebne izkušnje ostalih uporabnikov Windows Phonea ti lahko rečem, da dejansko ni uporabnika, ki ne bi bil zadovoljen. Ni pa rečeno, da boš ti zadovoljen..100 ljudi, 100 čudi
smile-1.gif