Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Kaj pa ma reprodukcija barv s kolicino pik? To bi pa res rad slisu pa zravn se linke pa testne fotke...
O velikosti govorim predvsem, tisti piksli sicer tudi malenkost pomagajo. Več svetlobe pomeni seveda manj napak, to vpliva tako na šum kot tudi na reprodukcijo barv, poglej ti z telefoni z navadnim 1/3" senzorjem, kako pri oblačnem vremenu kar ne more prave barve narediti, ker enostavno dobi premalo informacij piksle.
Če se vrnem na resolucijo, poleg zooma dodatni piksli pomagajo tudi pri barvah, ker 5MP senzor ima namreč ,.5M zelenih 1,25M modrih in 1,25M rdečih, torej da da ven pravo 5MP fotko manjkajoče barvne informacije intrapolira. Če torej hočemo imeti 5MP modrih pik brez interpolacije rabimo 20MP senzor.http://en.wikipedia.org/wiki/Bayer_filter Ampak ta interpolacija ni tako slaba, tako da ti dodani piksli pomenijo mnogo manj, kot pa velikost senzorja.
Mislim resno, splošno sprejeti fakt v fotografskih krogih je, da pač Full Frame kamere z 864 senzorji lahko pač v zadosti slabih pogojih(tok slabe, da jih je že težko dobiti
) dobi profi fotke, medtem ko bo kak navaden DSRL z 370 senzorjem pač naredil za silo. Vseeno se seveda najdejo ljudje, ki primerjajo klasične iPhone/S4 fotiče z 20mm^2 proti Lumiji 1020 55mm^2 kot da so to kao kamere v isti ligi, kar pač niso. To je popolnoma drug rang, to ni samo "kateri je bolši", v bistvu sta dva ranga razlike. Imaš kamerce v telefonih, potem imaš kompaktne fotoaparate, potem pa imaš advanced compact kategorijo, v katero spada Lumia 1020, Sony RX100(ta jo sicer povozi) pa še kaj bi se našlo. Ne en rang, dva ranga razlike je.
Je pa sedaj ven prišla Xperia Z1, ki ima 1/2,3" senzor, torej isto kot kompaktni, ta je pa vmes med Lumio 1020 in med navadnimi mobiteli. Z tem da razlike postajajo vedno manj opazne ko greš višje, ker imajo tudi naša očesa limit v kvaliteti prikaza.