Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Aplikacije, ki uporabljajo google storitve bodo (kot si že sam rekel) verjetno potrebovale modifikacijo. Vendar po besedah glavnega to naj ne bi bil zahteven proces (do nekaj delovnih ur) in verjamem, da bo to večina programerjev uredila brez težav, sploh glede na to, da je že itak potrebno aplikacije večkrat prilagajati na določene telefone.
Citat:
Users will be free to sideload any Android app they want and can download new apps easily from the dedicated Nokia store and Yandex Store, which is quite popular in Russia.
Potrebovale bodo velike modifikacije.
Google je naredil tako, da z Googlovimi knjižnicami potrebuješ 100 vrstic kode in imaš optimizirano funkcijo. Če pa ne uporabljaš pa rabiš sprogramirati funkcijo od temeljev, kar rabiš vsaj 2000 vrstic kode.
Noben ni neumen, da bi delal posebej aplikacije za Google Play, Amazon in Nokio.
Če imaš v aplikaciji zemljevid moraš sprogramirati 3 aplikacije: z Google API, z Nokio API in z Amazon API.
Jaz programiram Android aplikacije in Google se je programerjem z Google Play Services zelo olajšal delo. Da ne govorimo da z Googlovimi knjižnicami aplikacija žre manj baterije. Brez Google Play Services se koda v aplikaciji poveča vsaj za 2x in povečano kurjenje baterije zaradi neoptimizacije.
Trenutno Google Play Services vključujejo:
- Google Location API
- Google Maps
- Google Play In-App Billing
- Google+
- Google Wallet Instant Buy
- Google Cloud Platform
- Google Analytics
- Google Cloud Messaging
- Google Mobile Ads
In kaj je super pri Google Play Servicih? Google jih samodejno posodablja, tako da programerjem ni potrebno spremeniti kode v aplikaciji, če Google posodobi njegove knjižnice (knjižnice ne vključiš v aplikacijo). Naprimer v aplikacijo daš pridobivanje lokacije telefona. Ko Google samodejno posodobi Google Play Service imajo uporabniki takoj novo kodo za pridobivanje lokacije. Pa pač programer aplikacije ne naredi nič.
Programiranje Android aplikacij brez Google Play Services: Ne hvala!