Nintendo Wii

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Sem pogledal se tvoj video. Priznam, malo sem ga preskocil, a nisem opazil nobene primerjave GTA4 na obeh konzolah. Nekdo je pac modroval o tem kaj naj bi bilo po njegovem boljse in to je to. Zato sem poiskal samo zate drug video, kjer lahko sam vidis razliko. Takoj na zacetku videa (se preden vstopi v tisti klub) lahko vidis kako stvari v daljavi v Xbox verziji izginjajo takoj, ko niso direktno pred tabo, torej v smeri kamor je obrnjen pogled. Ne kaze pa tale video tistega, kar je najbolj motece.

Tukaj imas se enega, od cca. 1:30 naprej se vidi kako se semaforji in kandelabri pojavljajo iz nic sele, ko si dovolj blizu. Sicer je avtor sel primerjat predvsem vmesne sekvence (?!), ampak tam se pa vidi razlika.

Seveda tudi na PS3 stvari v daljavi izginejo - npr. iz najvisje stolpnice na drugem otoku, kjer je fino snajperirati pilote policijskih helikopterjev se komaj vidi koga dol na cesti - je pa razlika v tem, da pri PS3 to ni motece za igranje, pri Xboxu pa je.

Se eni semaforji iz nic, cca. eno minuto v clip ... Tega je kolikor hoces.
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Soprano pravi:
To je pa šala stoletja....
hysterical-1.gif

X360 ima boljšo grafiko v Gta IV in večini iger

Zmazek na Xboxu je res sala ... bolj slaba sicer, a vseeno sala.

Si ti dejansko kdaj od blizu videl GTA4 na eni in drugi konzoli za kaj vec kot pol minute ali si to samo nekje prebral (oziroma se boljse, slisal v nekem videu, ki si ga nasel v Internetu) ? Zgoraj sem napisal kje lahko med igranjem takoj vidis razliko (in to dovolj razlike, da je motece), tega pa je se ogromno drugje. Ti nisi napisal nic konkretnega, niti ponudil dokaza, ki bi podpiral tvojo trditev.

Ce imas moznost, bodi prijazen in naredi par slik ali pa kar clip igranja na Xbox360 (recimo ko gres ven iz omenjenega stanovanja, se obrnes proti ograji, skocis preko ograje in gres dol po stopnicah, ali pa med zavijanjem na tisto ulico na sredi drugega otoka, ki se razcepi v Y, kjer je ogromno oglasnih panojev in neonskih napisov), vse skupaj objavi pa bova potem razpravljala dalje o tem kaj je sala in kaj ni. Nevidne stvari, ki se pojavijo iz nic sele ko si enkrat obrnjen direktno proti njim (ovire v terenu blizu tebe) ali pa koncno dovolj blizu (neboticniki, bloki in njihove fasade), so na Xboxu precej motece.
Imam doma x360, ps3 pa sem sprobal pri prijatelju.... Glede na to kar sem jaz videl ima x360 lepše eksplozije in deep of field se mi zdi pri ps3 res večji ampak se mi zdi da so detajli pri x360 veliko bolj fletni, pa končajva to ali pa nardiva novo temo, da ne bova po wii temi spamala
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
@Moderator, a lahko razcepis temo ?

Jaz sem sicer prvotno vprasal glede grafike za Wii, tisto je seveda bilo on-topic, potem sta dva napisala, da tisto, kar sem jaz napisal (o izginjajocih ovirah), ne drzi. Jaz nisem primerjal lepote eksplozij, omenil sem tisto, kar je vsaj zame mocno vplivalo na igranje. Najprej sem se navadil na PS verzijo, kjer se vse stvari normalno vidi in torej lahko planiras kako se bos gibal. Ko sem potem kasneje igral Xbox verzijo, me je to zelo motilo - priblizno tako kot je bilo kot pri Star Treku, kjer transporter materializira nekaj pred tabo, ceprav je bil prej videti tam cisto prazen prostor. Zato se kdaj ob umikanju sovraznikom zaletis v skatle, ograje, in podobne stvari (sploh kombinacije teka in skakanja, kjer se Niko premika precej leseno, ce je direktno pred njim ovira), z avtom pa planiras zaviti nekje med neboticniki v daljavi, pa se kar naenkrat znajde vmes se en (kar seveda pomeni, da ni ceste ali kaksnega drugega prostora vmes). Posledica: krepnes, kjer sicer ne bi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
tut mene zanima..
Dobil, priklopil in ne vidim razlike
tongue-1.gif
. Kolikor sem bral bi moral moj TV na enem SCART priklopu prežvečit RGB, tako da...
A lahko kdo opiše, kje se je najbolj videla razlika? Tudi Opera ostaja neostra, na žalost.
frown-1.gif
A je morda kakšna nastavitev za nastavit?
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
KSZ!

Evo od petka imam črno mrcino in zaenkrat brez pripomb:) odlična odzivnost, grafika pač ni najboljša ampak pri wii-ju je smisel nabave čisto drugje... v nadzoru iger s premikom rok(e). Vzel sem že "pripravljenega" za zagon iger z usb ključka in probal ubistvu skoraj vse večje igre ki so na voljo za wii. Ampak zaenkrat se najbolj zabavamo ob priloženih Sport in Sport Resort. Pri ostalih(COD in James Bond npr.) moraš že dobro obvaldati kontroler oz. Remote da lahko normalno slediš igri. Dodatno sem nabavil še canyon-ov koplet dodatkov 6-1, samo se mi zdi da pri vožnji volan ne izpade najbolje, ali pa ga ne držim pravilno ker avto ne zavije kot mora. Ostali dodatki (baseball, tenis, golf...) pa delujejo ok.

Imam eno vprašanje. Kako bi prepričal wii-ja da se poveže na net? Brezžično povezavo sem že ustvaril, vendar ko hočem posodobiti npr. vreme mi javi - WiiConnect24 Standby Connection is currently turned off, so channel cannot be used ERROR Code: 109139

ko pa želim to vklopiti pa najprej povezuje potem pa napiše : WiiConnect24 and Wii Shop Channel service is not currently being offered.

Se mogoče komu sanja kaj bi lahko bilo?
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ja res je
bonk.gif
ubistvu če prevedem mi bi lahko potegnilo da ni na voljo za slo in moram zbrati drugo "večjo" državo...ccc

Malo bedno ker potem ne kaže vremena za SLO ampak ok, vsaj vem da zadeva dela
smile-1.gif


Hvala za pomoč
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
eno vprašanje

Ko izklopite Wii kakšna lučka gori pri gumbu power rdeča ali oranžna? Pri meni je na začetku rdeča od danes naprej pa oranžna
frown-1.gif
je to kakšna fora? Enako z lučko ob cd driverju ko je cd notri utripa oz. se nežno ugaša in prižiga... prej tega ni bilo... programsko je vse isto edina razlika je to da je od danes neprej priklopljen na net...
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
eno vprašanje

Ko izklopite Wii kakšna lučka gori pri gumbu power rdeča ali oranžna? Pri meni je na začetku rdeča od danes naprej pa oranžna
frown-1.gif
je to kakšna fora? Enako z lučko ob cd driverju ko je cd notri utripa oz. se nežno ugaša in prižiga... prej tega ni bilo... programsko je vse isto edina razlika je to da je od danes neprej priklopljen na net...
Tako naredi da bo rdeča (net izklopiš...) meni, ko sem ga še imel in sem ga imel nonstop na netu, je med igro začel ugašati, ker je bil prevroč... sklepam, da ko je v "oranžni" se segreva, ventilator pa ne dela... Tako je bilo vsaj pri meni.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.331
1.350
113
Ja ko imaš enkrat net si lahko nastaviš da ti CD slot nežno utripa v modri barvi (vsaj pri mojem je modra) če dobiš kako novo sporočilo ali kaki mii kontakt,... Ko je na standby-ju je oranžna lučka samo se takrat greje da je joj, tako da ga jaz potem ko je enkrat v standby položaju z daljšim pritiskom in držanjem off tipke na enoti čisto ugasnem (gori rdeča lučka). Res pa da potem ne utripa več v modri barvi če dobim kako sporočilo...
Mimogrede kako je s temi soft modi. A to daš samo software na USB ključ in to je to. Ali kaj posegaš v samo enoto? A lahko s tem uničiš enoto. Ker bi jaz to probal, samo me bo moja ubila če uničim enoto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Daš SW na SD kartico in zrihtaš. Same enote nič ne odpiraš. Je pa seveda vedno tveganje...
Vendar je forum o tem res hud in se zadeva običajno poštima. Pa weather channell in to lahko potem črtaš. Verjetno tudi Mii-je in sporočila.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Moj je bil kupljen "odklenjen" programsko in mi vse omenjene zadeve delujejo, sam mi je slo na k... ker je svetila oranžna lučka ko je bil izklopljen in se je seveda med stanjem pripravljenosti grel ko kalorifer
smile-1.gif
tako da sem ga odklopil iz neta.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
A tudi Weather Channell? Ker kolikor sem sam sprobal mi javi, da moram vključit WiiConnect24.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
najprej izberi državo. Jaz sem recimo izbral Avstrijo, potem pa vključiš še WiiConnect24 potrdiš pogoje in zadeva dela. Vreme se lahko gleda tudi za Ljubljano, ko ti pokaže za npr. Dunaj stisneš Globe in spodaj vidiš Ljubljana
cool-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Eh, v redu je. Vreme lahko tudi drugje pogledam, pa malo bolj mirno spim, če imam WiConnect24 izključen.
grin1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Še vprašanje. A potem ti dela tudi prenos Mii-jev, sporočila in lahko igraš preko neta? Kljub softmode-u?

PS: Včeraj mi je končno uspelo preizkusit EA Active Sports. Brez pripomb.
cheer.gif