[NAVIGACIJA] I-GO novosti

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Ali velja to brisanje iz sys datoteke tudi za primo 1.2 ?
Zgleda da samo meni ne kaže JCV (primo2), ker na primo 1.2 mi super dela. Tak da bom kar nazaj instaliral. Nekih drugih funkcij tako ne rabim, to za izklapljanje pa pogrešam.
lp
 

SRutar

Zelenc'
Izključen uporabnik
13. nov 2009
25
0
1
Janchu hvala za posredovano tudi z moje strani.
Bil prezadovoljen že z Primo 1.2.

Zdaj pa še vprašanj.
Je SD kartica lahko velika tudi 8 ali 16 GB?
Z Navteq, Teleatlas (TomTom) in TopMap in uporabo MapChangerja je moja 4 GB že povsem polna. In zadnjič mi je Wayteq prvič napisal "Out of Memory).
In drugič. Ponudnike katerih POI je najbolje uporabljati. Kolikor vem, je za razliko od zemljevidovmapa POI lahko le ena.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Not pa lahko imaš vse POI.
wink-1.gif


Kartica je lahko tako velika kot jo še bere naprava.

Povej mi praktično uporabo map changerja. Meni je to total nepotrebna funkcija, razen za razvijalce SW in zemljevidov, ker itak je jasno da za zahodno in centralno Evropo je TT (prej TA) za vzhodno in jugo-vzhodno pa TopMap.

Ma pa 2.0 sedaj novo funkcijo opozarjanja na prehode med zazličnimi ponudniki zemljevidov. Janch a lahko tista opozorila izklopiš?
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Toti "Out of memory" tak nima veze s kartico in njeno velikostjo. Je men to že tut večkrat napisalo, pa mam več ko 2GB prostega.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mater komplicirate
smile-1.gif

Kot je že McGiver napisal, map changer je itak neka fensi špensi funkcija, ki je v velik ponos skinerjem, ki pa je sicer (roko na srce) popolnoma nepotrebna, razen če kdo navigacijo uporablja zgolj in izkljuæno za testne namene. Za na cesto je zmagovalna kombinacija Topmap+TA selekcija in zato ni potrebe po mapchangerju.

Sicer pa Wayteq prebavi vse kaj mu daš, tudi 16 gb SD kartico. Kar pa se tiče "Out of memory" teženja, pa je posledica prenasičenosti celotnega sitema, torej skini+max vizualne nastavitve in hkrati tudi večje baze radarjev..pač nekateri "overloadate" cel sistem popolnoma po nepotrebnem in seveda tudi Wayteq ima nekje svojo mejo...

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ma pa 2.0 sedaj novo funkcijo opozarjanja na prehode med zazličnimi ponudniki zemljevidov. Janch a lahko tista opozorila izklopiš?

Aja, nisem še videl..
sprasujem se.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot rečeno TM za V in JV Evropo in TT za srednjo in Z Evropo; in če načrtuješ pot recimo iz MB v Munchen te že pri preračunu opozori da pot vsebuje druge ponudnike zemljevidov. Ko pa prideš na Šentilj pa izpiše nekaj podobnega kot zapuščate področje sedanjega ponudnika in vstopate na področje drugega ponudnika zemljevidov in moraš potrdit da se strinjaš. Če ne potrdiš, opozorilo kar ostane na zaslonu in to mi je recimo moteče.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tudi TOM TOM ima nove zemljevide in sicer 2011 Q4.

Slovenia_R3_TomTom_2011.12_111230.fbl (velikost 13.731 KB).

Pogledal sem malo posodobitve in tokrat so bili kar ažurni
smile-1.gif
(vsaj za kraje, kjer sem preverjal).
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Mal Off:
No, glede "Out of memory", mam GJAk skin pa sam slovenske radarje gor, nič nekih ekstra dodatnih poi. Zraven ne predvajam glasbe al pa ka takega, pa še vseeno napiše.
Drugač pa ga morm potrepljat, že dolgo dolgo ni zajamral
priden.gif


Kartografija pa je že na nivoju, sem se zadnič tam u rovtah vozu, brez problema. Pač omejitve je kazalo skos 30km/h, sam se ne sekiram
tongue-1.gif
 

Ivan7

Zelenc'
5. avg 2008
20
0
1
moj primer Out of memory
Wayteq x990, 8gb kartica na njej primo2, skin GJ-AK v1.06, karte vse TA/TT SLO,A,D,I,HR, poi in speedcam SLO,A,D,I,HR v nastavitvah zemljevida/oznake krajev/ vse nastavljeno na srednje 5km. Vse skupaj še ne 1GB

Pomeni da kapaciteta kartice ni težava. Pa približno enem tednu mi pri zagonu ko sem kliknil na karto napiše Out of mamory?!?. Pomaga samo trdi reset - ponovni zagon spet enako.
Napravo priklopim na rač. probam pobrisati mapo save - ne gre - poskusim jo preimenovati v save01 to pa pusti.
Zaženem primota starta normalno na novo si skreira mapo save in deluje normalno.
Ker mi ta Out of memory ni dal miru sem se odločil skopirati vse na HD pa ni šlo - pri kopiranju je javil napako da enih datotek ne more prebrati - pustim in sformatiram kartico vse ok nobenih napak na kartici.
Naložim vse nazaj, kot je že zgoraj napisano, in spet deluje kot mora.
Drugi dan iz firbca poiskusim radirati mapo save- jo zradira -poiskusim vse skopirati na HD tu pa spet javi napako - da nekaj iz kartice ne more prebrati.
Po vsem tem sem zamenjal kartico, tudi 8GB, in sedaj je vse dela super

Nekomu mogoče nikoli ne bo javilo Out of memory, nekomu pač bo. Nikoli ne moremo vedeti kako dolgo bo katera kartica dobro delovala. Priporočam kako manjšo rezervno kartico z vsem inštaliranim če greš kam dalje, tako da če pride do problema jo samo zamenjaš.
Moj sklep: Lahko bi bilo kaj s programom vendar pri meni je bila napaka na kartici ne glede na navidezno dobro delovanje naprave in neoporečnost pri formatiranju.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Ali morda kdo ve, kako bi v Primo 2 spremenil puščici za prikaz položaja barvo in morda tudi obliko. Barva bi bila rdeča in puščica take oblike kot je pri Navigonu ali Mireo BE 3.1 ali 3.0.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
@kva123
To bi pa rabu eni taki rar, kot so v /content/car. Kak se te avteke dela, pa nebi vedu.

@Janch
Men tut JCV ne dela, vsaj ko dam simulacijo (Sl Bistrica-Sl Konjice) preko avtoceste. V verziji 1.2 mi je v tepanju prvo pokazalo JCV in potem table, sedaj mi pa pokaže sam še table. Tak da mama s tončijem isti problem.
Razen če to zdaj po novem ne dela pri simulacijah.
Edit: tunnel view pri simulaciji isto ne dela, vsaj skoz AC tunele od tepanja proti celju ne.
 
Nazadnje urejeno:

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Hm, tudi meni na novem Igo 2.o ne dela JVC, vendar samo če imam na GJ-AK 1.06 skin. Probal sem tega novega diMKaWA Skin 1.5.1. tam pa dela...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Out of memory vam napiše zato, ker imate napravo s premalo RAM-a. Kartica tu nima nobebe veze. Jaz imam 128Mb rama in mi ni nikoli še napisalo. Sem pa imel eno napravico z 32Mb rama pred tole, pa mi je mnogokrat napisalo "Out of memory"
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@Cash, če dobro prebereš še enkrat, boš videl, da oba uporabnika, ki sta tukaj omenila to napako, uporabljata Wayteq naprave In to celo najvišja modela x990 z najhitrejšim CPU-jem. In mimogrede, vsi modeli Wayteq naprav imajo 128 Mb rama
wink-1.gif


Drugače pa ja, imaš prav, to se ponavadi dogaja na low end starejših napravah s slabšimi procesorji in manj kot 64Mb ram-a.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Torej nisem sam. Probal sem res samo z simulacijo, tudi tunelov ne kaže.Zgleda da nam čisto različno deluje, ker če hočem nastavit skin ,se mi pri ponovnem zagonu pri nalaganju primo2 zatakne.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, hotel sem povdariti, da pač sistem porabi ves pomnilnik, zato je temu tako, kot si že ti napisal v prejšnjih postih.