[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Evo, dans šel na eno furo po AC, isto v tepanju ven, JCV ne kaže, kazalo samo table. Zgleda, da je še kakšen hrošček not.
TMC kaže samo opozorila zaradi burje, druga nič.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ampak je res čudno..sem ravnokar simuliral pot po AC mimo razcepa razdrto, pa se res JCV ni prikazal..sem stestiral vse tri zemljevide (NQ, TA in Monolit) in na nobeni se ne prikaže. Prav tako sem testiral tunele od vranskega do lukovice in tunel view prav tako ne dela. Najbolj zanimivo pa je to, da ko je Primo 2.0 izšel sem ga testiral in je vse delovalo b.p. Očitno mora biti problem v defektnem data.zip, drugega si ne znam predstavljat. Namreč takoj po uradnem releasu Primo 2.0 je potem kasneje krožilo nekaj različnih verzij data.zip ki so vsebovale več resolucij...bom stestiral še 1x z drugo verzijo...
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Janch, ne vem če je problem v Primu, kot sem že malce nazaj zapisal z zamenjavo skina JVC deluje..
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mimogrede, tole je potencialna rešitev za tiste, ki imate večkrat probleme z "out of memmory" na napravah s 64 Mb RAM-a. V sys dodajte tole:

[debug]
max_memory=42000000
reserve_memory=1835008
cache=262144
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede ne prikazovanja JCV in Tunnelov je bil problem v (neuradnem) data.zip, ki je vseboval več resolucij. Torej tisti, ki vam tega ne prikazuje, si lahko snamete popravljen data in branding.zip ki normalno prikazuje JCV in tunele.

KLIKENZI

zadevo odrarajte in vse tri fajle skopirajte v Primo 2.0 dir (povozi obstoječe). Pozor: Te datoteke so samo za Primo verzijo 2.0!
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Prvo kot prvo, Janchu hvala za ta update
aplauz.gif

Drugo kot drugo, JCV dela
cool-1.gif

Tretje kot tretje, tunnel view pri simulaciji ne dela (vsaj od tepanja proti celju po AC ne)
jezen.gif

Četrto kot zadnje, je kdo že probal tale "parking around destination"? Se to pojavi, ko prideš na cilj al ko si blizu? So še kakšne druge posebne nastavitve za to (razen one kljukice)?. Ker včeri se mi ni nič pojavlo na ekrani, ko sm prišu na cilj.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tretje kot tretje: Oba tunela proti Tepanjam sta napačno "klasificirana" in jih navigacija ne smatra kot tunel, zato ti ne pokaže simulacije tunela.To napaka je prisotna že od samega začetka odkar poznam Monolitovo karto in te napake še zdaj niso odpravili. Res je da teh tunelov še nisem preizkusil z TA ali NQ zemljevidi, morda v obeh primerih pravilno delujeta. Simuliraj kateri drug tunel, recimo na relaciji Vransko-Trojane.

Četrto kot zadnje: Parking around destination je meni zadnjič lepo ponudilo..mogoče si bil na lokaciji kjer na karti pač v bližini ni vrisanega nobenega parkinga. To je sicer povezano s POI točkami, zato najprej preveri če imaš v mapi POI sploh file za Slo.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Te debate so sicer zanimive, ampak problem je, ker ne napišete zraven, katere zemljevide uporabljate. To je dejansko koristen podatek, tako lahko potem tudi drugi preverijo, če kaj dela ali ne.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Pri Navteqovih zemljevidih mi od Tepanja proti Celju prikaže najmanj 2 tunela (samo probal sm če bi pokazalo pa ne čisto do celja a niti ne vem koliko tunelo je vse skupi na tej relaciji
smile-1.gif
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Tretje: vzemem nazaj
smile-1.gif
Jap, na monolitki dela proti trojanam:) Vendar če dam, da je tunel cez cel ekran, je oni mali kvadratek, kjer naj bi kazalo, kje se voziš, cel vijolčn. Verjetno spet napaka karte. Če mam pa mini tunel-vse ok.

Četrto: Mam slovenski POI, verjetno pač ni blo nobenega parkirišča blizu. Verjetno je tak, da ko si blizu cilja, se ti nekaj pojavi na ekranu?

Pa opazu sem, da je Tanja bolj redkobesedna.V krožiščih je pri 1.2 rekla nekak takle: "v krožišču izberite 3tji izvoz", pol pa še enkrat "izberite tretji izvoz". Zdaj pa reče samo pred krožiščem. Sj nevem al je to boljše al slabše, je bolj mirno v avti
grims-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede tistega vijoličnega kvadratka v tunelu:

Ni problem v karti. Predvidevam, da uprabljaš katero od neuradnih shem, ki so bile sicer narejene za Primo 1.2 in sem jih uvozil v novo verzijo prima. Posledično seveda v določenih primerih ne morejo biti popolnoma kompatibilne zato se ti to pojavi. V tem primeru uporabljaj privzete sheme pa ne bo nobenega problema.

Glede glasovnega vodenja pa je meni osebno že dalj časa bolj všeč glas od Katje se mi zdi, da je gostota besed najbolj optimalna.. Sicer pa je to stvar okusa..
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani kolegi

Imam majhno tezavico s primo 2.0. Snel sem jih (dve) s pašnikov, vendra se mi stalno zatika, tako da moram x990 večkrta resetirat. Ali lahko kdo pošlje na ZS link za primo 2.0 ki bo deloval. Drugace bom moral nazaj na 1.2, ki deluje brezhibno. Hvala vsem za dosedanjo in prihodnjo pomoc.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
¸
Citat:
Uporabnik heckler pravi:
Spoštovani kolegi

Imam majhno tezavico s primo 2.0. Snel sem jih (dve) s pašnikov, vendra se mi stalno zatika, tako da moram x990 večkrta resetirat. Ali lahko kdo pošlje na ZS link za primo 2.0 ki bo deloval. Drugace bom moral nazaj na 1.2, ki deluje brezhibno. Hvala vsem za dosedanjo in prihodnjo pomoc.

Imaš ZS, Janchev paket, data.zip si pa daj dol od pred nekaj postov kjer jo je Janch postiral in zamenjaj.

Meni dela brez problema, ta teden me je peljala skoraj da po celi Sloveniji pa vse do Nemčije, navdušen sem nad napravco, program in zemljevide.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bajduvej, na voljo končno popoln set iGO R3 TomTom (Telatlas) Europe maps 2011.Q4 (2011.12)

MAP (45 držav)
POI (41 držav)
HNR (East/West)
FTR (45 držav)

Glede podpore za tovorna vozila (FTR) pa sem že včeraj napisal, da je tako kot v prejšnjem releasu prisotna napaka! TUKAJ sem na to napako že včeraj opozoril.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Nejc_L pravi:
Vendar če dam, da je tunel cez cel ekran, je oni mali kvadratek, kjer naj bi kazalo, kje se voziš, cel vijolčn.

Kot sem napisal, tukaj je bil problem v shemi. Vse sheme sem popravil, tako da se sedaj pravilno obarva tisti kvadratek na vseh shemah dnevnih in nočnih barv:

Klikni me nežno

odraraj in kopiraj mapo "scheme" v mapo Primo\content\ in povoziš obstoječo.