[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ko mi boste dali primer, bom verjel, prej ne..Naredil sem nekaj štih prob po vukojebinah..Z ali BREZ monolitove .poi datoteke mi TA ponudi iste hišne številke. (primer 1234, ostale so zatemnjene). Ko testiram isto ulico na Monolitovi karti (BREZ ali Z .po), mi ponudi vse številke.

in če povzamem tvoj primer darjan, potemtakem si našel ulico kar sredi travnika, če praviš da ni bila vrisana na zemljevidu? Hmmm
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Nekako tako ja, do ulice sploh ni bilo ceste, zato sem malce lutal. Gaji 42 A pri celju, je naslov. Industrijska cona, ki v moji mapi nima zabeležnih cest. Imam pa monolit mapo, ne vem sicer katero točno.

Odpreš Primo, find, find places, custom search, in a city, Celje, Adress_Point (tole je izbira tipa POI, torej hoteli, restavracije, etc...), Find by name, Gaji 42 A in voila..dela ko suza
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
hmmm, res bo nekaj na tem, če se sprehajaš direktno po zemljevidu, ali tako kot si navedel.
bonk.gif
čeprav, ko pa testiram po klasičnem iskanju ni opaziti razlike in ne najde nič več hišnih št. z ali brez .poi. Čudna, a zanimiva zadeva, priznam!

nahrung002.gif
:
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Jaz ponavadi iščem tako; prvo grem po klasičnem načinu poiskat kraj, ulico in številko, potem pa, ko mi najde želeno, izberem v prvem meniju "find places" in potem me vrže v POI meni in tam izberem, da poišče "nearby" POIs (vse kategorije) in na tak način potem poiščem še enkrat isti naslov, ki je v vseh primerih vsaj nekaj 10m odaljen od tega, kar se je našlo na sami mapi, in potem rajši navigiram po slednjem naslovu, kot pa po klasičnem.

upam, da sedaj jasno
smile-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Jaz uporabljam Igo835 in je malo drugače kot Igo primo. V glavnem te nove točke se ne iščejo v rubriki "Naslov" ampak v "Poi".
Za Igo primo pa se mi zdi da je pot:
Najdi / Najdi točke / Iskanje po meri / V bližini zadnje znane lokacije / Seznam vseh krajev ali Adress Point

Probaj ta način iskanja pa boš videl ,da je razlika.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Na hitro sem preveril novo Monolitko (Slovenija) ... v okolici Kamnika je zelo posodobljena (obe novi krožišči sta končno noter). Zanimivo je tudi, da vsebuje kar nekaj planinskih poti
priden.gif


Kar je moteče, je to, da spet ni videti stavb. Pri verziji 2010.10 so bile in meni je to zelo všeč. Tega ne najdem pri nobeni drugi karti. Ko se voziš po vaseh, lahko vidiš vsak kozolec na karti. Spomladi (2011.03) je to nekako izginilo in tudi sedaj tega ne vidim.

Sem pa pogledal dokaj na hitro. Boste še drugi povedali.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Kakšnih stavb, misliš 3D? Ali pač "kock" ki so narisane na mapi in bi naj predstavljale objekte?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Ne - 2D stavbe. Lanska verzija monolitke je imela po vseh vaseh vrisane vse objekte. Kar je daleč daleč boljše kot kar koli konkurenčnega.
Letošnje verzije tega nimajo. Razen, če je mogoče kakšen ščurek na Androidnih verzijah IGO, ki so itak le nek približek normalnega IGO. Sram naj jih bo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Točno tole sem mislil. Tako je pri meni, če postavim lanske datoteke. Pri letošnjih pa ni več stavb.
Tole verjetno ni na Androidu? Če slučajno je, katera verzija programa?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Ja, Androidna verzija je malo čudna (jim težimo že dlje časa - oni prodajajo Androidno verzijo samo operaterjem in proizvajalcem - pa še ta ni ne vem kaj. Stara verzija za WM je precej boljša. Pa vseeno je IGO po mojem najboljša izbira). Zato je mogoče težava tudi na strani programske opreme.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Ja - verjamem. Saj verzijo za Iphone tudi uradno prodajajo.
Za Androida pa ne. Prav tako ni več verzije za WM ... Prodajajo samo operaterjem in proizvajalcem telefonov. So pač kljukci.
Sem si že nekajkrat dopisoval z njimi, pa imajo očitne neke razloge, da je tako.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
A ni uradne prodaje iGo-ja za Android?? FAIL!

škoda, res ne vem, zakaj se ne potrudijo in naredijo še za android, saj veliko uporabnikov uporablja android telefone.

no, mogoče pa se kej pripravlja in bo uradno tudi za androidke
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Ja - verjamem. Saj verzijo za Iphone tudi uradno prodajajo.
Za Androida pa ne. Prav tako ni več verzije za WM ... Prodajajo samo operaterjem in proizvajalcem telefonov. So pač kljukci.
Sem si že nekajkrat dopisoval z njimi, pa imajo očitne neke razloge, da je tako.

saj pa WM imaš opcijo vseh iGO navigacij. Uporabiš enako verzijo kot za WindowsCE, le da poiščeš data.zip, ki ustreza tvoji resoluciji. Uradno res ne obstaja, vendar so skinerji zadeve prilagodili domala že za vse možne resolucije, še posebej iGO8., ki obstaja v resolucijah: 240x240, 240x320, 240x400, 320x234, 320x240, 320x320, 400x234, 400x240, 416x234, 480x234, 480x272, 480x800, 800x480