[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Bil na poti z Navteq-vimi v Angliji in je bilo vse OK, razen v Belgiji, ko se je na avtocesti tja in nazaj okrog 100km pred Brusljem resetirala. V ostalih državeh vse OK z Navteq kartami.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Navtek se do lani ni pokrival na mejah s Top Mapom, kako je sedaj mi ni znano, ker raje uporabljam TA, kar pa očitno sedaj ne bo več mogoče.
Sem pa že pred časov vprašal poznavalce v čem je fora, da je enak zemljevid za recimo Francijo (vzemimo, da imata oba 100% pokritost) od NQ za par deset MB večji od TA (pustimo sedaj dodatke za kamione,...)

Monolit: ne vem če je njihova napaka - kar nekaj tabel na AC je napačnih, omejitve pogosto napačne (saj ni čudno ker so tudi v naravi butaste) oz. včasih je vtis, da so kar po defoltu glede na kategorizacijo in lokacijo (mesto = 50, če to ni LJ ali MB). Ponekod pa so jim res tudi ušle kake "dve leti stare novogradnje".
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Omejitve pri Monolitu so v 80% napačne.
Primer lahko dam stara cesta Ljubljana -Logatec- Idrija. Pravzaprav je omejitev prava samo tam kjer je tabla za naselje.
Bi pa prašal tule kako je s prikazom hitrosti? Je ta na mašinci mirodajen? Ker naprimer na števcu mi kaže približno 6km več, tudi opozorilni radarji v naseljih mi nekak 6km več namerijo. Probal sem tudi Mediona in Garmina pa mi isto kažeta kot WayteQ.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V idealnih razmerah je GPS prikaz hitrosti popolnoma natančen, nikoli pa ne goljufa toliko kot avto (3-5%), kjer je to narejeno z namenom, da se ne moremo izgovarjat, da smo vozili hitreje zaradi napake števca. Od stacionarnih prikazovalcev hitrosti pa je odvisno kako jih nastavijo. Recimo tisti iz LJ strani pred tunelom Trojane je "u nulo" z GPSom.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ko boš zamenjal androida za iphona
evil.gif


prej dvomim
tongue-1.gif


joke
hysterical-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kul
smile-1.gif


Če koga zanima, se nov zemljevid za Slovenijo od Tele Atlasa imenuje:
- Slovenia_R3_TomTom_2011.06_110829.fbl (velikost 13.728 KB)

Nove poi točke pa:
- Slovenia.poi (velikost 217 KB)
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Težko je reči..tudi TA je dobra izbira za Slo. Kolikor vem, ima TA najboljšo kategorizacijo cest med vsemi providerji, prav tako se popolnoma stika s z zemljevidi Topmap, kar je v določenih primerih še vedno problem med Topmap+NQ.