[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če potrebuje kdo nov zemljevid od Slovenije od Tele Atlasa in Navteq-a, naj mi sporoči na ZS
smile-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Ne vem kako je pri Navtequ pokritost z velikostjo datoteke 8863 KB boljša kot pri datoteki TomTom_TeleAtlasa z velikostjo 13728 KB.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zakaj si dobil ta občutek? Velja še vedno isto: Po pokritosti je Monolit št.1, glede kategorizacije cest pa je še vedno zakon TA in ne verjamem da so pri monolitu to kaj bistveno izboljšali tudi v novi verziji 2011.07. Po mojem mnenju je Monolit še vedno prva izbira za raznašalce pizz in vse tiste ki v glavnem iščejo po naslovih. Za vse ostale, ki turistično potujejo po in čez slovenijo je boljša izbira Teleatlas ali NavteQ.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Aha, kul, samo tunele po AC bi pa že lahko spedenali, ne pa da se vedno vozimo preko hriba
wink-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

To je vse res, dokler človek ne zavije v kakšno vas s 50 prebivalci.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

To je vse res, dokler človek ne zavije v kakšno vas s 50 prebivalci.


Kot sem že napisal imam lokacijo cilja s pomočjo Monolita na isti lokaciji kot v Monolitu in to deluje tudi v vasi s 50-timi prebivalci.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

Kako to misliš? Naslovi so implementirani v karto. POI so samo interesne točke. Lahko preveriš, pa boš videl, da ti najde h.š. tudi brez poi datoteke.
priden.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

To je vse res, dokler človek ne zavije v kakšno vas s 50 prebivalci.


Kot sem že napisal imam lokacijo cilja s pomočjo Monolita na isti lokaciji kot v Monolitu in to deluje tudi v vasi s 50-timi prebivalci.

Ja..dokler ima TA mapa tudi cesto, ki gre v to vas ali skozi njo. Jaz sem že kdaj naletel, da monolit ni imel ceste, čeprav sem imel naslov pravilno vnesen, seveda je potem igo odpovedal. Če ima TA manj cest, je tam to še večji problem.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Ne vem kako je pri Navtequ pokritost z velikostjo datoteke 8863 KB boljša kot pri datoteki TomTom_TeleAtlasa z velikostjo 13728 KB.

testiraj in boš videl. ne rečem, lahko da sta tam tam s pokritostjo, vendar sem dobil občutek, da mi več naslovov v zakotnih krajih najde v navtequ.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No, sedaj sem testiral novo karto od Tele Atlasa in priznam - je zelo dobra za Slovenijo
smile-1.gif


Navteq pa je malce slabša - čeprav ko uporabljam na Nokii OVI MAPS navigacijo pa so zemljevidi zelo podrobni od Navteqa. Booo mogoče pa ima navteq sveže zemljevide za ovi maps, za igo in ostale avto navigacije pa ima starejše podatke.

Za moje zahteve je vrstni red zemljevidov tak:
- Monolit na prvem mestu, saj mi zagotavlja 100% pokritost Slovenije z pravilnimi podatki (minus gre kategorizacijam, vodenju in omejitvam)
- Tele Atlas je na drugem mestu, saj ima kategorizacijo in vodenje odlično dodelano (šepa pa pri točni pokritosti Slovenije in pa omejitev je malček boljša kot pri Monolitu, kar pa ni logično ampak ok)
- Tretne mesto pa je Navteq (za igo), saj je neka mešanica med prvima dvema....

Pri ovi maps, ki ga uporabljam na nokii je pokritost slovenije zelo zelo dobra, ne morem verjeti, saj sem zadnja 2 meseca non stop uporabljal ovi maps med vožnjo in me je vedno pripeljala do točnega naslova, tudi omejitve so bile prave in na pravih mestih...res sem bil prijetno presenečen, saj ovi maps uporablja navteq zemljevide.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

Kako to misliš? Naslovi so implementirani v karto. POI so samo interesne točke. Lahko preveriš, pa boš videl, da ti najde h.š. tudi brez poi
datoteke.
priden.gif


Seveda so naslovi implementirani v karto.Govorimo o karti TA.Samo tu niso vsi naslovi.Monolit POI datoteka (ima končnico .poi) nima samo interesnih točk ampak ima tudi čisto privatne naslove hiš z imenom ulice in hišne številke, ki jih v karti ni. Pokrito je zelo dobro. (saj veš kako je v Monolitu). Na ta način najdem iste naslove kot z Monolitom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Jaz pa s Monolit POI naslovi najdem naslove drugje, kot so na dejanski monolit mapi, včasih je tudi 100m razlike.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Za mene je še vedno najboljši TA ker ima najboljše vodenje, ceste ima tudi vse, naslove in POI pa imam od Monolita, tako da mi nič ne manjka.

To je vse res, dokler človek ne zavije v kakšno vas s 50 prebivalci.


Kot sem že napisal imam lokacijo cilja s pomočjo Monolita na isti lokaciji kot v Monolitu in to deluje tudi v vasi s 50-timi prebivalci.

Ja..dokler ima TA mapa tudi cesto, ki gre v to vas ali skozi njo. Jaz sem že kdaj naletel, da monolit ni imel ceste, čeprav sem imel naslov pravilno vnesen, seveda je potem igo odpovedal. Če ima TA manj cest, je tam to še večji problem.


Do sedaj še nisem našel vasi, ki ne bi bilo ceste do nje. Daj navedi primer. Če na karti ni določene ulice ali naslova, ne moreš vnašati naslova, kot ti trdiš, da si vnesel naslov na karti ga pa ni.Daj navedi primere kjer na TA ni cest, na drugih kartah pa so.(če jo nekje ni v neko vukojebino ne moreš to posplošiti za celo karto, da je slaba, ker isto so obratni primeri da v TA je, na Monolitu pa ni)
Nekateri v svojem okolju najdete kako napako pa je že halo in že je karta zato zanič.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ecan pravi:Seveda so naslovi implementirani v karto.Govorimo o karti TA.Samo tu niso vsi naslovi.Monolit POI datoteka (ima končnico .poi) nima samo interesnih točk ampak ima tudi čisto privatne naslove hiš z imenom ulice in hišne številke, ki jih v karti ni. Pokrito je zelo dobro. (saj veš kako je v Monolitu). Na ta način najdem iste naslove kot z Monolitom.

Dajva tole razčistit
wink-1.gif

Torej ti praviš, da ti .POI od Monolita na TA karti najde tiste naslove in hišne številke (pustimo ceste, to je logično druga zgodba), ki sicer manjkajo na Teleatlasovi karti?? Če je to res, potem je to nekaj novega, kar še ne vem in seveda odličen podatek. Probaj tole trditev podpret z enim primerom, da me prepričaš. Imam tudi 10MB velik POI - največji, ki je kdaj koli izšel zraven monolitke (2009.09) in mi ne najde prav nič več naslovov/ulic/h.š. kot pa brez poi. Še vedno stojim za tem, da so POI samo in edino le interesne točke, kar nam pove tudi sama kratica.

Če se motim, ti šenkam titulo!
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Tako je Janch, monolit je pred časom izdal POI, kjer so bili zajeti naslovi in deluje zelo dobro, tudi na zemljevidih, kjer tega naslova sploh ni.

Zadnič sem enkrat iskal neko vukojebino, na monolit mapi sploh ni bilo ulice, v POI pa je bila, zanimivo
smile-1.gif

Tale POI je ena boljših stvari in naredi igo navigacijo boljšo od garmina, ker se najde dobesedno vse.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Za test zbriši ta 10MB velik POI file iz programa potem pa pojdi na neko točko na karti in poišči koliko definiranih točk oziroma naslovov imaš v okolici in koliko si jih imel preden si zbrisal ta POI.