[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Danes sem namestil iGo na iPhona od kolega in malo testiral z novimi zemljevidi
smile-1.gif


Programček je res zakon, ima lepo vodenje (z Monolit zemljevidom), lepe izrise cest, odlično pokritost in lep izgled.

Nekaj slik:

photo-13.png


photo-23.png


photo-24.png


photo-43.png


photo-44.png


photo-54.png


Edino, kar bi lahko še dodali:
- obvestila pred tunelom (vsaj 1KM)
- ko si v tunelu, bi lahko bil drugačen prikaz navigacije (tunelski, tako kot ga ima Navigon, če morda kdo pozna)
- boljšo optimizacijo delovanja na iPhonu 3GS, ker deluje kar precej počasi (se vidi, da je aplikacija kar obsežna in požira ogromno pomnilnika)

Drugače pa je res kul
cheer.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Tule piše, da tudi za WM (tako kot za Androida) ni možno kupiti programa:
IGO Support

Škoda - pred leti sem uporabljal verzijo za WM in je bila že takrat funkcijsko precej pred tem, kar sedaj uporabljam na Androidu (pač nek IGO) - vpisovanje koordinat, sproten prikaz višine ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom malo dodal po vrsti. Kot ste že ugotovili tisti stari POI od Monolita vsebujejo tudi "razdelek" naslovi. Mogoče se motim ampak mislim, da so naslovi pobrani iz Atlasa Slovenije ali pa iz telefonskega imenika (kolikor se spomnim je par napak enakih). kasneje so ta del vključili v Monolitovo mapo in POI datoteka se je zmanjšala. Pride pa še vedno lahko prav na drugih ponudnikih zemljevidov, le, da pri nekaterih variantah pride do zamikov (po moje predvsem pri NQ ker kot vemo ni čisto "spasan" s TopMap kamor spada Monolit.

Tuneli: težava je v Monolitovem zemljevidu, ki je tunele "izgubil" v ne vem kateri verziji (kako leto nazaj) predvsem v povezavi s Primom. Na iGO8 je tole super delalo. Opažam pa recimo na Reški obvoznici, da tunel zaznava, cesta se drugače obarva, se pa ekran ne zatemni na nočni način. Tudi izgubo povezave s sateliti v tunelu ne javi, kadar je usklajenost prava.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Zdravo,

po dolgem času se spet oglašam. Mi je uspelo nabavit zunanji BT TMC sprejemnik,, ki dobro lovi (ja jest sem un, k je hotu lani ne vem kakšno zunanjo anteno za HTCja, da bi boljš TMCje lovilo). Problem je, da kljub dobremu signalu, ujame samo TMC dogodke, ki so na avtocestah, lokalnih pa ne najde/izpisuje? Problem je enak tudi na sprejemniku od HTCja, tako da ni težava v zunjanjem TMC sprejemniku. Lepo se locka na frekvenco, takoj pobere 5-6 dogodkov potem je pa konec. Še pred poletjem, ko sem probaval s HTC notranjim radio sprejeminokom in hypergpsom, mi je ob dobrem signalu vrglo ven 50-100 dogodkov- todi na lokalnih cestah, Sedaj pa kot rečeno samo dogodke na avtocestah. Ali so kaj spremenili in omejili javljanje TMCja? Ali je problem v ta novi topmap karti?

tomi
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Si bom moral očitno odgovoriti kar sam.

Ta nova karta topmap ni kriva. Sem poskusil s 2010, ki mi je v navezi z primo 1.1 letos spomladi delovala odlično - ponavadi pokazalo okoli 50 TMC dogodkov, pa tudi 100 sem že videl. Seveda so bili tudi lokalne zapore in dela na cesti. Ampak so bila!
Sedaj pa mi javi izključno dogodke na avtocestah in ljubljanski obvoznici (kadar je zastoj).
Uspel sem usposobiti tudi IGO8.3.5 in TMC v Sloveniji dela. Program je hiter, TMCji se hitro izpišejo, ampak danes popoldne ponovno samo 10 dogodkov (logično na AC), včeraj pa okrog 20.
In ko sem danes zvečer hkrati primerjal Primo in iGO8 TMC dogodke so bili isti štirje (ja samo 4je), tako da ne vidim druge možnosti, kot da v TMC sistemu ne oddajo več lokalnih zapor, ampak samo še AC. Škoda.

Koliko pa jih vam najde ponavadi in ali so tudi lokalne zapore ali samo AC?

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za TMC je bila svoja tema, pa jo trenutno ne najdem, oz. je združena z iGO-Primo temo.

Kot si verjetno opazil si eden od dveh, ki na tem forumu uporabljava TMC, pa še jaz ga sedaj bolj slabo, ker se bolj malo vozim z avtom kjer mi TMC res dela.
No včeraj sem posodobil zemljevide - HVALA Janch!!! in ugotovil, da dejansko javlja samo še "izredne" dogodke na avtocestah in hitrih cestah. Vzrokov je lahko več: zaključek turistične = gradbene sezone (upam da ne); zaradi SLO cestnega omrežja je izračunavanje obvozov za vsako "prekopavanje" ceste nesmiselno in se dogodki ne vnašajo več (precej verjetno); večje zastoje itak povzročajo samo dogodki na Ac (dejstvo); ponudnik počasi meče puško v koruzo (upam da ne).

Trenutno je na iPhone - Promet cca 100 dogodkov - jih ne grem štet, je pa cela SLO v znakih; na promet.si jih je 10 na AC; na TMC pa 5 (z besedo pet
smile-1.gif
) vse na AC, je pa res, da jih kaže le v krogu 100 km - mogoče je tu keč, da jih je manj.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Tudi na mojem Igo 835 prikaže približno isto število dogodkov, prikazuje pa tudi tiste preko 100 km.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Bom poskusil še z Navtek karto, ampak mislim da bo obveljala tvoja: dogodki se ne vnašajo več in ponudnik meče puško v koruzo.
Škoda.

Ali na Garminih tudi samo tako malo dogodkov pokaže? namreč, ko sem imel sposojenega 1350T je pokazalo dogodke samo na AC, hkrati pa je moj iGO primo na HTCju pokazal 40 do 50 dogodkov, vključno z lokalnimi.

Aja pa iGO 8.3.5 dela v slo. Naštimal sem source="gnsport" in ne "gns" v sys.txt pod TMC rubriko. Hkrati sem stresel vse licence od Prima v iGO8 in .lyc renamal v .lic. Ne vem, kaj je bilo bolj odločilno, morda dela tudi brez kopiranja licenc. Dobro je to, ker iGO8 nič ne muti okoli skeniranja postaj TMC, tako kot primo.
tomi
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Če boš pogledu na promet.si, boš vidu, da ni tolk na psu, da bi moral res sam AC kazat. TrafficNav je na psu, pa uni, k bi moral not podatke filat.

No še vedno se sprašujem ali Garminovci tudi samo AC evente vidjo, pa Navigonovci, pa ostali...

tomi