[NAVIGACIJA] I-GO novosti

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Tudi na Garminu je TMC samo za dogodke na AC, včasih se vmes najde tudi kakšna regionalna cesta. Z CNEU karto ti ne dela avtomatsko obveščanje in obvoz, z AR karto pa le včasih, tako da je TMC v SLO zaenkrat še brez pomena. Uporabno je le to, da pred ali med potjo ročno preveriš dogodke na poti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
TMC je TMC na Garminu ali Nasinem satelitu. Podatki so pa odvisni od "fizika", ki jih fila not.
No na nekaterih navigacijah lahko nastaviš katere dogodke ti kaže in če imaš recimo samo tiste na poti, ti seveda drugih ne kaže.

Mi je pa že od začetka tale TrafficNav (Madžarska firma s sedežem v Londonu) smrdela. Ko so jim dali "koncesijo" za tole mi ni bilo jasno zakaj niso dali portalu Promet.si, ki itak po defoltu vse to zbira in bi lepo v okviru svojih "del in nalog" še tole filali. Saj kolko dela pa je sploh s tem? Zapore so itak vnaprej javljene in po več dni enake, samo tistih 1000+ nesreč na dan je treba vnest.
wink-1.gif
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Danes ob 15:00 z TopMap zemljevidi 14 dogodkov (vsi na AC). Nekaj tednov nazaj je kazalo vse, tudi na regionalni cesti. V bližini je gradbišče (Tepanje), kjer skoz delajo, vendar pa z razliko od prejšnjih tednov, sedaj ne kaže za navigaciji.
Mogoče je samo začasno, nam pripravljajo kakšno pozitivno presenečenje?
smile-1.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Očitno z mojo TMC konfiguracijo ni nič narobe. To je dobro.

Komu je treba težit, da bodo zrihtali zadevo? TrafficNav po mailu? RadioSI? Nehamo plačevat naročnino za rtv?

tomi
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Baje, da se pripravlja TMC 3.0 (vsaj to funkcionalnost omogoča novi zemljevid Slovenije od Monolita) in lahko da kar koli nadgrajujejo
smile-1.gif


tmc2.png

tmc1.png


Morda pa bo kej novega čez čas, ali pa ne
cool-1.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Problem je torej da Mujoti na regionalkah ne delajo po 3.0 protokolu, pa tudi folk se očitno zaletava še po 2.0 verziji...


tomi
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kako pa ta stvar deluje na telefonih,če sploh deluje?
Sem malo gledal menije od IGo za android pa nikjer ne najdem TMC gumba,čeprav sem v sys datoteki dal na 1 (Enable)
Ugotovil sem da sploh ni tak problem odpret .apk datoteke v njej spremenit komande v sys datoteki, .apk podpisat in nazaj naložit.
Vse skupaj ti vzame 5min dela.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
na mojem starem htcju hd, ki ima windows mobile mi je tmc delal perfektno
smile-1.gif


pred zagonom igo.exe fajla sem moral zagnati še nek programček, s katerim sem poiskal recimo SLO1 postajo (ta program je kot radijski program), priključil sem slušalke v 3,5mm vhod za slušalke, saj služijo kot sprejemnik za TMC oz za radijske postaje, potem sem minimiziral (še vedno dela v ozadju) in zagnal igo.exe. iGO program pa mi je kar sam poiskal vse dogodke in jih prikazal na zemljevidu naše prelepe dežele
smile-1.gif


Takrat je bilo res veliko dogodkov (čez 100) in tudi čez 100km mi je kazalo dogodke, je pa res da je to bilo pred 4 leti nazaj
smile-1.gif


Za androida pa ne bi vedel, kako se to naredi. morda kdo pozna postopek.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Oziroma obstaja tudi za android in ios ampak je doplačljivo (moreš prav v programu dokupit to funkcijo in ti prek internetne povezave pošilja program podatke tmc) - vsaj pri Sygic navigaciji je tako.

untitled-picture.png
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In temu se reče TMC 3.0!

Smo že enkrat o TMC in TMC Pro. Prvi je "zastonj" in zelo splošen, drugi je plačljiv (tako ali drugače) in temu primerno bolj natančen.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Za tiste, ki jih zanima, kateri program je to, ki ti omogoča na WM aparatih TMC - HYPER GPS.

Več lahko najdete s pomočjo strica googla ali na youtubu.
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Na voljo so že topmap da,fpa,ftr in hnr mape.Prav tako tudi za teleatlas(tomtom) fpa,ftr in hnr.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Ne vem kakšna je verzija Igo-ta ker v data.zip ni omenjenega direktorija, Pač pa uporabljam Gurjon skin GJ6.18.4p_da kjer je ta direktorij.