[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Citat:
Uporabnik ahladi pravi:
Oj, eno vprašanje!

Katere so zadnje TA in Top Map karte iz 2011, Q2 al že obstajajo Q3?

Hvala za odgovor, pa če ima kdo kakšen link se priporočam na ZS!

Lepe praznike!

Zadnje TeleAtlas (TomTom) karte so 2011 Q2, zadnje TopMap pa 2011 Q3.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Spet malo sprememb pri SLO TMC: danes zjutraj je kazal čez 50 dogodkov in to tudi na lokalnih cestah - eppur si muove!
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem danes na relaciji CE-Ptuj malo stestiral to **kvazi Primo 2.0 verzijo. Dela OK, vmesnik je skoraj popolnoma enak kot pri 1.2. TMC deluje, vendar vseh novih bonbončkov nisem mogel stestirat, saj so po večini povezane s prometom, vemo pa, kako delujejo te storitve pri nas
stupid-1.gif

Novost Tunnel View se ni obnesla v tunelih Proti Slov. Konjicam golo rebro in Škedenj, drugih nisem simuliral.

**Kvazi sem napisal zato, ker sem uporabil trenutno edino razporožljivo verzijo za resolucijo 800x480, ki pa je skinirana (GJ-AK), torej je neuradna. Čakamo še vedno uradno multires. verzijo.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Včeraj in danes sem testiral "Primo 2" na relaciji Vrhnika - Grosuplje in Vrhnika - Kranj. Tunnel View mi je delal povsod razen v prvem tunelu proti Grosuplju, morda je vzrok JVC, ker sta križišče na AC in tunel tako blizu. Janch meni TMC na 960bt ne dela. Kako imaš napisano v sys?
 
Nazadnje urejeno:

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Sem danes na relaciji CE-Ptuj malo stestiral to **kvazi Primo 2.0 verzijo. Dela OK, vmesnik je skoraj popolnoma enak kot pri 1.2. TMC deluje, vendar vseh novih bonbončkov nisem mogel stestirat, saj so po večini povezane s prometom, vemo pa, kako delujejo te storitve pri nas
stupid-1.gif

Novost Tunnel View se ni obnesla v tunelih Proti Slov. Konjicam golo rebro in Škedenj, drugih nisem simuliral.

**Kvazi sem napisal zato, ker sem uporabil trenutno edino razporožljivo verzijo za resolucijo 800x480, ki pa je skinirana (GJ-AK), torej je neuradna. Čakamo še vedno uradno multires. verzijo.

Kako si uredil s TMC-jem da ti je delalo? Jaz sem v sys pod rubriko tmc prilepil isto kot sem imel na Primu 1.2, pa mi noče iskat frekvenc. Je sedaj pri novem kaj novega za sys?
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Tako je Janch saj jih tudi v igo primo 1.2 nisem imel.No sedajle gledam primo 2.0 tmc im mi je zaznal 60 dogodkov.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko imaš.

mimogrede, ena izmed novih funkcij Prima 2.0 je tudi "Offer Real-time Route Alternatives" ki se mi zdi kar zanimiva in uporabna reč. Namreč, ko Primo zazna, da si popolnoma ustavil ali da se premikaš po polžje, predvideva, da si naletel na gnečo oz kakršni koli zastoj. Takrat ti samodejno preračuna obvoz glede na najbližji izvoz/križišče in ti obvoz ponudi tudi v predogled. Lahko ga potrdiš ali enostavno ignoriraš in furaš dalje. Super zadeva, ima pa eno pomanjkljivost - to, da se seveda to dogaja tudi v križiščih, ko naletiš na semafor z rdečo in moraš seveda ustavit.
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
No ja, ne vem zakaj bi pred semaforih bili problemi, če to deluje le pri počasnem pospeševanju, potem v semaforih ne more delati, ker tam počasi zaviramo, pospešuje se praviloma kar sunkovito.

Tole je potem čista funkcija primota, in nima veze glede na mapo ? Kakšne so pa HW zahteve? bi stari xperia s 6.5 wm folgal?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Žal ni to tako kot si si ti zamislil. Ta funkcija nebi smela delovati v križiščih, pa bi bilo najbolj logično in enostavno, ampak je očitno zadeva kodirana na način, da to javlja ne glede na položaj, se pravi vsakič ko se ustaviš, ne glede na to kdaj kje in zakaj.

Na wm Primo 2.0 (še) ne deluje. Iz neznanega vzroka program krešne. Se šele raziskujejo vzroki, nato pridejo na vrsto morebitne rešitve. Verjetno bo še trajalo, da bo na voljo stabilna verzija tudi za pda.