[NAVIGACIJA] I-GO novosti

ahladi

Pripravnik
13. nov 2009
43
0
6
Tudi jaz se priporočam za link, ker se v teh dneh ravno spravljam posodobit karte na moji napravici!
Hvala
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
A je že kdo dobo link... jaz ga namreč še nisem
confused-1.gif
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Hvala obema Janch in malisale za linke... sta se morala vidva potrudit ne pa vedo kateri je obljubljal... še enkrat hvala obema, sem sicer naložil Slovenijo in bivšo yugo, sedaj pa imam tud ostalo
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Monolit nekam zamuja tokrat
smile-1.gif


Čudno..

Drugače pa kar se tiče tele atlasovih kart, še vedno nimajo tako dobro pokrito vzhodno evropo, kot lokalni ponudniki...res škoda.

Sem pisal Sygic-u, da naj za zahodno evropo uporabljalo tom map, pa so mi napisali, da trenutno ne morejo uporabljati drugih zemljevidov, ker imajo pogodbo z tele atlasom (he, zelo zanimivo, da pa bodo lahko uporabljali od navteqa zemljevide).

http://feedback.sygic.com/forums/66327-sygic/suggestions/1203789-use-navteq-data?ref=title
 

SRutar

Zelenc'
Izključen uporabnik
13. nov 2009
25
0
1
Janch

Pri Sloveniji je navedeno "New TMC v3.0 integrated".
Bodo naše stare licence še delovale?

Pri vseh naših južnih sosedah je kljukica pred navedbo TMC. Je to le predpriprava, saj kolikor vem TMC na Hrvaškem ali v Srbiji še ne deluje (ali le nimamo ustreznih licenc)

Sicer pa, komaj čakam na kakšen link
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@SRutar
TMC je s strani map providerja pač podprt za vse države, vendar dejanska podpora in delovanje je odvisno seveda od tmc providerjev v posamični državi in če le ta ima sklenjeno pogodbo z NNG..glede tega verjetno ne gre pričakovati sprememb. Kaj pomeni nadgradnja v našem primeru v tmc v3.0 pa ne vem, upajmo le, da to ne bo vplivalo na samo (ne)delovanje, oz da bo še boljše!

sicer pa nima smisla špekulirat, kmalu bo znano.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Citat:
Serbia 2011.07 Highlights

More than 10 000 km new road geometry
More than 3 300 new POIs
Sarajevo More than 1 000 new road edges with house number information
Significant updates done on built-up areas, waterways, center of settlements, land use
Spet bo pokal
uf-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Slaba novica: Teleatlas ne distribuira več zemljevidov za iGO navigacije!

popravek 16.11. : podatek se je izkazal kot napačen! Nove karte SO izšle, vendar s preskokom prvega kvartala 2011
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Saj že nekaj časa iGO uporablja Nateq + TopMap zemljevide in ne TA
smile-1.gif


Po mojem za to krivo več razlogov:
- Tele Atlas je bil letos v začetku leta kupljen od Tom Tom-a, torej bi se naj novi Tele Atlasovi zemljevidi klicali po novem Tom Tom
- Posledično zaradi tega Tom Tom ne dovoli več, da bi iGO, ki je sicer zelo velik konkurent Tom Tomu, uporabljal njegove zemljevide
- Uporabniki iGO naprav in iGO aplikacij so se pritoževali nad samo pokritostjo in je morda zaradi tega iGO "skenslal" TA in so raje podpisali pogodbo z Navteqom
- Tudi Sygic, ki se iz meseca v mesec vedno bolj širi (aplikacije za Android, iPhone, Symbian, Bada...) + navigacijske naprave Wayteq, resno razmišlja o menjavi ponudnika zemljevidov (trenutno imajo še podpisano pogodbo z TA, vendar jim čez par mesecev poteče)

Dobil sem obvestilo, da takoj ko jim poteče pogoba, bodo zameljali ponudnike in sicer naj bi bilo takole:
- za celotno evropo bodo uporabljali Navteq zemljevide
- ali pa druga opcija je ta, da bodo za zahodno evropo uporabljali Navteq zemljevide, za vzhodno pa TopMap
smile-1.gif
(ta bi bila zmagovalna)

Tudi Sygic je prejel (in še vedno prejema) obvestila svojih uporabnikov, da so TA zemljevidi slabši od Navteqa. Je pa res, da ima TA boljše vodenje
smile-1.gif

Skratka..Navteq se je v zadnjem letu zelo popravil, vsaj kar se vzhodne evrope, zelo dobro je posodobil našo deželo (zahodno evropo pa ima odlično).

Bomo videli kaj bo v prihodnjih mesecih.

Lahko morda nekdo napiše, kaj ga moti pri Monolit zemljevidu za Slovenijo?
- pokritost je v nulo (100%)
- morda vodenje?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Ja, bomo videli - upam le, da bo dobro za uporabnike. Sam sem Navteq izločil, ker ni bil kompatibilen z Topmap.

Kar zadeva Monolitovo karto za Slovenijo - meni se zdi zelo dobra karta. Odlična pokritost, do res vrhunskosti ji manjka še boljša kategorizacija slabših cest, omejitve in morda bolj hitri popravki (še sedaj ni recimo krožišč v Kamniku, ki so tam že od lani) ...
Sicer pa je odlično to, da vidimo posamezne stavbe (še kakšen kozolec na vasi) - ko se peljem po kakšni tuji državi, to prav pograšam. Imajo za večja mesta, po vaseh pa je Monolitova res zakon.