[NAVIGACIJA] I-GO novosti

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Preprosto ne razumem, zakaj delajo takšne izvode in podporo, ki dejansko ne deluje. Kaj pa če poizkusiš isto pot brez .ftr ?
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Bom poskusil v ponedeljek na poti v francijo.
Zdaj sem poskusil igo8, igo primo .ftr in pa sygic fleet.
Za sedaj sem najbolj zadovoljen z igo8
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
kaj pa Navteq-ovi zemljevidi s ftr? si jih stestiral? Slovenijo imajo bolj slabo pokrito s podatki za kamione, Anglija pa je vredu. Pa ce je res, kar je napisal kva123 par postov nazaj, da je izsla verzija 2010.12, je mogoce tudi pri nas ze kaj vec teh informacij.
Pri TA pa ne vem v cem je fora... tudi ce nastavim sirino, visino, dolzino kamiona na 1 meter, me vseeno ne pelje tako kot bi bilo treba, ce pa za vozilo nastavim avto, pa je vse lepo in prav... ampak se mi pa zdi da na splosno je nekaj prihodnosti v tem. bodo ze zrihtali zemljevide tako, da bo to v veliko pomoc tovornjakarjem.

bi bilo fino, ce bi ob izracunu poti program javil na katerem odseku cesta ni primerna za kamion in bi potem sam odlocil, ali gres vseeno tam, ali na ti izracuna obvoz.

btw, kako se naredi te printscreen-e na navigaciji (Primo)?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za NT 2010 Q4 še ni ftr dodatkov, zato je testiranje z nastavitvami za tovorna vozila brezpredmetno.

Sicer pa je to še vedno tržna niša v razvoju, žal za vzhodno Evropo, vključno s slo (kot ste že ugotovili) skorajda neuporabno. Važno je, da služijo na ta račun, čeprav prodajajo mačko v žaklju.
10.gif


za zajem zaslona saj v primo sys:

[interface]
extra_settings=1

ta vnos ti v osnovnem miniju Prima doda dodatne nastavitve, med drugim tudi screen shot.
 
Nazadnje urejeno:

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Naložene imam Navteq Q3 zemljevide in s temi sem bil na poti.
Edino čas prihoda izračuna do minute natančno, seveda ob predhodni nastavitvi najvišje hitrosti.

Printscreen pa pritisneš ikono fotoaparata na levi strani zaslona vidiš jo na sliki par postov višje.
Vklopiš pa v meniju UI Labs_Capture Screen
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
hvala za pomoc. Drugace pa sploh nisem vedel, da obstajajo tudi ftr datoteke za TopMap zemljevide, tako da jih ravno sedaj "kupujem"
smile-1.gif
potem pa jih bo treba stestirati, ce bo kaj bolje. bom malo porocal, ce koga zanima!?
 

MioBoy

Zelenc'
14. apr 2011
1
0
1
Mene pa nekaj zanima. Ker imam ful malo prostora na mojem Mio-tu (iGO), iz kartice pa neče brat kart (al pa jaz ne znam nardit, da bi jih) me zanima, če lahko zbrišem Europe_NASA.dem in si naložim pozamezne države, ki jih potrebujem.


LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko brišeš ni problema pač ne boš imel 3D pokrajine. Drugače ap mora bit na kartici enaka struktura map kot na rootu (recimo: iGO - Content - Map) in v mapi map zemljevidi držav. Obvezno se zemljevidi ne smejo ponavljat, oz. v vsakem primeru v primeru podvajanja bere tiste s kartice.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko narediš tudi tako, da ti karte in vse ostalo bere iz kartice. Torej program daš na fleš, mapo CONTENT pa daš na root SD, nato urediš sys:

[folders]
content="\SDMMC\Content"

oziroma

[folders]
content="\Storage Card\Content"
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Mojstri, vem, da je to ziher že napisano, ampak mi lahko prosim napišete zadnje verzije kart TeleAtlas, TopMap in Navteq (po možnosti s kakim primerom karte *.fbl, da bom karte lažje "kupil" na netu).
Če prav razumem, so za zahodno in srednjo E najboljše TA, za ostalo pa TopMap?
Pa Slovenija?
Rabim za domače potrebe, Desire+Motonav.

Hvala!

P.S.: Lahko tudi na ZS.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Celotna Evropa:

- NAVTEQ 2010.Q4
- TELEATLAS Q4.2010 (2010.12)

Vzhodna Evropa:

- LOCAL PROVIDERS 2010.10 (Topmap 2010.10)
V tem paketu je tudi zadnja monolitova karta Slovenije.

Po mojem najboljša kombinacija pokritosti: vzameš vse zemljevide iz seta Topmap, za ostale države, ki jih ni v setu, pa uporabiš Teleatlasove.
 
Nazadnje urejeno:

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Celotna Evropa:

- NAVTEQ 2010.Q4
- TELEATLAS Q4.2010 (2010.12)

Vzhodna Evropa:

- LOCAL PROVIDERS 2010.10 (Topmap 2010.10)
V tem paketu je tudi zadnja monolitova karta Slovenije.

Po mojem najboljša kombinacija pokritosti: vzameš vse zemljevide iz seta Topmap, za ostale države, ki jih ni v setu, pa uporabiš Teleatlasove.

Aha, torej so karte iz TopMap seta enako dobre kot TA (tiste, ki se podvajajo)?
V redu, bom naredil tako.

Hvala za info.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zemljevidi topmap seta so najbojši glede pokritosti, saj jih izdelujejo lokalni (domači) proizvajalci, tako kot recimo našo Monolitovo. V topmap so samo države vzhodne evrope, skupno 25 držav. Navteq in Teleatlas pa sta globalna razvijalca kartografije, ki pa ne blestita ravno v vzhodnem delu Evrope, zato je seveda za ta del boljša izbira Topmap. Je pa treba pazit pri izbiri zemljevidov, da se le ti ne podvajajo - recimo če vzameš slovensko monolitko iz topmap seta, jo moraš izključit iz zbirke Teleatlas ko kombiniraš zemljevide.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ah, preveč si razvajen Jado..
smile-1.gif

Sicer pa res, na papirju je že čas za posodobitev, praktično pa mislim, da nimajo kaj veliko več za posodabljat, razen malo izboljšat kategorizacijo cest. Tu jih TA šiša. Se sliši skoraj tako, kot da bi kitajci naredili boljšo krajnsko klobaso
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Monolit bi res lahko kategorizacijo cest začel izboljševati sedaj, ko imajo vse posodobljeno (no prav vse glih ne, še vedno se najde kakšna nova cestica ali krožno križišče ki je nastalo pred 2 meseci itd...). Lahko bi delali še na temu, da bi vodenje izboljšali - TA ima veliko boljše vodenje med samim navigiranjem.

Lahko bi tudi dodajali tunele in hkrati opozorila nekaj KM pred tunelom, lahko bi tunel označili tako kot ima NAVIGON recimo:
navigon-tunnel-short.png

navigon-tunnel.png




Lahko bi še začeli dodajati prikazne slike, katero cesto se moraš držati:
navigonandroid.jpg

realityviewlbig-480x480.png


No, morda sem malce preveč zahteven
evil.gif
ampak konkurenca je velika in bodo prej ali slej morali začeti dodajati razne dodatne v svoje zemljevide, ker TA in Navteq že delata v tej smeri, Garmin je tudi dodaja nekaj takega (sicer je res, da je veliko prikazov odvisnih tudi od same aplikacije, kjer boš uporabljal sam zemljevid).
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
na voljo so ftr podatki za Navteq 2010 Q4 zemljevide. jaz pa brez navigacije sedaj se 14 dni, tako da ne morem sprobat, ce je kaksna izboljsava tudi v nasi dezelici. prosim ce lahko kdo malo poroca, kako se kaj obnese pri nas. hvala
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
ni se nihce stestiral Navteq 2010 Q4 ftr podatkov po Sloveniji, ce je slucajno kaksna sprememba?