Nakup letalskih kart - splet (edreams in expedia)

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
169
1
18
Ljubljana
Ker moram kupit letalske karte sem malo preko neta gledal in povprašal po agencijah sem ugotovil, da so preko spleta res karte veliko ceneje oz. jih v nekaterih (vsaj teh kjer sem jaz vprašal) sploh ne morejo zagotoviti ??? In zdaj me zanima kakšne imate kaj izkušnje glede nakupa letalskih kart preko spleta. Sam sem gledal predvsem na edream.com in expedia.com.
Namreč zadnjič sem prebral, da sta dve slovenki kupili karte in jih nista dobili, da je bila spletna prevara in da je zadnje čase tega vedno več.

Hvala za odgovore!
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Na Expedia.com sem kupil pred 2 mesecema 3 karte za notranje lete v Ameriki in je vse bilo brez problema.
Karto dobis itak na mail (e-ticket) sprintas in to je to.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Mater, pa kje to najdete kao tolk ceneje. Zadnjih par mescev zmeraj, ko čez agencijo nabavim karto iščem še po teh sajtih, če je kje ceneje, in dlje kot do enake cene (+- par €) nisem prišel ...
Ravno danes rezerviral 2: LJU-TGD (gor 17.9, nazaj 20.9), agencija 350€, net 550€
Pa 3.10 CDG, tja in nazaj, agencija 320€, net 360€ (ja, v iskalniku napiše 265€, ko hočeš pa rezeviratm je pa kar naenkrat 100€ višja) ...

Točno 1x sem na netu našel cenej karto kot pri agenciji, udaril copy paste s sajta, poslal na agencijo, dobil karto za isto ceno ...
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
jst sm dal za LJ - Barcelona letos 270€ obe smeri. men se zdi to poceni, pa še dirket v mesto priletiš.

je pa smet res da sem leta 2002 letel iz Italije v Barcelono in je bila karta za obe smeri 80€.

lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Še bolje (še posebej, če nimaš zanesljive osebe na agenciji, s katero dosti letiš): sam poiščeš vse možne kombinacije (tudi s pomočjo neta), pa daš preverit cene ...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Mater, pa kje to najdete kao tolk ceneje. Zadnjih par mescev zmeraj, ko čez agencijo nabavim karto iščem še po teh sajtih, če je kje ceneje, in dlje kot do enake cene (+- par €) nisem prišel ...
Ravno danes rezerviral 2: LJU-TGD (gor 17.9, nazaj 20.9), agencija 350€, net 550€
Pa 3.10 CDG, tja in nazaj, agencija 320€, net 360€ (ja, v iskalniku napiše 265€, ko hočeš pa rezeviratm je pa kar naenkrat 100€ višja ) ...

Točno 1x sem na netu našel cenej karto kot pri agenciji, udaril copy paste s sajta, poslal na agencijo, dobil karto za isto ceno ...

Ja, na kakšnih stranih ne vključujejo letaliških taks, da bi bila cena bolj "privlačna".

Drugače pa je treba opozoriti tudi na to, da na agencijah ponavadi ponujajo letalske karte na čarterjih (kjer nimajo zapolnjenih vseh sedežev) in je zato cena temu primerno nižja, saj hočejo na vsak način zasesti sleherni sedež. Na e-dreams in podobnih straneh pa se brska med rednimi leti, ki so ponavadi dražji.

Tako kot omenjeno že pred mano, je fino pobrskati po vseh možnostih, s tem da se pri agencijah ne moreš ravno zmišljevati pri datumih odhoda in prihoda (npr. če bi kdo rad potoval za 9 dni - oni ponavadi ponujajo karte za 7, 14, 21... dni). Tako da je meni e-dreams ravno zaradi tega všeč. Pa še cena karte vedno vključuje takso
smile-1.gif


Drugače pa kupujem karte na čarterjih na www.odklop.com


Lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:

Drugače pa je treba opozoriti tudi na to, da na agencijah ponavadi ponujajo letalske karte na čarterjih (kjer nimajo zapolnjenih vseh sedežev) in je zato cena temu primerno nižja, saj hočejo na vsak način zasesti sleherni sedež. Na e-dreams in podobnih straneh pa se brska med rednimi leti, ki so ponavadi dražji.
Pri agencijah govorim samo in izključno o rednih linijah (itak z drugim razen zelo izjemoma ne letim). In so 99% primerov cenejše od neta ...
Tudi pri navedenih primerih gre seveda za redne linije.
Se ne spomnim, da bi mi kdaj agencija ponudila čerter namesto redne linije - tudiu zato, ker tam, kjer so redne linije, čarterjev, na katerih bi lahko kupil samo karto (ne pa celega aranžmaja) praktično ni.

Hehe, ravno danes gledal ZAG-DBV, 179 tja, 19.9 nazaj
Agencija 105€ (ampak je čas do 5 ali 6 septembra za dokončno potrdi in plačat)
Wev croatia airlines 91€ (ampak je treba takoj preko neta kupit, kar ni fino, ker je non refundable karta)
Expedia in podbni ne pridejo pod 180€ (
stupid-1.gif
)

Skratka, spet zmaga agencija ... Ta hip. Če bi pa croatia imela 5 sept na netu isto ceno (pa ne bo, sem dosti z njimi letel in jim cene 14 dni pred datumom poti, če nimaš res sreče, lepo poskočijo na nivo agencijskih cen), bi bil pa presenčen .
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Tako kot omenjeno že pred mano, je fino pobrskati po vseh možnostih, s tem da se pri agencijah ne moreš ravno zmišljevati pri datumih odhoda in prihoda (npr. če bi kdo rad potoval za 9 dni - oni ponavadi ponujajo karte za 7, 14, 21... dni). Tako da je meni e-dreams ravno zaradi tega všeč. Pa še cena karte vedno vključuje takso
smile-1.gif
Ej, govorimo o letalskih kartah, ne o turističnih aranžmajih. Karte so, za kadar hočeš (če ni let zaseden). Tudi na agencijah ... Dane tja, jutri nazaj ...
In mislim na agencije, ki se ukvarjajo s prodajo letalskih kart (lahko tudi z aranžmaji, ampak znajo tudi karte prodajat). Recimo Concorde v Lj in podobni ...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:.
In mislim na agencije, ki se ukvarjajo s prodajo letalskih kart (lahko tudi z aranžmaji, ampak znajo tudi karte prodajat). Recimo Concorde v Lj in podobni ...

No vidiš, TU je prišlo do nesporazuma
smile-1.gif


In preko katerih agencij letiš? Sama namreč dosti letim, pa bi se par 10 € že zelo poznalo na dolgi rok.

Drugače pa ko si omenil Concorde - do sedaj sem bila z njimi najbolj zadovoljna
roza.gif
 

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
169
1
18
Ljubljana
Sam mislim, da je prek neta kar dosti ceneje. Jaz sem dobil karto prek neta za 150 € ceneje (isti trenutek) kot so mi v agenciji (dveh) dali ponudbo! Tako, da mislim, da se kar splača preko enta kupovati!
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Pri nas preko firme kupujemo karte preko Kompasa. Kar sem spremljal so bile cene do sedaj kar ugodne, čeprav je let in Brnika drag ko žafran. Sedaj pa bomo začeli uporabljati BCD travel. Bomo pa vidli kako in kaj bo. Pri nas naj bi hjih zastopal SOncek...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Pri nas preko firme kupujemo karte preko Kompasa. Kar sem spremljal so bile cene do sedaj kar ugodne, čeprav je let in Brnika drag ko žafran. Sedaj pa bomo začeli uporabljati BCD travel. Bomo pa vidli kako in kaj bo. Pri nas naj bi hjih zastopal SOncek...

Drži, BCD zastopa Sonček, poslovalnica je na Slovenski v LJ
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:.
In mislim na agencije, ki se ukvarjajo s prodajo letalskih kart (lahko tudi z aranžmaji, ampak znajo tudi karte prodajat). Recimo Concorde v Lj in podobni ...

No vidiš, TU je prišlo do nesporazuma
smile-1.gif


In preko katerih agencij letiš? Sama namreč dosti letim, pa bi se par 10 € že zelo poznalo na dolgi rok.

Drugače pa ko si omenil Concorde - do sedaj sem bila z njimi najbolj zadovoljna
roza.gif
Concorde že zelo dolgo. Zelo redko kaj drugega, ponavadi le, če je karta rezervirana v tujini ...