Razprava o prenosu piratskih vsebin preko P2P

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.951
2.425
113
Lublana
Obišči stran

Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
V 60-70 so posneli par spektaklov na leto in to je blo. (Cleopatra, Dr. Zhivago, .......).

Pa si šel tisto gledat po ene 3 letih od premijere
tongue-1.gif
Pa je bil mir.

Sedaj je pa tolk tolk sranja vsako leto, pa vsako je must see.....
bonk.gif


467716-post_slo.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
S to sliko se popolnoma strinjam, imam original DVD Simpsonovih in ga nečak hoče skoraj vsak dan gledat. In je bila situacija popolnoma enaka kot na sliki - every goddamn time! + izbrat slovenščino vsakokrat
bonk.gif
Dokler nisem šel na partis in potegnil dol rip...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
To je tako tako.. Lahko narediš diagram, ki prikazuje primerjavo kjer so na eni strani vsa potrebna dejanja neke osebe, da si legalno kupi avto in na drugi osebe, ki avto enostavno ukrade, kje bo krajši diagram?
tongue-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Krasna primerjava...


NOT

Dejstvo je da založniki po nepotrebnem je.ejo svoje legalne uporabnike. Krasen primer tega je tudi Windows Genuine Advantage s.anje ko so dejansko nastradali izključno legalni kupci. M$ je zadevo sicer popravil ampak kupec se vseeno počuti na suho nategnjenega...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Gleda se od 'nakupa' naprej. To je kot če bi ti kupljen avto pol ure prej predvajal opozorila in reklame, šele nato bi lahko speljal - ukraden pa ne.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
To je res ja, ampak tudi, ko kupiš avto moraš, predno ga zapelješ na cesto, opraviti z določeno dokumentacijo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
kako bi blo, če bi ti avto vsako jutro zavrtel ene tri reklame, preden bi ti dovolil, da se odpelješ v službo?
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
kako bi blo, če bi ti avto vsako jutro zavrtel ene tri reklame, preden bi ti dovolil, da se odpelješ v službo?
confused-1.gif

če ga zato dobim (pol)zastonj, preživim
tongue-1.gif



Mene pri vsej tej tehnologiji in vojni proti torentom nekaj drugega muči.

Zakaj se ne naredi neka firma, ki bi imela vse filme na svojih diskih, vsi filmi bi bili opremljeni s podnapisi...
Filmi bi se plačeval ali z neko naročnino ali na vsak film posebej...
Sistem bi se moral vključit v xbmc in podobne predvajalnike in seveda preko online za pc in kak app za telefone..
Pretakal bi se preko torent protokola...
Zarad mene se lahko po parih dneh tudi zbriše, ko ga enkrat vidim.
HD slika in dts zvok...
Cena naj bo fer!!!
Pa vse skupaj more bit vsaj tako enostavno kot je dol poteg s partisa oz bi se dalo še veliko lažje naredit!
In tudi vsa muska bi mogla bit gor.
Vse na enem mestu, denar se lepo fer razdel...

Vrjetno pa vse skup bremzajo požrešne založbe in glupe avtorske pravice in regije, katerih pa itak ne bom nikol razumel. Ker se ob tem potem vprašam, če moj denar smrdi
confused-1.gif
 
22. jul 2007
12.830
1.324
113
123
Res je, namesto da se borijo s pirati naj se potrudijo, da filmi izidejo istočasno in opremljeni s podnapisi po vsem svetu.
Ne pa, da prihajajo filmi v naše kinodvorane s parmesečno zamudo in tako si sami pljuvajo v lastno skledo, ker se posledično s tem zmanjšuje ogled filmov, ker se že ve kateri filmi si ne zaslužijo ogleda.
Naj ponudijo Netflix,...ipd za cel svet.
feR4ppp.png
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
točno, netflix je odličen približek moje ideje. pozabim na njega, ker ga ne morem uporabljat.
Sam ne vem kdo je tolk zabit, da se brani našega denarja.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
točno, netflix je odličen približek moje ideje. pozabim na njega, ker ga ne morem uporabljat.
Sam ne vem kdo je tolk zabit, da se brani našega denarja.

Ne branijo se oni denarja, ampak so prepotentni. Včasih so posneli en film, avtorji so zaslužili dovolj in še preveč, distributerji pravtako. Danes so pa časi ko se morajo konstatno truditi, to pa jim ne sede. Meni pa prav tako ne sede, da za vsak film hodim v kino. Filmi, kateri so res ok, pri večini, verjamem da folk brez težav gre i plača vstopnico ali si omisli original vsebino. Tako, da ostajam pirat in po pravici mi je malo mar za njihov zaslužek. Zaslužek naj bo tolikšen, da ne bodo lačni, žejni in naj imajo streho nad glavo. Za rdeče preproge, njihovo bahatenje, jahte jim ni dovolj, da je jahta, jahta, ampka mora imeti še platinaste obrobe, les skoraj da iz vesolja, itd., itd., zato mi je prav malo mar in po resnimi ne pada mi na pamet, da jih financiram.

Pa niso si avtorji izmislili zdavilo za večno življenje, pa de cenijo v miljonskih zneskih. Vreden si toliko kolikor ti tržišče da in tržišče pravi, da ne bo plačeval in čakal v vrsto, ko se bodo založniki spomnili, kdaj in komu bo najprej dana vsebina.

Ko bo mene kdo podpiral, bom tudi sam podpiral. Pirati mi omogočajo dowload, jaz pa prav tako omogočam njim upload s polno pipico. Tako da to gre vzajemno.

Ko bodo omogočili takojšnji normalen ogled tako kot se spodobi za normalno ceno za tovrstne vsebine za kar smatram, da je do 0,99 € in še to da je dostopno v prvem mesecu, kvaliteta v visoki kakovosti, vse kar je več, me ne zanima. Še to je preveč.

Če mislite, da bodo zato sedaj nehali snemati ali ustvarjati se motite. Kaj pa bodo počeli? Da ne bodo čez noči vsi postali odvetniki, inžinjeri, itd..


Lp.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Licence... Netflix ima licenco samo za USA, da bi kupil globalno nima denarja - je predraga.
http://www.theguardian.com/media/2014/feb/05/netflix-spend-3-billion-tv-film-content-2014
Its international operations made $712m in revenue last year, up 148% year on year.
The international operation continues to make a loss, $274m in 2013, although this was a 30% year-on-year reduction.

Se pa napoveduje širitev v EU.

Filmi v naših kinih niso z nekaj mesečno zamudo, pogosto so celo pred svetovno premiero.

Založbe se pač držijo distribucijskega sistema, ki jim prinaša največ denarja in je preverjene tradicionalne oblike in zgleda približno tako:
- kino
- po pol leta DVD/blueray/icenciranje TV hišam

Požrešnot gor ali dol, ampak filmi imajo danes proračune po 100milijonovUSD+, da se stvar povrne in naredi profit mora iti vse po maslu. Praviš, da se branijo tvojega denarja, je to res? Je bil film v kinu?

Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Ko bodo omogočili takojšnji normalen ogled tako kot se spodobi za normalno ceno za tovrstne vsebine za kar smatram, da je do 0,99 € in še to da je dostopno v prvem mesecu, kvaliteta v visoki kakovosti, vse kar je več, me ne zanima. Še to je preveč.

hysterical-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
no sej s temi licencami je spet isti drek. Res ne razumem v čem je fora nekih licenc, da pol sveta lahko gleda, druga polovica pa ne. Komu je treba licence plačveat? Od filma gre tolk studiju, tolk ponudniku in konc. Kaj treba vmes še en kup pijavk financirat?

Ja je bil film v kinu. Sam od tistih 6€ (karta kolosej, wtf, za divx sliko in raztrgane zice??), kolk dobi film?? Kaj rabim 10 posrednikov še vmes plačevat? Pa da so ne dolgo nazaj še filme dejansko pošiljal na traku, kar je tudi strošek, tako pošilke kot izdelave...
 
22. jul 2007
12.830
1.324
113
123
ne-ne-1.gif
veliko filmov ima zamudo recimo
7GZRzwJ.jpg

to so ameri gledali že oktobra, pri nas nas pa pitajo s purani konec januarja
grims-1.gif

NB0Vlx5.png
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik titov pravi:

preverjene tradicionalne oblike

Ja to je to - stari prdci ki nimajo pojma kaj omogoča tehnologija bi radi uporabniku moturne žage prodajali kamnito sekiro.

Kar sejejo naj pa še požrejo.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aja, a nisi rekel, da se branijo tvojega denarja?
wink-1.gif


Saj imaš Cinemaplexx, če ti Kolosej ne sede.
smile-1.gif


Gre za "dogovor", da se tradicionalnih "posrednikov" ne sme izločiti iz procesa.

Recimo Amazon v glavnem (pač odvisno od založnikov) ne sme elektronskih knjig prodajati ceneje kot tiskanih pa čeprav so z elektronskimi verzijami manjši stroški - ampak stvar je povsem logična, potrebno je razumeti, da se pri teh zadevah prodaja vsebina in ne material.

@WeWatchingYou
To si pa ravno našel primer, ki je verjetno sinhroniziran tudi v Slovenščino in zakaj zamuda je samo razložljivo...

Poglej si druge blockbusterje, v glavnem dobimo film kak dan prej kot USA.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Licence... Netflix ima licenco samo za USA, da bi kupil globalno nima denarja - je predraga.

Ja saj bi potem tudi naročnike imeli iz celega sveta.

V USA, ki je zelo prijazen trg do teh zadev imajo mizernih 100milijinovUSD dobička, zakaj bi tvegali za globalno licenco (kakšnih 10milijardUSD+), če pa so razni trgi v državah v razvoju izrazito piratsko usmerjeni. Saj vidiš komentar Deksterja, najraje bi imel vsebino zastonj (ali pa za par centov), se pravi tip bo piratiziral ne glede na to kaj mu tehnologija omogoča.

Netflix je dostopen v Kanadi in tam imajo izgubo... Bomo videli kako bo v Nemčiji in Franciji, tam bo letos Netflix na voljo.