Razprava o prenosu piratskih vsebin preko P2P

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa kaki regijsko zaklenjeni dvd-ji, pa počas bi jih tudi že lahko skenslal.

Z vsemi omejitvami nas sami siljo v piratstvo. Če daš nekaj polovci sveta, daj še drugi polovici, v digitalni dobi za digitalne vsebine mi ne more rečt, da je poštnina preko morja draga;)

Več kot je omejitev, več je piratstva. A ni boljš dobit zgoraj omenjenih 0,99€ kot pa nič??
In za tak denar, vrjem, da se nobenmu ne bo dalo frenda fehtat al pa po torentih viste, kdaj bo pravi relis v pravi kvaliteti s podnapisi..., Tudi frend ne bo v nedogled šeral nekaj, za kar bo sam plačal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kakšna licenca, kdo si jo je zmislu, zakaj sploh more bit??
to mi nej nekdo po kmečko razloži!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Od recimo Paramount Pictures kupiš pravico, da na območju Slovenije predvajaš, izposojaš, prodajaš, distibutiraš itd. njihove filme ali posamezen film. Recimo POP TV plača Paramountu, da lahko predvaja film. Cena pa je potem odvisna od tega kako star film je, če je zanimanje za njega oz. je bil uspešnica itd.

Zakaj more bit? Zato, da filmski studio dobi del zaslužka, ki ga s predvajanjem filma dobi POP TV (ker je gledanost zaradi filma visoka proda za visok denar reklame med filmom).
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Licenca, pogodba ali kakorkoli želiš to imenovati je pač dogovor med lastnikom dela in tistim, ki bi rad zadevo najel za distribucijo, na kakšen način in kje bo najemnik lahko zadevo tržil.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Pa kdo ma sploh cajt vso to "must see" produkcijo gledat? 150+ programov na TVju, 10 novosti mesečno v kinu, LIFFE, standupi,...?

Grem od doma ob 6.30 pridem dam ob 18.00 in je.be se mi za pirate, flixe, tube, dexterje in še posebej za 24kur.Folk (aktiven) ima skoz manj časa (in dnarja) tega TV balasta je pa skoz več... Ne štekam.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Na iTunes lahko legalno pri nas kupuješ filme, serije in musko. Za filme imaš celo najem. Ko plačaš lahko film v roku enega meseca pogledaš. Ko začneš gledat, pa ga moraš končati v 24 urah. Cena je pa par eur na film.

Netflix ima sicer drugačen sistem. Tam plačaš naročnino in gledaš kar hočeš. Podobno pri nas ima HBO s storitvijo HB Go. S tem da so tu malo kasneje filmi. Na netflixu so ko pride blue-ray +3-4meseci, na hbo pa +12 mesecev.

Izbire sicer pri nas ni take kot v ameriki, samo legalne alternative pa so.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Res je. Poleg tega imajo tudi ISP-ji svoje "on demand" storitve, pa voyo imaš, skratka precej načinov, da legalno prideš do vsebine.

Ni pa film na voljo takoj, ko izide za do 99centov, tisti, ki čaka na takšno storitev se bo načakal.

Res me zanima kakšen interes ima netflix nuditi svojo storitev v državi kjer se na glavni piratski strani oglašujejo državna podjetja...
grin1.gif

http://shrani.si/f/2S/ab/2qSbMGum/loterija.png
http://shrani.si/f/2R/9Y/2d7yQq3b/petrol.png
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Res me zanima kakšen interes ima netflix nuditi svojo storitev v državi kjer se na glavni piratski strani oglašujejo državna podjetja...
grin1.gif

Ravno v takšnih bi moral biti interes toliko večji. Doma (v ZDA) lahko vplivaš na policijo in sodstvo, ker pravzaprav delajo škodo domačemu gospodarstvu, v tujini, kjer nimaš vpliva (pustimo zaj teorije vpliva ZDA), bi pa moral toliko bolj agresivno ponudit legalno alternativo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
itunes predvidevam, da nima slo podnapisov?
za glasbo bom pa jutri na macu preveril, če je kaj po mojem okusu.

hbogo dela preko nekega vtičnika v brskalniku in imam prešvoh pc, da bi poganjal film. tudi kvaliteta slike ni baš nešto, da bi plačal za njo.

telekomov tvin/dkino, a ga lahko uporabljam tudi, če imam samo naročnino na mobilno številko?? al morem imet trojček paket?
cena za film je pogojno sprejemljiva. ok še vedno dost cenej kot kino.

pri voyo je samo mesečna naročnina, potem pa so vsi filmi za đabe??

V kaki obliki dobim filme? So vsi ponudniki preko web vmesnika in potrebuješ močen pc?
Jebiga navajen na xbmc, ki predvaja vse živo;)

No smo pa vsaj nardil en seznam legalnih filmskih knjižnic
wink-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Prijava na TViN
Za ogled vsebin se je potrebno prijaviti z uporabniškim imenom in geslom za portal Moj Telekom, ki združuje portale Moj Telekom, Servisne strani SiOL in Moj Mobitel. Če uporabniško ime in geslo že imate, ju vpišite v spodnja polja ter izberite Prijava. V nasprotnem primeru izberite Registriraj se.

Če prav razumem, je dovolj da si naročnik npr. samo mobitela.

Cene za film so pa od 2€ naprej? Verjetno (2€) preveč za večino tu?
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
No sem hotel probat dkino/tvin. Tudi ta hudič zahteva silverlight. Gledat pa nisem mogel, ker je pri nakupu prišlo do težave. Bom pa na p2p počakal:)