Nakup iz Anglije in carina

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Po novem naj bi bila crina in DDV, na spletni strani Sportsdirect, kjer hočem tamalmu naročit eno trenirko pa piše takole:
sd.JPG


Ima kdo kake izkušnje z njimi ali so mogoče samo na spletni strani "pozabil" popravit pogoje :)
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
V marcu sem nabavil nekaj stvari za cca. 100€ in ni bilo nobenih dodatnih stroškov, edino je bilo potrebno izpolnit obrazec-zahtevek za uvoz blaga carinjenje - poslal DHL, katerega samo izpolniš.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ja pogoje, kjer piše, da so davki za EU kupce poravnani.. ne verjamem, da je res tako..
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Prejšnji mesec sem na Wiggle naročil planinske čevlje. Ob naročanju je izpisalo, da so vse dajatve za EU vključene v ceno in tako je tudi bilo. Pošiljko sem dobil z DPD iz anglije v nekaj dneh.

Zdaj sem preveril shipping label. Poslano je bilo s Hermes iz Birminghama v B2C hub na Nizozemskem in od tam naprej z DPD. Očitno so se podobno znašli kot Kitajci.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Carine ni, če je vrednost kupljenih stvari do 150€ in gre za proizvedene v UK (ne npr. preprodaja kitajske robe). Obračun DDV-ja pa je običajno že avtomatsko vključen pri ceni, če je spletna trgovina narejena tudi za prodajo blaga strankam v EU. Ker se en ddv odbije (UK 20%) in drug obračuna (EU države), ni neke bistvene razlike v cenah za oba trga.
Glede otroške robe pa se mi zdi, da je ddv pri Angležih 0%.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
da, če je plačan DDV in pravilno izpolnjena deklaracija, ni "carine"* ne "DDVja" za doplačati

* pozor - še vedno velja, da je carine prosto do 110,- EUR (na pamet - ne da se mi iskati točnega zneska)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Ne nori - prodajalec mora. “Tvoje” - kupčevo je, da kupuje le pri, ajd recimo temu “preverjenih” prodajalcih. Celo Kitajci so dojeli in nakupi preko Alija in kar jih je ostalih, laufajo brez težav.
Imaš sicer nove poskuse mučkanja, kot npr. poskus dvig cene zaradi kobajagi spremenjenih uvoznih stroškov - ostane na tebi ali nasedeš in popustiš, ali stisneš zobe in “čakaš”. A smo spet pri prvem stavku - kupuje se pri “preverjenih”.
In tudi naši na “carini” so dojeli kaj in kako - jim je očitno nekaj pravilnih pritožb odprlo oči …