Novo podjetje - računovodstvo, programi in podpora

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Za novo ustanovljeno podjetje sem iskal računovodstvo, za hec vpisal povpraševanje na eno stran in dobil 6 ponudb, vse skupaj niso bile vredne ene cele, da ne povem da je pol pisalo ponudbe z mailov gmail, yahoo... nekateri kar v excelu naredili predračun in poslali excel tabelo... Skratka neresno in v letu 2015 smešno.

Drug primer pa so razni veliki računovodski servisi ki se opevajo in kujejo v zvezde, vse lepo in prav, pa cene ne bom niti omenjal, so pač "dober" "preverjen" računovodski servis in to naj bi imelo neko ceno, vse lepo in prav če bi se z njimi sploh lahko prišlo v stik, in ko sem pri enem že prišel v stik in celo do termina, je po tem ko sem se nekako odločil za njih trajalo 3 dni da sem sploh lahko dobil osebo s katero sem govoril na sestanku da se dogovoriva za termin podpisa. Zame totalno neresen pristop, ker si ne upam pomisliti da bi rabil kakšno informacijo ali pomoč...

Potem smo pa pri programih za izdajo računov, govoril z raznimi ponudniki, večji, manjši itd...
Pri večini je obvezen Windows, Android itd. Glede na to da imam željo uporabljati program tudi na OS X brez uporabe parallelsa (vsaj za vnos zaloge, dobavnic itd...), mi večina tega ni omogočala, nekako v smislu "ja program deluje na OS X z uporabo parallels" sem dobival odgovore.

Mogoče sem res pikolovski ampak v današnjem času me noben ne prepriča, da ni možno narediti programa za os x.

No potem smo našli program oz. storitev ki deluje v spletni strani, načeloma vse kar rabimo razen da bo potrebno papirologijo nositi do računovodstva kot recimo leta 1996, pa glede na to da še nismo začeli s poslovanjem v polni meri to ne bo problem zaenkrat.

Ker pa se je takoj na začetku pojavilo par težav(vnos nabavne cene ni možen tako da dobavnice ni možno vnesti pravilno), smo prosili za pomoč - v enem celem dnevu ni feedbacka ali vsaj da bi kdo javil kaj v stilu danes ne delamo, urejeno bo čez 2 meseca itd... nič


Zanima me ali so te moje izkušnje odraz dejanskega stanja - delajo vsi po principu čimprej prodati potem pa se j....?

Pozna kdo program ki deluje na osnovi spletne strani in je uporaben za vodenje zaloge, izdajo računov, pos......?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz se ukvarjam s prodajo storitev, tako da mi neki programi niso potrebni, lahko izdajam račune kar iz Excela (<50 računov na leto).

Glede računovodskega servisa ne vem, imam en servis, ki je super. Cena pa tudi. Nimam pripomb, naredijo vse kot je treba. Ne bom javno delal reklame, a če te zanima mi piši.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Taki ste mi carji.
Če uporabljaš nišni OS (da, OS X JE nišni OS, sploh v Sloveniji), potem ne moreš pričakovat, da bodo ponudniki kar v vrsti stali, da ti lahko prodajo program. Voditi razvoj za različne OS pač ni preprosto in je hkrati drago. In vse to zato, da prodaš petim, ki želijo v OS X uporabljat program. Obstajajo zastonj parallelsi, kjer vse lepo deluje ampak zate to ni rešitev, prav.

Hkrati rečeš, da si le enega dobil, sedaj ti pa všeč ni, ker ni podpore...počasi bo potrebno doumet, da tudi za resno delo posežeš po opremi, ki ti to omogoča z razmišljanjem o programski opremi, ki jo boš uporabljal. Želiš preverjeno firmo, ki podpira tisoče strank, ima ažurno podporo itd.? Boš pač plačal malo več in se sprijaznil, da ti ne morejo ponuditi programa za OS X. Ne, ker se ne da naredit, ampak, ker se ne splača. Sodobni ERP sistem je tako kompliciran in velik, da ni računice. Ko bo OS X dosegel nek pameten procent se bomo pa pogovarjali naprej.

Da se pa moraš sedaj ukvarjat s tem, da ne moreš nikamor vnesti nabavne cene (kar je smešno), da boš nosil okoli papirje itd. je pač cena tega, da si očitno izbral slab program. Izbiral si ga pa na podlagi tega, da teče na OS X in ne zaradi njegovih funkcij in preverjene podpore. Bodi manj trmast, uporabi parallels ali Windows računalnik in bo poslovanje veliko lažje in boljše zaradi dobrega programa, ki ga boš lahko imel. Mislim, da je dober ERP veliko več vreden od kante na kateri teče...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Lej delovanje na os x oz. ios je bolj kot ne le ena od želj, vse mašine v poslovalnici in poprodaji bodo delale na windows-ih, šlo se je bolj zato, da dokler bom sam delal zraven ne rabim samo zaradi tega nameščati nepotrebnih programov na osebni prenosnik ali kupovati enega samo za to...
Glede cene itd... kot sem napisal pripravljen sem bil plačati 1x oz. 2x za računovodstvo pri top 3. servisih pa nisem dobil ali vrnjenega klica, ponudbe ali osebe ki mi je prejšni dan opevala kako so ažurni in imajo top podporo...

Sicer pa ja glede na to kar vidim zdaj bom očitno res naredil kot si napisal v zadnjem odstavku.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Glede servisov žal ne morem reči nič. Delamo s stotinami, ampak ne kot njihova stranka, tako, da ne vem kako se obnašajo proti strankam. Večji servisi so običajno precej birokratski in včasih težko dosegljivi, kakšni manjši so tukaj boljša izbira, sploh za majhne firme. Najbolje je povprašat naokoli...Resnica je taka, da je dela pri dobrih ogromno, tako v računovodstvu in v ERP...in je včasih potrebno potrpet. Dobrega majstra tudi čakaš. Ne zato, ker te nateguje, ampak, ker ima veliko dela.

Če si mislil le en čas delat zraven, delalo bo pa vse na Windowsih si pa čisto brezveze kompliciral z OS X oz. brskalnikom. Požreš dodatni program, da delaš zraven, ostali v firmi pa itak nimajo težav in je to to. In pač izbereš top program za svoje potrebe, ki teče na Win okolju.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Še nasvet...pametno je najprej izbrat servis, preveriti na katerih programih oni delajo (nekateri na večih, večina le na enem) in potem najprej preveriti ponudbo ponudnika teh programov. Bo precej manj glavobolov...ne verjet, ko ti rečejo, da se da vse prenest, uvažat med različnimi ERPji, bla bla..
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Smo se dogovorili z enim servisom(po priporočilu v drugi temi), ki dela z Vascom in Data Lab - Phanteon, kar sta kolikor poznam top programa, priporočaš kakšnega ponudnika oz. program?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Smo se dogovorili z enim servisom(po priporočilu v drugi temi), ki dela z Vascom in Data Lab - Phanteon, kar sta kolikor poznam top programa, priporočaš kakšnega ponudnika oz. program?

Za datalab ti iz prve roke povem, da se je stranki zmešalo zaradi neodzivnost pa ima 10+ blagajn. So jih pravkar "ven vrgli".

Če nisi prevelik razmisli o kakšni web aplikaciji. Jaz za svoje potrebe uporabljam eracune in deluje precej ok.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Vasco mislim, da je kr ok. Ni glih neki vrhunec tehnologije un njihov program, so pa odzivni in računovdje so u glavem zadovoljni. Datashita pa bi se jst izognil, ker so zelo nesrramni, neodzivni, tehnologija stara,...

lp
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Večina pametnih ERPjev, ki morajo pokrivati enormno širino poslovanja različnih subjektov v Slo so tehnološko malo zastareli, saj se dograjujejo že mnogo let po željah in idejah strank. Boj se na pogled čudovitih programov, saj so zadaj običajno prazni ali pa komplicirani v pm. Velika razlika med Datalab in Vasco je podpora. Pri prvem si odvisen od zunanjih pogodbenikov, s samo firmo nimaš stika. Pri drugem se pogovarjaš lahko tudi direktno z vodjo razvoja, support je v hiši. Prvi obljubijo, da je, pa dejansko ni, drugi rečejo, da je in pospremijo s petimi problemi zakaj to mogoče ni ok. Torej ni ravno to kar želiš slišat, je pa realno in marsikdo to ceni.

Sliko si pa moraš ustvarit sam, ker vsak po svoje vidi, ima svoje težave in želje. Veliko odvisno od tehnika s katerim govoriš itd.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni so pa ravno večji servisi ql, pri malih je nedosegljivost, če je ravno tista ena baba ali dve na porodniški/bolniški.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ti si un z Q7 problemom?

pristop, ki ga imaš je popolnoma napačen. nova firma si in bi rad, da se ti veliki podredijo. pa veš kaj si ti za velike?
rad bi kvaliteto in ime, a ne veš kako najti. cene te pa bolijo že v štartu.

čist in povsem napačno. z mnogimi servisi sem delal in poznam razlike, pluse in minuse. in na tvoj način bo šlo bolj slabo.

glede vasco in datalab pa veliko govorite, malo dejstev. resnice. žal oba dobro poznam.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Vidiš meni je pa tvoj pristop napacen. Ko sem odpiral sp in doo sem te servise iskal na portalu mladipodjetnik predvsem zaradi
Sem upal da so njihovi partnerji podjetja ki razumejo problematiko mladega podjetja, obvladajo zadeve kot so paypal, prodaja na globalnem trgu itd
Tukaj tudi logično da te v startu ne lupajo ce izdajas par racunov mesecno pa si placas prisoevke.

Vem da to tezko razume nekdo ki je ze dolgo v tej igri pa je ze sam na pol racunovodja, mene odkrito povedano zadeva ne zanima niti 1 % jaz rabim storitev ki mi v ozadju laufa, tak da jaz ne vem za njo, in mi zna razlozit kako stvar laicno, ker meni ko moja poslje mail poln kratic pa nekih besed, nimam blage veze kaj hoce od mene..

Zdaj bo itak polno pametnjakovicev reklo da ce ne znas teh stvari pac ne mores met firme
shocked-1.gif


Skratka jaz vidim poslovno priloznost za en servis, ki obvlada sodobne prodajne poti, nudi nek support za normalne ljudi
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj je moj pristop napačen?

od velikih, renomiranih imen je pričakoval nizko ceno. če dodam še tvoje razumevanje startupa je pa sploh zgrešeno.
od malih pa da znajo vse živo, so poceni, vedno na voljo.

kot sem rekel, delal sem z mnogimi, jih primerjal med sabo in stvari niso tako enostavne.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
sej to je bil moj point, da ni enostavno, dosti tega pade krivde tudi na državo in miljon predpisov, večino butastih.

jaz recimo nisem zavezanec, pa bi zdaj rad izdal račun enemu podjetju v nemčijo ... je že cela karavana papirjev za tem