Motoristi vs. maksiskuteristi

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Varnost vseh udeležencev. Kaj ti ni jasno? Boljše, da počakaš kolono motoristov in zamudiš en zeleni val kot, da se vsiljuješ v skupino in nato čez 200m metrov spet čaraš, ko želiš zavijat kam drugam.
.

bmk za varnost vseh udeležencev. Je nas, ki nismo v skupini več in se majo oni nam prilagajat. Pol se pa še vlečejo po cesti. pokaži mi zakon ki jim daje pravico blokirat cesto da se lahko furajo v grupi. Naj si plačajo spremljevalna vozila z rdečo lučjo in zeleno lučjo naj si zihtajo vsa dovoljenja in obvestijo o zapori v naprej. Drugače pa, ko jih/vas jebe. Da meni takle križišče zapre in sem jaz na prednostni ne čakam. nimaš šanse.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Ti si pač id*ot in težko počakaš 1 minuto in te boli k*rac za varnost. Kaj ti naj v časopis dva dni prej napišejo, da bo križišče zaprto za en interval zelene, da boš ti pripravljen?

Drugače pa imajo tudi oni rumene utripajoče luči s katerimi opozarjajo na večjo skupino. S takim istim sistemom varovanja so tudi že bili prisotni na varovanju kolesarskih maratonov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
ja rumena luč opozarja. ne daje pa dovoljenja blokirat cest. Na kolesarskih maratonih je pa policijsko spremstvo in vnaprej obveščeno kdaj in kje bojo zapore. Vsaj to kaj sem jaz spremljevalna vozila vozil je bilo tako. Policija na motorjih z lučjo in liziko par križišč naprej. Pred kolono policijski avto. Takoj za njim prvo spremljevalno vozilo. Zadaj pa vse ostalo. Taki ma pravico ustavit.
en pajac na skuterju pa nima šanse.

in če sem jaz [cenzura] ok pač sem. Samo meni se zdi grupa šerifov, ki si cesto lastijo večja grupa idiotov. Pol bo pa nekdo nagazo grupo v križišču ker mu pač nebo logično zaj na prednostni čakat grupo ker mu pajac maha na skuterju in je pač cesta njihova ker je tak bolj varno. pol pa spet jok.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
nikamor brez razloga. Pač da bi šel en krog za brezveze samo da se peljem.
Šiht, trgovina, opravki itd. To kaj pridem z skuterjem hitreje in na koncu lažje parkiram.
Če na cesti naletim na kolonico skuteristov ratam živčn ko se mi peljejo 70.... Umakne se pa noben ne. Najhujši so pa tak mp3 fahrerji v skupini. Še nisem srečal enega ko se pelje normalno brez, da bi bil ovira. če jaz z 300 yourbanom gladko peljem mimo lahko tudi on z 500 mp3 pelje po omejitvi.
ja priznam nestrpn voznik sem. Ne prenesem jajčkanja. Pa delanja kolone brez potrebe itd. Če misliš it na cesto ne oviraj prometa al pa idi s taxijem to je moje mnenje. nimam volje zgubljat časa zaradi takšnih stvari na cesti. Ker se ne da dandanes po eni cesti več pri nas normalno peljat brez da nekdo dela gužvo. al je deda, al tovornjak al pa nevem kdo.
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Vidiš taki kot si ti, so največji problem na naših cestah. Daj se sprosti, zadihaj, go with the flow - boš hitro ugotovil da se vseeno da kam priti, pa še precej manj stresno je, kot pa če te vsaka malenkost zmoti.

P.S. Ko sem bil mlajši sem bil tak kot ti (v avtu in z motorjem), zmer se mi je mudil, pa 90% udeležencev v prometu sem smatral za ovire. Hvala bogu smo nekateri z leti prišli k pameti. Zadnjič sem se recimo z motorjem peljal za tovornjakom od Pijave gorice, do Velikih Lašč. Ne boš verjel nič mi ni blo hudga....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz se vozim samo na izlete, praviloma po cestah, kjer je malo prometa, na kolonico skuteristov pa še nisem naletel.

Vozim pa zelo zmerno, če me kdo zadaj dohiti in vidim nervozo, ga spustim. Po naših cestah težko voziš izven po gornji omejitvi, nevarne in zanič ceste.

V Avstriji, kamor zahajam, pa se lahko normalno voziš 100, kolikor je omejitev izven.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Yamaho Majesty 400 letnik 2010, dozdej sem uspel 9k km naredit, planiram, da bi spomladi naredu en daljši izlet. Vozu sem večino po SLO, No letos sem 2x šel do Bihača. Maximalna dnevna fura je bila 485 km.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je strah povsem odveč, maš grupe v Sloveniji, ko se vozijo po celem Balkanu in še kje.

Problem sta samo rit in denarnica
smile-1.gif


Kaj ima že morda tempomat?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Ne tempomata nima, ampak roka lepo počiva na balanci tam pri 135/140 km/h, tak da se da lepo voziti. Je pa zadeva rahlo počasnejša kot motorji, predvsem prehitevanja na regionalki, kjer z motorjem lepo greš mimo avtobusa ali kej podobnega, tukaj moreš pa res na kak lep odsek z dobro preglednostjo čakat, da lahko prehitiš Sem šel oktobra v bosno v družbi 3 motorjev (FJR, bandit 1250, CBF 100) in so me mogli na vsakih 50 km kako minuto ali 2 čakat. Pospeški so na ravni osebnega avtomobila in na zavitih regionalkah, pač ne moreš kr brezglavo prehitevat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bodi vesel, da ni raketa, da uporabljaš pamet pri vožnji.

Ker ko smo že pri grupah. Ko začne pastir prehitevat, se čreda za njim zažene, brez da se prepriča al je varno ali ne.

Normalen pastir v grupi, ko prehiti, počaka, da cela kolona priključi.

Moraš pa vedet, da tudi z raketo na kakšni zaviti regionalki ni lahko snetu avtobusa, šleperja, če ti vozi 90+....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
ja sej na koncu fure smo se nekako strinjali da je potovalna hitrost skoraj enaka, pravijo, da bi morda na taki skoraj 500 km furi bili morda kake pol ure prej doma, če bi bili sami. Tak da zadeva kr gre.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Odvisno od kondicije.

Divja in agresivna vožnja zahteva tudi več ustavljanja, telo izčrpaš prej kot pri lepi zmerni vožnjo
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Vidiš taki kot si ti, so največji problem na naših cestah. Daj se sprosti, zadihaj, go with the flow - boš hitro ugotovil da se vseeno da kam priti, pa še precej manj stresno je, kot pa če te vsaka malenkost zmoti.
res ker se je ful fajn vsako jutro 60 tam kjer je omejitev 90. in po AC tam 110-120 ker se najde kdo na prehitevalnem in se ne umakne pa da ga ubiješ. Boknedaj da pade kaka snežinka smo na 80 takoj. če je to malenkost pol tak naj gre v [cenzura] vse skupaj.
in ne meni se ne mudi. Samo hočem se preprosto peljat po omejitvi. In to se ne spomnim kdaj sem se v SLO nazadnje, brez da bi nonstop prehiteval
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ocitno si pac zategnen luka...js mam motor za uzitek, in ce je lepo vreme grem z veseljem tudi v sluzbo z njim. Drgac pa primarno uzivanje ob prostem casu. In ni to brezveze voznja naokoli kakor ti to dojemas. Pa v krizisce nimas kej vozit, ce je polno....cetudi imas prednost....ocitno si ti nek serif.
grin1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Fantje, dajte se mal vozit ne pa filozofirat; pa družba je že v redu - ampak a niste motorja kupili, da bi uživali v svobodi? Če greš v skupini je isto, kot da bi šel z agencijo na počitnice. Bljah!
Pa lepo zimo, M