Motoristi vs. maksiskuteristi

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Se pač vozijo, če jim paše. Jest se ne. Je pa drugače skuter en delovni pripomoček ki je dosti bolj uporaben kot motor, tudi pozimi v mestu zaradi svoje vetrne zaščite, itd, dobiš tudi dekco na štrom, da te lepo v noge greje. Nekje sem zasledil, da je najbolj prodajano vozilo v Parizu prav MP3 in po ozkem mestnem jedru, kjer je gužva ga vozijo večinoma 365 dni v letu.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Fora je sam, da je prevec enga duvanja z znamkami, oprremo, pripomocki, kilometri....vse to za kaj? Da se en bols pocut sam pr seb, ker je sebe popredalckal pred ostale? Al kva?
smile-1.gif
Ne stekam...Js se vozm ker men pase....ne zato ker komu drugmu pase...Pa vozm tist, kar je men kul....pa opreme nam kupu tiste k jo majo drugi recimo....ampak tisto k bo men usec...pa ce gor pise cafe racer, se tolk boljs :p Konc koncev...boli te kurec, vazn, da smo na morju....z motorjm :p
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
ThaShizznitt .. zakaj bi pa eni bili več, če se vozijo pozimi? Nekomu hladno vreme ne bo ovira (pri nas je en stric, ki se s svojim 125ccm nakedom vozi tudi v snegu...), spet drugi bo motor dal ven le nad 15 plusa in pospravil že pred prvo meglo... Eden bo vsak dan naredil deset kilometrov, kam dlje pa ne... Spet drugi bo motor dal ven le za dopust, pa takrat naredil pet jurjev....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Nekje sem zasledil, da je najbolj prodajano vozilo v Parizu prav MP3 in po ozkem mestnem jedru, kjer je gužva ga vozijo večinoma 365 dni v letu.

če je to res ali ne nevem. Meni recimo ni panike zdaj v tem času delat 10km do šihta in nazaj po magistralkah. Spodaj smučarske hlače. zgoraj pa dva puloverja in poletno moto jakno. pridem na šit pa vse to in čelado stlačim pod sedež
smile-1.gif
Če bi se vozo po Parizu en pulover komot zadostuje. V dežju mam mokre samo rokave in čelado. Prej z medium piaggio šipico še čelade ne. Zdaj imam puig-V, ki je malo manjša.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Pri teh temperaturah nekje od +5 do +10 se mi ni problema peljat kamorkoli. Moto hlače, moto jakna (oboje z podlogami, podkapa, rokavice, WP moto škornji. Ampak najbolj na k ... mi grejo te mokre ceste od megle ( kot da cesta zašvica), pa motor je non stop vsran, megla, itd, za to se ne vozim. Rajš tista 2 litra več, pa se lepo čist in na toplem peljem. Pa še na šihtu nimam problema z problačenjem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pravi motorist:

najmanj 1000ccm
150PS+
akrapo ali kaj še bolj hrupnega itak obvezno
+odvisnost od kave
smile-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Že taspodnji imajo lep izrek ''...ili R1 ili nijedan...''. Vsekakor najmanj 1000 kubikov, nad 150 konjev, hitrost na števcu 300/uro,... Pa zelo fino ga je v leru navijati, da motor boleče riga ob vklapljanju limitatorja, izpuhi žareči do pol lonca... Tega imaš na Youtube kot dreka. In obvezno kozarec pira v roki, tri pa v riti....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hehe, kawasaki h2r ne dosega kriterijev, ker ima le 998ccm
smile-1.gif


300ps in 420kmh pa je
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
res me zanima, kakšne avte imata vidva doma, verjetno same hude športne variante?

Zakaj si ze avtomobile potegnil v temo o motociklih?
grin1.gif


Jah, zvok more bit hud, ce ne je dolgocasn.
evil.gif