Motoristi vs. maksiskuteristi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ob gromu 650ccm dvovaljnika V90, tisočke cvilijo
grims-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Včeraj sem se peljal za enim... vozilom. Ko je ustavil, sem videl, da gre za MP3500. Po en pol skuter, po en pol tricikel... Ja, vsakdo si pač kupi vozilo po svojih željah in zmožnostih. Če bi rad vozil motor, pa ne obvladaš sklopke...kupiš na avtomatski menjalnik. Če se obenem bojiš še prepiha pod kiklo, kupiš skuterja. In če poleg vsega tega še manjka ravnotežja, kupiš takšno reč. Ne vem, a to res ne gre v rido... peljala sva 80-90, pa je šel v ovinek, kot stara baba... Oziroma, iz ovinke je vedno prišel na zunanji strani, enkrat že skoraj po bankini. No, mogoče je bil še nov voznik in se je bal nagnit. Je pa to verjetno zanimiva reč, ko si enkrat star.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Kako ne? Kaj pa rabiš? A1 - do 35kW?

EDIT: aha očitno je dosti B izpit, čeprav policaji delajo paniko in ustavlajo ter kasirajo kazen tistim, ki nimajo izpita za A1
 
Nazadnje urejeno:

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
B

Je dvosledno vozilo, ki je širše od 50cm. Ampak to velja samo za novejše LT modele.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja. Pa ročno mora imeti, če sem prav razumel, da se smatra kot avto. Drugače mi pa ta izum ni všeč.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
more met ročno zavoro. pedal za nožno zavoro in medosno širino širino 72 al 75cm.

in tistim ki ta izum ni všeč, so ga vidli samo na sliki. Za po mestu in na ne perfektnem asvaltu je 100% bolj varno kot samo ena kola spredaj.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Jaz sem se nekaj malega prevozil s tem MP3. V bistvu je čist luštkan za vozit, od začetka je mal čuden občutek ko greš v ovinek, ko se navadiš je pa čist fajn.
Drugače pa ni to glih moped nekih presežkov. To je za transport od A do B, pa fino je, ker ne rabiš A izpita.
Je pa to bolj za punce pa za starčke ki jim ni za delat izpit.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Se spomnim enega testa pred leti, ko je svojo superiornost v mokrih mestnih ovinkih zaradi dvojnega kolesa dokazoval tudi cestaško-dirkaški smetani. Slednji seveda služijo čisto drugim namenom.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
more met ročno zavoro. pedal za nožno zavoro in medosno širino širino 72 al 75cm.

in tistim ki ta izum ni všeč, so ga vidli samo na sliki. Za po mestu in na ne perfektnem asvaltu je 100% bolj varno kot samo ena kola spredaj.
...bolj varno, kot ena kola spredaj... Zanimivo. Po moje še bolj varno, če ima kar štiri kolesa. Pa streho, da ne bo dež. Pa stranske šipe, da ne bo pihalo.... Potem si pa tako avto kupiš, imaš še muziko noter.
grims-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
more met ročno zavoro. pedal za nožno zavoro in medosno širino širino 72 al 75cm.

in tistim ki ta izum ni všeč, so ga vidli samo na sliki. Za po mestu in na ne perfektnem asvaltu je 100% bolj varno kot samo ena kola spredaj.
...bolj varno, kot ena kola spredaj... Zanimivo. Po moje še bolj varno, če ima kar štiri kolesa. Pa streho, da ne bo dež. Pa stranske šipe, da ne bo pihalo.... Potem si pa tako avto kupiš, imaš še muziko noter.
grims-1.gif

ja bolj varno kot ena kola spredaj. Ko tebi na kakem pesku odpiči kolo si gotov, na mp3 (in ostalih trikolesnih zvarkih) pride do podrkmarjena in te samo prestavi bočno. Glup filing ampak to je to. Valda če pretiravaš še vedno padeš. Ampak v primeru ko bi eno kolo odneslo 100%, tu ostaneš na vseh treh.
Sem se odločal lani ali izpit + Beverly 300 al pa yourban 300. in sem se iz "varnostnih" razlogov odločil za yourbana. Itak nerabim nekega mopeda za izlete, ampak nekaj za vsak dan skakat okoli in na šiht.

Drugače pa mp3 LT je kanta za vozit, v ovinku jebeno težko držiš neko konstantno smer in nagib brez popravlanja. Kr nekaj pleše pa ne da nekega zaupanja. Na cesti tudi nenormalno čutiš tiste zalivke, kr nekaj pleše preko. Jaz se raje v koleno vstrelim kot pa da odkartam 8 jurjev za to. Yourban pa čisto druga pesem. Dosti lepše in bolj stabilno se pelje. Ni nekega popravljanja smeri itd.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Bojda je lustn za vozit mp3, da ni tak skret kokr zgleda.... Sam ne hvala. Pesk te loh tut na mp3ju zjebe, ce ze ne lopnes po tleh, te pa nese v grmlje al pa na nasprotni pas....pa si lih tko v dreku.