Motoristi vs. maksiskuteristi

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Po mojem tile skupinoristi pogrešajo vrtec.

Zdaj se pa dajo v nek grozd in merkajo drug drugega, da se kdo ne zgubi ali zaostane, kot da so skupina predšolskih otrok na ekskurziji v pedofilskem oddelku zapora.

A ni kakšna polnoletnost in sposobnost paziti na svojo rit v prometu, kak pogoj za izpit?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Tud v skupini se je fajn znat vozt....sam obcutek svobode izgine...
smile-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Po nekaj dnevih voznje v skupini pa se prijatelji izginijo, sovrazniki se pa pojavijo. Ta credni nagon je jeba...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato si v skupini izgovoriš "Jokerja" in če zadeva ne gre v pravo smer, greš zase...
smile-1.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Zanimiva nepisana hirarhija.
Sam sem (zaenkrat še) skuterist, ne maxi skuterist, pa vedno (če je le možnost) pozdravim motorista. Res je, da jih velika večina odzdravi, ne pa vsi. Nikoli pa ne pozdravljam mulčkov na Ciao-tih, kateri brez vsake zaščite, 70km/h po zadnjem mimo....!
Je predvsem neka gesta, s katero nekomu zaželiš srečo in varno vožnjo.
Se tudi hribolazci v gorah pozdravljajo, pa se ne poznajo, pa ne nosijo vsi najboljših gojzerjev ali pa carbonskih pohodnih palic. Gre predvsem za to, kakšna oseba si! Če te ego in frustracije matrajo, potem si sam sebi dovolj.
Bom pa, ko postanem A-kategornik, odzdravljal tako skuteristom, kot maxiskuteristom....!
In pa, tudi na skuterju, se da popolnoma lepo uživat v vožnji in naravi, ni samo za od točke A do točke B!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Preveč je motoristov na cestah, da bi se še pozdravljalo.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Se vozim po LJ in okolici, pa se ne strinjam (se mi ne zdi, da jih je preveč) !
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Dalec od prevec. Pa razlikovanje je omejenost prve klase. Tko kot nekateri BMWjase skos klincajo.....sami so se bolj omejeni. Vsak fura tist kar mu pase in mi cist dol visi, ce enmu tretjemu ni vsec kar vozim.....hahahaba....I don't give a [cenzura]...omejence pa sigurn zre marsikaj....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Se vozim po LJ in okolici, pa se ne strinjam (se mi ne zdi, da jih je preveč) !

So kakšni vikendi, ko je ne prime lokacijah treba skoz roko gor držat al pa blendat
smile-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ja, Snec, mas pac BMWja. To je sorta, ki ne pozdravlja. Pa Harlejasi. Pa Italijani.
Ostali pa vsi. Aja, celo policaji na BMWjih.
Sem pa v primeru, ce gremo v credi vedno na celu crede z diskrecijsko pravico in filozofijo: Skupaj gremo, ker nam je lepo, predvsem la varneje. Prespimo na istem mestu. Med dnevom pa vsak zase. Ce se pa hoces drzati mene s chopperjem pa izvoli. Imejte lokalne SIMkartice v vasem telefonu in se odzovite na klic. Ta sigurno ne bo zaradi lepsega.
Se pa vecinoma vozim sam. Tudi pozdravljam vsakega. Vem, da mi bo kolega motorist pomagal ce bo nuja.
Aja, pozabil sem. Osebe, ki si izpolnijo zeljo kupiti motor, pa potem se original kombinezon in celado zase in za zadnji zic. Tudi ti ne pozdravljajo.
LPM
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
pozdravljam, ko mi situacija to omogoča, ker se mi zdi fajn gesta v smislu, vidim te in ti želim srečno, če pa kaj rabiš, pa povej... na ta način sem prepričan, da bom dobil pomoč motorista, če jo bom kdaj rabil...

nikakor nisem tiste sorte, da bi po vsej sili migal z glavo ali nogami ali drugimi udi, ko recimo speljujem v križišču in moram biti pozoren na promet, ali pa v ovinku ko je treba motor držati v smer, itd... takrat pač ne gre...

tisti ki danes vozi skuter bo čez 5 ali 10 let, ko bom jaz (vsaj upam da) še vedno na motorju, tudi vozil motor in bo mogoče pozdravil...

se pa raje vozim sam ali pa v manjši skupini 3-4 motoristov, ki se vozijo bolj ali manj neodvisno...

aja... trenutno pogrešam vožnjo z motorjem
smile-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ja Sneci, pejd v JAR; sem bil tam februarja, je fenomenalno, cene najema pa tudi niso grozne...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Osebe, ki si izpolnijo zeljo kupiti motor, pa potem se original kombinezon in celado zase in za zadnji zic. Tudi ti ne pozdravljajo.
LPM

HAHAHAHA, sem samo tole izluščil iz tvojega posta, sem glih hotel nekaj takega napisat. Ti so mi najboljši, primer Honda Varadero, pa dec in baba v istih cunjah, čeladah, rokavicah - po možnosti iz Louisa - Probiker....
Taki ne pozdravljajo, ker sploh ne zastopjo bistva motorizma, kje šele bikerstva.

Vidim da se je razvnela debata in že predalčkate...

Recimo moj primer - sem v klubu, kljub temu se večinoma vozim sam, v skupini ko se gre na izlet ali za par dni po svetu, včasih pa tudi ženo naložim in kam zapeljem če je pridna. Vozim po asfaltu in enduro/cross.

Pozdravljam/odzravljam vedno če okoliščine to omogočajo.

Ajde zdej pa to popredalčkajte če se da.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Osebe, ki si izpolnijo zeljo kupiti motor, pa potem se original kombinezon in celado zase in za zadnji zic. Tudi ti ne pozdravljajo.
LPM

HAHAHAHA, sem samo tole izluščil iz tvojega posta, sem glih hotel nekaj takega napisat. Ti so mi najboljši, primer Honda Varadero, pa dec in baba v istih cunjah, čeladah, rokavicah - po možnosti iz Louisa - Probiker....
Taki ne pozdravljajo, ker sploh ne zastopjo bistva motorizma, kje šele bikerstva.

Vidim da se je razvnela debata in že predalčkate...

Recimo moj primer - sem v klubu, kljub temu se večinoma vozim sam, v skupini ko se gre na izlet ali za par dni po svetu, včasih pa tudi ženo naložim in kam zapeljem če je pridna. Vozim po asfaltu in enduro/cross.

Pozdravljam/odzravljam vedno če okoliščine to omogočajo.

Ajde zdej pa to popredalčkajte če se da.

Pripadnost klubom, ki jih je več kot motoristov, je še ena posebnost in debilizem slo motorizma.

Pa še praviloma moraš nosit toplovodarski usnjeni lajbiæ
evil.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
No pa da se še jaz malo razpišem. Sam vozim motorje več kot 15 let. Imeu sm in motorje in skuterje. Meni osebno bolj sede skuter, no sedaj maxi skuter samo zaradi enega razloga. Živim v Ljubljani in 90% vožnje je mestne. Se pravi rabim enostavni, udobni in uporaben prevoz. Tega mi motor nikakor ne nudi. Potem poraba tud neki šteje, ker tiste zverine ki sem jih imeu so vse dvakrat več žrle kot moj xmax 400. Je pa res, da ti skuter ne more dati tistega užitka kot ti ga motor da. Zato je rešitev imeti oboje. Samo poblem so vedno penezi. Kar se pa tiče pozdravljanja so pa motoristi zelo vzvišeni in se jaz sploh ne trudim več z pozdravljanjem. Če me kdo že prvi pozdravi ga odzdravim drugače jih ne gledam. Najbolj smešna mi je una, ko mi kdo zafolera pa si mislm, ta stara jajca šponaš k za mojga tri take dobiš.
wink-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Vsakdo si kupi vozilo, katero mu najbolj odgovarja in si ga še lahko privošči. Pa najsi bo to motor ali skuter.
Medsebojno pozdravljanje je pa dokaj delikatna reč. Majhnih skuterjev itak ne pozdravljam. Sem jih, pa me je minilo... gledajo zabodeno, kot teleta.... No, kaj pa mulčki vedo. Itak jim je skuterček le izhod v sili, dokler ne naredijo vozniškega za avto. Maksiskteraši pa... eden te pozdravi, drugi ne. Da bi se pa obremenjeval s tem, da ti ne odzdravi... nima smisla. Si rečem ''verjetno je ves presran in mora držati krmilo z obema rokama, da ne pade''. Z leti dobiš en tak...podzavesten občutek, koga prvi pozdraviti, ker veš da ti bo odzdravil. Onih mehkužcev, ki imajo motor za od maja do septembra...teh pa večinoma ne pozdravljam. Niso motoristi, imajo motor iz enega in edinega razloga -ker ga ima tudi sosed in ga pod nujno mora imeti tudi on. Mi je oni mulček na APN, ki ga srečaš tudi v hudem mrazu, veliko večji motorist, kot pa en japi na motorju za 25 jurjev.
Aja... motorje (nad 250ccm) vozim le malo več kot 30 let.
grims-1.gif

Sem se spomnil enega dogodka z začetka moto kariere...
Z MZ se pripeljem na parkirišče, tam sta že bila parkirana dva BMW. Hočem parkirati malo stran, nakar me ona dva bajkerja vidita in mi pomahata, naj pripeljem... Avstrijca... Kolikor sem ju razumel, sta govorila, da moramo bajkerji parkirati skupaj, vsi smo bratje.... In tega nam dandanes manka. Medsebojnega spoštovanja. Fajn se imejte vsi, motoristi in skuteristi. Vsi smo na dveh kolesih in z vetrom v laseh.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Men so pa tisti smesni, k se se pozim vozjo, pa pol trobjo okol kok so oni ibr motoristi, k se ceu let vozjo....
hysterical-1.gif