Motoristi vs. maksiskuteristi

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
mitja155, kako naj ti pojasnim, ko pa nisi ''v stvari''...?
Poglej, ko sem začel motorirati (skoraj 30 let nazaj), si motorista srečal vsake toliko časa. Ni bil problem pozdravit. Nekaj v stilu ''zdravo, brat po prevoznem sredstvu''. Človeku pride v navado. Tako, da redno pozdravim. Samo sedaj pa spet ne veš, kdo ti bo odzdravil. Sicer pa: pozdraviti je olika, odzdraviti dolžnost. Lokalnih kaferajserjev ne pozdravljam. Jih takoj spoznaš.
Sesalcev pa tudi ne pozdravljam -potem bi lahko imel skozi roko v zraku. Če me pozdravi, odzdravim.
Isto je v kolesarstvu. Veš, večina tistih z bajki za 3000 evrov, se tako po dolini vozi in šminkira. Visoko v hribih, bodi prepričan, da te bo vsak pozdravil oziroma odzdravil. Če bo že skoraj brez sape, bo pa pokimal v pozdrav. Tudi jaz v dolini pozdravljam le tiste, ki jih poznam, v brezpotju in visoko na makadamu pa vsakega. Takšen si pozdrav zasluži. Aja, s kolesom za 500 evrov sem naredil v sezoni malo čez 5000 kilometrov. Več kot polovica makadamskih.
Tudi avtomobilisti so se pozdravljali. Ena čisto določena znamka... Mogoče veš, kaj je pri njih pomenilo število dvignjenih prstov?

kaj pomeni st. dvignjenih prstov?
smile-1.gif
zadnjic se vozim z zeninim twingotom (prva generacija) in mi dva poblendata. Ze gledam kje so policaji in ali imam prizgane luci.. v glavnem nic mi ni jasno... nakar mi zena zvecer doma pove, da si velikokrat poblendajo kar tako. ker je teh jajckov zmeraj manj.

lastniki ceedov, hjundajev in ostalih podobnih si res ne bojo blendali. ko sem si dve leti nazaj kupil bmw oldtimer pa cisto druga zgodba. prakticno na vsaki pumpi najdes dva sogovornika... cisto drug svet. avtomobili, ki imajo zgodovino, duso. zato razumem spackarje, lastnike katrc in podobne. mulci stila mitja155, playstation generacija tega pac ne razume in nikoli ne bo.
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
motoristi smo..sem bil..člani sekte. smo smrtno ogroæeni, hitri, drzni, uživači. radi mamo dobre muce, pivo in hitre stroje. polet ga žgemo na morje, k drugi čakate v koloni.
brate, ki razumejo ta stil življenja pozdravljamo, ženskam se klanjamo.

pogrešam motor...včasih..
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Tako so se pozdravljali lastniki NSU-jev. Avti z Wankl motorjem (je bil to NSU Ro80...?) so radi crkovali. In število dvignjenih prstov je pomenilo koliko motorjev je lastnik že menjal v avtu. Ne me držati za besedo, to sem prebral na več forumih. Če so lagali....
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Tako so se pozdravljali lastniki NSU-jev. Avti z Wankl motorjem (je bil to NSU Ro80...?) so radi crkovali. In število dvignjenih prstov je pomenilo koliko motorjev je lastnik že menjal v avtu. Ne me držati za besedo, to sem prebral na več forumih. Če so lagali....

hm, ali pa si bavarski 'ljubitelji' kažejo, kolikokrat v lajfu so že seksali?...
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ni fora v ceni kolesa, gre se za gesto. Zdaj če ti je težko dvignit roko in pozdravit jo pač ne.

Isto je pri motoristih. Po večini vsi pozdravljajo, se pa najdejo vedno frajerčki, ki so sami sebi dovolj, pa nemara na trenutke tudi še sebi odveč.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Ah, ne se obremenjevati s pozdravljanjem, oziroma če kdo ne odzdravi. Če mi kdo na motorju ne odzdravi, že ima svoj razlog. Mogoče je bolj'' frišen'', pa rabi obe roki za obvladovanje motorja. Povsem razumem, vsi smo bili nekoč začetniki, vem kako je. Že zdavnaj sem nehal gledati, če kdo odzdravi ali ne. Pozdravim, pa je.
Softi, a potem jaz nisem motorist, ko pa ne maram piva in hitrih strojev?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Meni se drugače velikokrat zgodi, da ne morem pozdraviti. Če ravno prestavljaš ne moreš odzdraviti. Ali pa v kakšnem močnem ovinku ter na povprečni slovenski cesti polni lukenj.

Po pravici povem, da se mi ne zdi vredno dvignit roke v pozdrav kakšnemu motoristu (beri: norcu), ki prepelje nasproti z neprilagojeno hitrostjo, ker rajši gledam, da ga nebi po kakšen naključju v mene prineslo. Avtomatsko ne pozdravljam maksi sesalcev, ker to ni noben motor. Če pa me pozdravi, mu pa z veseljem odzdravim nazaj!

Na splošno je pa to zelo lepa gesta, ki upam da se ohrani, za tiste na cesti Ljubljana - Portorož me pa ne skrbi, ker se sami redčijo in se tako ali tako ne vozijo drugje.

Pa veliko varnih kilometrov vam vsem želim v Novem letu!
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
No, tud jaz pozdravljam to gesto in pozdravljam somučenike. Se mi zdi, da ko se bomo nehali tako pozdravljat, si tudi ne bomo več kazali kje je kak radar in kaka druga nevarna zadeva, tako kot tudi skoraj noben več ne poblenda v avtu za radar.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ma kaj pa vem, to pozdravljanje je bilo za moje pojme znak pripadnosti kakih 10-15let nazaj, ko je bilo motorjev veliko manj na cestah in so se res vozili večinoma entuziasti.
Zdaj ima dobesedno že vsak Kekec CBR600, pa v kavbojkah in supergah se naokoli vozi.

Vse skupaj se je nekako izrodilo. Če bi hotel pozdravljati bi lahko v sezoni vozil samo z desno roko od Ljubljane do Planinskih rid, ker bi imel levo non stop v zraku.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato se vedno bolj prijema blendanje
smile-1.gif
Pa še roko imaš spočito.

Kekec s cbrko v kavbojkah ne pozdravlja, ker ima motor, da se vozi na kavico.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tu sem jaz spet problem, ker nonstop vozim z dolgo lučjo
grin1.gif
Letos bova kupila pa še cestarske telovnike za mopediranje in jih bova vedno imela oblečene. Bova grdo oblečena in opazna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Take z dolgimi lučmi in meglenkarje imam na piki
smile-1.gif
 

janko1

Pripravnik
27. nov 2008
857
1
16
www.pohorski-abohi.com
Jas recimo vsak motor ko vidim oz motorista zdignem roko in pozdravim !

glede mopedistof in skuterou pa če on poudravi ga normalno odzdravim !

logično pa da se tu pa tam zgodi da če ga peglaš 180 al pa malo majn da ne morš spusti belance in dvigovat roko !
ampak saj ne norimo tolko krat čez ves !