Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Bo Matey na tole izmikanje, zavajanje ter laži urgiral z banom?

Kakšno izmikanje, zavajanje in laži? Ali Srb v Sloveniji mogoče ni (ne nujno da svež) ekonomski migrant? No, če ni potem gre morda res za zavajanja ampak menim, da kar bo. Za dodatno obrazložitev ti lahko služi tudi post od membraina.

In ne skrbi, Endvatri (ali kdorkoli drug na levi ali desni, sredinski even) bo banan takoj, ko bo to dejansko upravičeno in ne takrat, ko bo tako leva ali kakšna druga alter scena želela.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
In potem imaš migranta srba kateri je dobil azil na lepe oči v Sloveniji in potem razbil glavo Slovencu v Škofijah.
Nato vskoči policija na twitter in objavi da ni migrant.
Take vse takoj izgnat od koder so prisli.

Samo da vemo o katerem postu je govora ...

Pa da ne bo kakega nesporazuma - masovne migracije zaradi “refjudžis velkom” mi gredo ornk na organ in jih nikakor ne podpiram.
Ampak vse tlačit v isti koš in zganjat demagogijo pa tudi ne gre.

In nehajmo se ne sprenevedat - ve se kaj je “štejoči” razumel pod “migrant” (in to celo taki, ki je azil dobil na lepe oči).
Banat (ne - ne pokrajina od koder bi znali prihajati migranti) “preštevajočega” pa ni treba zaradi tega - malo po prstih zaradi očitnega sprenevedanje pa lahko.
Ker taki vpadi (ja - tudi moj) ne doprinesejo nič h debati.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Pa da ne bo kakega nesporazuma - masovne migracije zaradi “refjudžis velkom” mi gredo ornk na organ in jih nikakor ne podpiram.
Ampak vse tlačit v isti koš in zganjat demagogijo pa tudi ne gre.

Se popolnoma strinjam in glede dopuščanja masovnih ilegalnih prehodov državnih mej in kar se tlačenja v isti koš tiče, definitivno je ogromno razlik med migrantom iz balkana in pa med migranti iz recimo bližnjega vzhoda, severne afrike pa recimo še iz kakšne kitajske oz. daljnega vzhoda no.

In nehajmo se ne sprenevedat - ve se kaj je “štejoči” razumel pod “migrant” (in to celo taki, ki je azil dobil na lepe oči).

Seveda, da se ve. Migrant je oseba, ki iz ekonomskih razlogov zapusti svojo rojstvo državo in se odpravi v tisto, kjer meni, da bo bolje živel. Ali si ti to razumel kako drugače?
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Ne ni zavajajoč in kot vidim te je osebno prizadelo za kar pa nisem jaz kriv.
In ni ne prvi azilant in ne zadnji iz srbije v Sloveniji.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
definitivno je ogromno razlik med migrantom iz balkana in pa med migranti iz recimo bližnjega vzhoda, severne afrike pa recimo še iz kakšne kitajske oz. daljnega vzhoda
Ni kaj veliko razlike saj so v Siriji ubili okoli 70 pripadnikov ISIS kateri so se prišli tja klati iz teritorija bivše juge. Eden je bil celo ljubljančan.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Seveda, da se ve. Migrant je oseba, ki iz ekonomskih razlogov zapusti svojo rojstvo državo in se odpravi v tisto, kjer meni, da bo bolje živel. Ali si ti to razumel kako drugače?
To kar opisuješ je ekonomski migrant.

Migrant je pa tisti, ki zapusti svojo rojstno državo in se odpravi živet drugam. In ni važno zakaj.
imigrant = priseljenec
emigrant = izseljenec
migrant = oboje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kolega (slovenec iz obrobja ljubljane) je malo po vojni v sloveniji zaprosil za azil čez lužo, in ga dobil. Je izkoristil priložnost, ki se mu je ponudila. Bogve kaj je napletel v prošnji, v resnici mu tu ni grozilo čisto nič, še med vojno ga slučajno tiste 14 dni ni bilo v sloveniji.

In tako kot pri nas podeljujejo azile kar vsem iz Sirije, pa če so iz vojnih območij ali niso, pa če so preganjani ali niso, tako je on dobil azil. Kaj pa tam vedo, ali je v zgornjih rovtah vojna ali ni. pa ali je preganjan ali ni.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
endvatri

Ker ti sovražiš Srbe je vsak tvoj komentar na to temo je zavajujoč in sporen.. Pač te moderator ma rad zato dobiš tko kratke bane in ne trajnega..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Torej Seehofer bi zaprl meje za ilegalne migrante, Merklova bi jih pa še kar spuščala v državo, ali prav razumem, al v čem je spor?
Seehofer bi zaprl D meje za tiste ilegalne migrante, ko se že vložili azil kje drugje v Eu, Angelca bi sprejela vse, kar je kontra Dublinskemu sporazumu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ni kaj veliko razlike saj so v Siriji ubili okoli 70 pripadnikov ISIS kateri so se prišli tja klati iz teritorija bivše juge. Eden je bil celo ljubljančan.

To so bili ekstremni muslimani, džihadisti. In vsi migranti pa pač niso niti muslimani, kaj šele ekstremni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
To kar opisuješ je ekonomski migrant.

Migrant je pa tisti, ki zapusti svojo rojstno državo in se odpravi živet drugam. In ni važno zakaj.
imigrant = priseljenec
emigrant = izseljenec
migrant = oboje.

My bad, imaš prav. Sem šel avtomatsko na ekonomskega, ker je takšnih IMHO daleč največ.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
endvatri

Ker ti sovražiš Srbe je vsak tvoj komentar na to temo je zavajujoč in sporen.. Pač te moderator ma rad zato dobiš tko kratke bane in ne trajnega..

Ja, naravnost ljubim ga in se na vso moč trudim, da ga kar se le da malo sanckioniram. Bereš me kot odprto knjigo, vsaka čast :cheer::aplauz:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ok - zadnji poskus - a je #5069 zavajajoč ali ne?

Da bi bil post zavajajoč bi moral Srb ne biti migrant ampak potem nebi bil Srb temveč Slovenec in tu sem jaz mnenja, da vse štima saj Srb v Sloveniji pač je migrant v kolikor ni turist. Druga opcija, da bi bil pa post zavajajoč pa bi bila, da policija potem nebi podala izjave, kot jo je napisal Endvatri ampak tega pa nisem preveril. Na hitro potem takem zaključim, da post ni zavajujoč. V kolikor si drugačnega mnenja pa te prosim za obrazložitev kje oz. kako meniš da post zavaja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Zavajajoče je, da je strpal “migranta”, “azilanta” v post in prikazal kot, da je napad posledica tega, da je “migrant”/“azilant” in da je “policaj” na Twitterju demantiral.

Dejansko stanje je, da je napad navaden rop (ki ga je sicer izvedel “migrant”, ki pa ni zaprosil za azil ampak za delovno dovoljenje in posledično dovoljenje za bivanje - zdaj ali boste to trpali v isti koš kot ekonomske migrante, ki gredo na pot samo da pridejo v Indijo Koromandijo tudi prav), da so se razširili govorice o napadu “večih migrantov”. Te govorice je pa policija demantirala - glej članek v primorskih.

“Preštevajoči” pa, vsaj po mojem mnenju, zavestno opleta z nepreverjenimi informacijami in celo ko ga pozoveš od kod ima informacije, je vse drugo bolj “pomembno”, kot pa preprost odgovor od kod info.

In ja - kaznivo dejanje “migranta” je treba obsoditi. “Migracijo” samo pa ne nujno - saj bomo določene “migrante” še kako potrebovali. Smo namreč ratali vse preveč fini za določena dela. Ali pa celo premalo izobraženi - glej uvoz kardiologov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Že doslej smo potrebovali "migrante", od preprostih del, do vrhunsko izobraženih kadrov. Ta teden so se sicer sprostile zadeve za hrvaške državljane.

Postopki za pridobitev delovnega dovoljenja pa so precej zapleteni, tako da nekateri potencialni delavci obupajo in raje odidejo delat v druge države.

Malo se je za zamisliti nad dejstvom, da za večino migrantov nismo ciljna / zaželena država.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.