Medion Gopal Navigacije

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
žal tudi to ne gre
frown-1.gif
se pravi dobri stari iGO 8?
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
nope...žal :/ ah, jbg...važn da prpele...pač ne bo obvestil, kokr na mobitelu, pa predlaganih obvozov
wink-1.gif
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
pri iGO 8 pa naslednja težava: Faild to open file: $trackinglist.spr Exiting application
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
no, samo tako da javim, Na tej naši Medion napravci je nameščen iGO 8, ki deluje odlično, stestirano!
wink-1.gif

Hvala Janch za vso pomoč!
wink-1.gif
 

roman78

Zelenc'
1. apr 2014
1
0
1
je gdo tu na forumu iz okolice Celja ali Slov Konjic da bi mi nalozu igo na medion gopal E3240 ker bom popizdiot še enkrat lepa hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ze v osnovi se mi ne zdi najbolj pametna ideja nalagat pohodnisko navigacijo na napravo, ki temelji na wince OS. Razloga sta predvsem dva. Prvi je ta, da baterije na teh napravah v povprecju ne zdrzijo vec kot 1-2 uri, kar je bistveno premalo za neko normalno turo. Drugi je ta, da za wince OS nimas ravno velike izbire pohodniskih navigacij. Edina omembe vredna je OziExplorer, za katerega pa moras imeti ze kar nekaj znanja, predvsem pri pripravi zemljevidov, saj se za Ozija uporabljajo lastne skenirane specialke, ki pa morajo biti seveda skalibrirane itd..

Ce bi ze rad imel v zepu pohodnisko navigacijo brez da za to investiras v kaksnega namenskega Garmina, je potem bolje, da si na svoj telefon (ce imas androida) nalozis Garmin StreetPilot in nalozis komercialno AdriaTopo karto. Tako bos imel vec od vsega skupaj..
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Pozdravljeni,

kolega ima medion E4240 in iGo primo naloženo. Navigacija deluje, problem nastane ko hoče novo verzijo map naložit, ne najdeva igo map na napravi, kot da bi bila ta mapa skrita oziroma nevidna. Na mapi NAVI je sicer 1.83GB in ostale štiri mape, ki zasedajo zelo malo prostora. Te mape so:
CLM
MEDION
Menu
started

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
mogoče je po kakšnem čudnem naključju mapa dobila atribut skrite mape. Torej najprej v raziskovalcu vklopi prikaz skritih datotek in map ali pa uporabi Total Commander. Preveri še, če je morebiti Primo naložen na SD kartici.
 

popr

Zelenc'
17. avg 2013
7
0
1
"jest" imam pa obraten problem -všeč mi je gopal 6 q4 2013 ki ga imam na m4440 - rad bi ga naložil na kitajski (motoristični z veliko svetilnostjo gps wince 6) vendar ne najdem pravega exe fajla - najdu sem file, ki mi zalaufa aplikacijo vendar mi napiše, da imam en DLL narobe 5--
prosim za nasvet
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Si si pa zadal kar zanimiv cilj. Gopal navigacijski program je prilagojen za Medionovo različico WinCE platforme, zato pa imaš problem ravno pri .dll datoteki. Če boš kje slučajno našel GoPal verzijo, ki je kompatibilna s standardno verzijo WinCE 5.0 ali 6.0, kot jo ima tudi tvoj kitajec, potem bo ok. Dokler pa boš tiščal "standardizirane" Gopal verzije pa lahko pričakuješ različne težave.

Kaj pravzaprav, pa ti je tako všeč na Gopal softweru, če ni skrivnost? Ponavadi imajo uporabniki ravno obratne želje - želijo menjati Gopal z iGO recimo..Ne vem, česa slednji nima v primerjavi z vsemi ostalimi, razen tega, da je namestitev smešno enostavna.
 

popr

Zelenc'
17. avg 2013
7
0
1
Do sedaj sem uporabljal garmin,igo,igo primo in mi je bil gopal najbolj uporabniško prijazen in tudi najmanj napak v naslovih-do sedaj še nikoli nisem z njim zgrešil destinacije dočim z ostalimi že velikokrat-čeprav je grafika slabša mi je bolj všeč ,ker je tudi bolj odziven ko zgrešiš se takoj pobere in najde pot naprej...
Na mojem kitajcu piše, da podpira vse sisteme wince (tomtom.gopal,igo,polnav,garmin...) zato bi rad gor naložil več sistemov , prosim za idejo kako ga shecati ,da bom lahko naložil gopal in tomtom rider . Na nekem forumu sem prebral, da je treba preimenovati exe fille na drugem da je treba spremeniti registre(na to se ne spoznam)...
l.p. za idejo plačam pivo
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Garmin ni nikoli vredu delal na Win Ce.
Ko boš začel šarit po registru bo naprava hitro še samo za v kanto.
Kako usposobit tomtom za wince imaš kar nekaj navodil na youtube in tudi google da kar nekaj zadetkov.