McDonalds

kajn

Guru
5. okt 2007
2.571
1.377
113
Iskajoč brata
Je kar povsod isto... letos šli jest na Krku.... trije hrvaški momci stregli, pogled v kuhinjo 5 filipincev...
Pogledam naš in sosednji kraj, vse gostilne so odprte samo v času malic, ob 12 zaprejo... Če imaš sreco greš lahko za vikend na večerjo...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.806
2.439
113
Za stranke koda na računu.
Je bilo svetovno poznano - Zastonj WC v Mcdonaldu. V samem centru mesta!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bokac

first1

Fizikalc
19. mar 2018
295
139
43
McDonalds se itak več ne splača, ker so cene postale gurmanske. 4€ za en "small" Mac, give me a break. Za ta denar dobiš burek kjer se naješ ene 3x več kot od tistega 50g kosa mesa, če mu to sploh lahko rečeš.
Sem istega mnenja... Ne mores za nek mali junk food dat toliko. Pa nisem proti Meku, so mi okusne kake njihove zadeve, sam kompasa pa zaenkrat se nisem zgubil. 3x McChicken, 2x pomes in Cocacola za 4 eur, evo tolk pa dam.
 

Priponke

  • IMG20240524211127.jpg
    IMG20240524211127.jpg
    3,6 MB · Ogledi: 184
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in Valhalla

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.075
3.405
113
Ne mores za nek mali junk food dat toliko.
Seveda lahko daš. Dokler je polno mladeži in turistov jim ni hudega. In če nisi ciljna skupina ne vem kaj se sekiraš, oni vem da se ne bodo.
V Ljubljani so vse lokacije razen Barja praviloma kar polne, včasih je celo gneča. Ne vem zakaj bi se šli dobrodelno ustanovo z nekimi "prijaznimi cenami", če za to res ni nobene realne potrebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

first1

Fizikalc
19. mar 2018
295
139
43
BuDi: jst se pa res ne sekiram, v bistvu mi kr pase da so absurdne cene pri nas, je manjsa skusnjava. Moral bi napisat da meni dusa ne pusti da bi za tako nezdravo hrano preplaceval, ce je nezdrava mora bit vsaj poceni... Se pa strinjam, da ce jim laufa s takimi cenami nima smisla imet nizje. Razen ce bi z nizjimi cenami toliko vec prodali... Mislim da sem v Slo 1x bil v Meku odkar obstaja.

Valhalla: dejansko ja, riz pa nudlci na tisoc in en nacin so dobri, tut boljse se pocutim ce kruha ne jem, sam po enem mescu pa rabim mal spremembe.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.871
9.093
113
Pleskavica v lepinji je pleskavica v lepinji, burger je pa burger, oboje je lahko dobro, ali pa zanič. Govorimo pa o dveh različnih stvareh, čeprav gre v osnovi v obeh primerih za kos faširanega mesa v kruhu. Horse je pa pleska in ne burger. Je pa legendaren vsem nam pijancem, ki smo 20+ let nazaj sred noči stal v Tivoiju v dolgi vrsti. Je bil pa skozi leta vedno približno enake cene kot Big mack meni.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.259
3.286
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pleskavica v lepinji je pleskavica v lepinji, burger je pa burger, oboje je lahko dobro, ali pa zanič. Govorimo pa o dveh različnih stvareh, čeprav gre v osnovi v obeh primerih za kos faširanega mesa v kruhu. Horse je pa pleska in ne burger. Je pa legendaren vsem nam pijancem, ki smo 20+ let nazaj sred noči stal v Tivoiju v dolgi vrsti.
Še vedno nisi napisal glavne razlike. Za mene je ni...
Napisal si: "čeprav gre v osnovi v obeh primerih za kos faširanega mesa v kruhu"
Mene zanima, zakaj bi naj eno ali drugo bilo boljše, glede na ljudi, pa padajo na burger in ne pleskavico...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil in jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.871
9.093
113
Na zadnje vprašanje ti ne znam odgovorit, ker sam padam na oboje. Je pa en na enem drugem forumu odgovoril sledeče:
Pljeskavica je uglavnom od svinjetine, burgeri su od govedine. Pljeskavica sto je veca ide u sirinu, burger ide u visinu.

Tko kot je razlika med ragujem boloneze in mesno omako, pa gre v osnovi obeh primerih za polivko za testenine recimo.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
432
238
43
Pleskavica v lepinji je pleskavica v lepinji, burger je pa burger, oboje je lahko dobro, ali pa zanič. Govorimo pa o dveh različnih stvareh, čeprav gre v osnovi v obeh primerih za kos faširanega mesa v kruhu. Horse je pa pleska in ne burger. Je pa legendaren vsem nam pijancem, ki smo 20+ let nazaj sred noči stal v Tivoiju v dolgi vrsti. Je bil pa skozi leta vedno približno enake cene kot Big mack meni.
Ko sem ponoč delu smo bli tm 6x tedensko,se pa spomnem pred uvedbo € je bil 600 tolarjev pol pa cez noč 720 se prav 3€-stari dobri cajti:nazdravje:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.834
6.440
113
Kdorkoli: zakaj je burger boljši od pleskavice v lepinji?
Res me zanima, kaj pravite - se ne zezam, samo zanima me...
Moram pa priznat, da nisem v življenju bil v nobeni od teh "Fast American burger" restavracij. Ne doma in ne v tujini...Tudi ne v naših variantah na to temo.
Horse burger je samo trzno ime. Je pleskavica v bombeti. Izhaja pa se iz casov ko se folk ni preseraval z burgerji ampak so bile pleskavice ok
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.166
5.517
113
BuDi: jst se pa res ne sekiram, v bistvu mi kr pase da so absurdne cene pri nas, je manjsa skusnjava. Moral bi napisat da meni dusa ne pusti da bi za tako nezdravo hrano preplaceval, ce je nezdrava mora bit vsaj poceni...
Se ga kdo spomni iz doccuja o Fastfood-u....

 
  • Žalosti me
Reactions: sajkek

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.871
9.093
113
Horse burger je samo trzno ime. Je pleskavica v bombeti. Izhaja pa se iz casov ko se folk ni preseraval z burgerji ampak so bile pleskavice ok
Ampak so bli hudi za tiste čase. V tistih bombetah so nam na tone mesa prodal, kva je blo to enga smeha sred noči v tisti vrsti. Še dons mam feferone v spominu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
Pleskavice so tudi goveje vsaj te ki jih pečejo siptarji. Razlika je v temu, da je burger debelejši, drugače spečen, drugačne omake.. princip je pa enak. Fasirano meso v kruhu.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Ampak so bli hudi za tiste čase. V tistih bombetah so nam na tone mesa prodal, kva je blo to enga smeha sred noči v tisti vrsti. Še dons mam feferone v spominu.
Me vpraša "Kva boš not?" Mu rečem: "Vse, samo da ne boš izgube imel" :valjamse: Mi je pekočih reči notri nametal, da ga do železniške peš s cik cak tempom nisem pojedel... :fredi: Streznu me pa je! :aplauz:

Ne vem, če sem kdaj trezen stal v tisti vrsti... :bonk:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: godfather in kalbo