mazda 6 karavan

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ja izgleda da se bom kar vrnil na budget 10k,..pa bom videl kaj se da dobit,..ne vem če bi šel tolk višje,..
b
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.730
145
63
Če sem lahko mal off, če ne naj pa admin pobriše;

Borovnica, kako delaš računico lastništva na konkretno tvoj naslednji nakup?
Recimo, jaz gledam na to takole:
1. Kupiš avto srednjega ranga za 10k EUR / 150k km in ga imaš predvidoma 5 let /.do 300k km. Prodaš ga za kake 2-3k EUR. V tem času za izredna popravila daš nekje 3k eur.
Se pravi te nakup + izredni stroški stanejo cca. 13k eur oz. nekje 2,6k EUR na leto.
2. Kupiš nov avto nižjega srednjega ranga za 22k eur in ga imaš 5 let, Prodaš ga za 12k eur. Izrednih stroškov nimaš. Strošek lastništva je 2k eur na leto.
Pelješ se v novem avtu, brez skrbi.

lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Konkretna izredna popravila.
shocked-1.gif


22k s konkretnim financiranjem, če ma samo 10k na voljo.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
merdžo računica je pri meni dokaj preprosta,..
- potrebujem dovolj velik avtomobil da na zadnjih zicih sedijo 3 otroci, 2x 14 let in 1x 10 let,..se pravi nižji srednji razred in nižje odpade, želim imeti velik prtljažnik in ne želim oskubljenega avta,.., image mi ni zelo pomemben, za nov primerno opremljen karavan srednjega razreda pač denarja nimam.
Izbiram torej dovolj velik avtomobil z velikim prtljažnikom in dovolj opreme,star do 5 let z do 150k prevoženimi ..pogledam statistiko pokvarljivosti, kateri avtomobili so mi všeč in grem na izločanje. Tako dobim avto katerega dam v ožji izbor.

od tu je kalkulacija naslednja,.. avto do 10k€ vzamem reciva pol na keš pol na kredit, na leto naredim cca 20k km če torej kupim avto s 150k prevoženih računam da naslednjih 8 let ne smem imeti na avtu kakšnih kapitalnih napak. Po tem času pa vidim ali je avto še uporaben ali ne,.. oz. ga zvozim do konca,..
Če pogledam trenutnega forda ga imam 8 let, kupljen s 140k km, trenutno jih ima 320k km, avto jje stal takratnih 2 mio tolarjev kar je recimo 8500€ deljeno z 8 let je to zgube nekaj več kot 1000€ na leto + izredni stroški cca 6500€,..
z malo sreče bo trenutna težava odpravljva poceni, in ga furam dalje. če ne ga prodam za 500€ in kupim drugega za 10k€.

b
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.075
417
83
45
dolenska
Zakaj se mi zdi, da je bl pametno gledat mondeota? Sem sam zarad tebe mal pokukal Mazde in mislim, da jih ne bom več gledal.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
je ena od možnosti,.. fl mondeoti so kar dragi,..sploh če ima led, tempomat, mašino 2.0 140 KM,.. izbor pa v mojem primeru ni ravno velik,.. sprijaznit bi se moral torej s temi od 2008 - 2010,.. kar pa mi ne paše,.. izbor,..
b
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.730
145
63
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:

Če pogledam trenutnega forda ga imam 8 let, kupljen s 140k km, trenutno jih ima 320k km, avto jje stal takratnih 2 mio tolarjev kar je recimo 8500€ deljeno z 8 let je to zgube nekaj več kot 1000€ na leto + izredni stroški cca 6500€,..
b

Če prav razumem si na nabavno ceno 8500 EUR dodal še 6500 EUR izrednih stroškov? Izredni stroški niso redni, ki so recimo enaki za nov ali rabljen avto...

lp
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
tako je,.. v to spada štrihanje vrat, prednjega in zadnjega odbijača, haub, pragov zaradi kamenčkov, ležaj in stabilizator, menjave gum, menjava injektorjev, nakup gum, sklopka, vztrajnik, akumulator, štarter, končniki, servisi, diski,..
mislim da ni toliko,..ni pa za zanemarit,..

b
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.075
417
83
45
dolenska
Če boš gledal na izgubo €, potem neki od VAG-a. Če gledaš avto za sebe pol Forda
grims-1.gif
. Želje za € in letnik imaš, po moje, velike. Nevem kje si tolk stroškov naklepal. V 3 letih izredno sklopka komplet, 2x končnik, zavore zadaj, baterija in sedaj zadnje roke. avto kupljen s 240, sedaj 305 jurčkov.
Mogoče sem mal pristranski, ker imam in bom imel vedno enega Forda pri bajt, tolk za dušo, da se peljem in vw jezim, mislim prijatle na vw.
Matr sam Mazda
confused-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Če boš gledal na izgubo €, potem neki od VAG-a. Če gledaš avto za sebe pol Forda
grims-1.gif
. Želje za € in letnik imaš, po moje, velike. Nevem kje si tolk stroškov naklepal. V 3 letih izredno sklopka komplet, 2x končnik, zavore zadaj, baterija in sedaj zadnje roke. avto kupljen s 240, sedaj 305 jurčkov.
Mogoče sem mal pristranski, ker imam in bom imel vedno enega Forda pri bajt, tolk za dušo, da se peljem in vw jezim, mislim prijatle na vw.
Matr sam Mazda
confused-1.gif

Res me zanima kaj je tako zelo narobe z Mazdo?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.075
417
83
45
dolenska
V moji okolici so 2, ki jih mal bl poznam. Verjetno kupljene iz tujine, obe že en kup popravil na motorjih plus rja. Je pa res, da sta mal starejše, kot išče borovničke. Meni osebno je Mondeo maneken proti Mazdi. Po zunanjosti kot notranjost. Poleg tega ma mondeo eno fino tipko za pozim. Sej pravim, sem pristranski.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.730
145
63
Huh, 6500 EUR se tudi meni zdi ogromno. Se pravi si stalno imelo neko sranje...

Če bi gledal na denar, bi jaz na tvojem mestu gledal novega ali leto dni starega Passata.
Strošek lastništva je veliko manjši kot recimo pri Fordu. Nova Mazda bi bila cca. 400 EUR na leto dražja. Če teh 400 EUR nimaš, potem e mi zdi, da igraš na velik riziko z nakupom izrabljenega avta...
Potem bolje, da vzameš novo Zafiro za 16k EUR.

lp
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Če boš gledal na izgubo €, potem neki od VAG-a. Če gledaš avto za sebe pol Forda
grims-1.gif
. Želje za € in letnik imaš, po moje, velike. Nevem kje si tolk stroškov naklepal. V 3 letih izredno sklopka komplet, 2x končnik, zavore zadaj, baterija in sedaj zadnje roke. avto kupljen s 240, sedaj 305 jurčkov.
Mogoče sem mal pristranski, ker imam in bom imel vedno enega Forda pri bajt, tolk za dušo, da se peljem in vw jezim, mislim prijatle na vw.
Matr sam Mazda
confused-1.gif

smukar poglej še enkrat,..avto v lasti 0d 2006, narejenih 180k na 140k od prej,..
b
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.259
149
63
Celje
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Če gledaš avto za sebe pol Forda
grims-1.gif
.

In potem najdeš primerek od Grosupeljčanov...
smile-1.gif


Takšen Mondeo, kot si ga dal kot primer, seveda v dobrem stanju in z nekimi normalnimi kilometri za seboj bo stal najmanj kakšna dva jurčka več... Načeloma so po mojih izkušnjah preko palca kakšnega jurčka dražji od primerljive Mazde.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Huh, 6500 EUR se tudi meni zdi ogromno. Se pravi si stalno imelo neko sranje...

Če bi gledal na denar, bi jaz na tvojem mestu gledal novega ali leto dni starega Passata.
Strošek lastništva je veliko manjši kot recimo pri Fordu. Nova Mazda bi bila cca. 400 EUR na leto dražja. Če teh 400 EUR nimaš, potem e mi zdi, da igraš na velik riziko z nakupom izrabljenega avta...
Potem bolje, da vzameš novo Zafiro za 16k EUR.

lp

kot prvo mi wv ne sede ampak vseeno,..
cena 24500€ v štartu je 1k€ razlike,.. enaka moč, recimo da enaka oprema,.. zavarovanje isto, za servise sicer ne vem a vseeno,.. od kje torej razlika?

b
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.833
2.133
113
Tvoj pogled ima dva ekstrema in sicer predvidevas da ne bos imel na novem nobene resne okvare do 200000 km in pa predvidevas da bo 5 let star avto z 200000 vreden vec kot polovico za povrh vsega pa ne racunas vrednosti denarja v tem obdobju... Ko bos vse to vrgel v racunico bos videl da to kar trdis sploh ninres se posebej ce imas z nakupom rabljenega sreco
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Poglejmo resnici v oči,..
maksimalen znesek predviden za avto je 10k, za primeren letnik in garancijo morda do 11 z upanjem da prodajalec ceno kaj zniža, ter da se morebiti dobi povrjen DMW, ki je po enih izračunih za 10.000€ vreden avto 600€.

Opcije so torej mazde za cca 9k€ in morda izjemi o Černivec & Torkar z upanjem da se cena kaj zniža ali pa eventuelno zdaj za podoben denar vidim še eno z novim motorjem in prevoženimi 160k km ji.

Torej poleg Torkarjeve katero od predlaganih za cca 9k se splača it pogledat
- AS plus nekaj mi pravi da mi prodajalec ni všeč, morda se motim
- Avto Mik morda preveč kilometrov, uvožena najbrž iz italije
- modra mb registracija
- modra KP ta se mi kar dopade
- MB srebrna tudi ta mi je kar ok,..
b
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.259
149
63
Celje
Po mojih izkušnjah je velika večina takšnih šestic uvožena iz Italije. Jaz sem si med izbiranjem ogledal cca. 15 Mazd (in približno tolikov Mondeotov, pa Insignij, pa Volvotov V70...) in samo dve sta bili slovenski - ena od privat ponudnika in druga (to sem potem vzel), ki jo je prvi lastnik ravno dal v račun, ko je nabavil novo šestico.

Naj te ne moti preveč, če je italijanska - itak ima Mazda elektronsko servisno zgodovino in če je le-ta prazna, se pač izogneš dotičnega modela. In nekatere, ki sem videl, so tudi bile zelo lepo vzdrževane. Seveda teh ta dobrih ni več na Avto.net, medtem ko je marsikatera iz druge skupine še sedaj gor.

Sicer pa eno, recimo da temu pravilo pri teh Mazdah (ki sicer ne drži ravno vedno, je pa lahko eno vodilo)...če ima navigacijo, ni slovenska.
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
SoulMan,
na avtonetu so sedajle 3 s slovenskim poreklom,.. ostale so iz tujine,.. tudi tistre, ki jih prodajajo fizikalci,..
To da je avto uvožen me ne moti, želim pa realne kilometre in primerno ohranjenost,..jasno mi je da jih bo potrebno pogledati več, in najti pravo, ki je bila dejansko servisirana in z neko pregledno zgodovino,..
Vseeno upam da popravilo mondea ne bo predrago in da ga furam še kako leto dve, če pa ne se pač podam na lov za mazdo,..
b