mazda 6 karavan

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ojla,
moj ford nakazuje da bi počasi odpovedal poslušnost,..kaj bo z njim bom videl v sredo na servisu,..
Spet razmišljam o menjavi avta, izbiram med mondeom 2010, ki ga za željeno ceno 10000€ ne najdem, vsaj ne takega kot si ga želim in mazdo 6 karavan s čim več opreme,..
Vem da ste nekateri bili lastniki in morda nekateri ste še vedno,.. Zanima me na kaj moram biti pozoren pri nakupu tega avta.
Želje so naslednje karavan, čim več opreme, letnik 2008-2010, diesel,200k km, raje pod 150k km do cena do 10.k€.
torej na kaj moram paziti pri nakupu takega avtomobila?
b
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Če se že odločaš med tema dvema,ostani na Fordu,je bistveno manj stroškov,če crkne karkoli + precej bolje se pelje kot Mazda!
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
bom rekel takole:
plusi forda
- v osnovi cenejši oz. dobiš mljaši letnik za isti denar
- znano obnašanje
- dober serviser
- ugodni ceni rezervnih delov
minusi forda
- bolj pokvarljiv kot mazda
- image
- redki imajo xenon žaromete

plus mazde
- dobra opremljenost
- sloves kakovostnega avta z malo napakami
- dostikrat xsenon v opremi
- servis v BTC
- nova notranja ureditev

minusi mazde
- v osnovi velike feltne 17", 18"
- ne poznam popoldancev za mazdo
- dražji deli

lp b
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Drugače pa, sam sem bil lastnik mondea, moj sodelavec ima pa mazdo 6 staro 5 let. Oba avta sta prijetna za vozit in z nobenim ni bilo večjih problemov... sta pa oba bencinarja, za dizle ne vem...
V bistvu sta si avta kar podobna...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.259
149
63
Celje
Sem tudi sam bil v podobni dilemi. Na koncu sem izbral Mazdo. Moje videnje pa je naslednje...

Mondeo - plusi
- Udobje pri vožnji
- Bolj uglajen motor. Če primerjamo 2.0 Mazdo in 2.0 Mondea (dizla) ima Mondeo tudi lepše (zveznejše) podajanje navora. Pri 2.2 Mazdi je zgodba malce drugačna, navor je bolj zvezen, ampak vseeno je Ford tukaj v prednosti
- Na otip malce bolj kvalitetni materiali v notranjosti. Ne vem pa, kako je z vzdržljivostjo teh materialov, tu mislim, da je v prednosti Mazda.

Mazda - plusi
- oprema
- bolj dinamičen občutek v vožnji
- osebno boljši občutek za volanom - ergonomija, položaj sedenja
- 2.2 dizel ima verigo - odpadejo veliki servisi. Po drugi strani pa ta denar zapraviš za podhranjene zavorne diske
- zanesljivost naj bi tudi bila na strani Mazde

Sem pa sam dobil ponudbo, katere nisem mogel zavrniti, tako da sem pač kupil Mazdo. In zaenkrat mi ni žal niti centa.

P.S. Mazde tudi ne rabiš vozit le pooblaščencem - g. Pelko jih baje več ali manj vse prekaša...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Odlično, lepo se sliši da ni težav s temi mazdami,.. vem da je prejšnja verzija imela probleme z rjavenjem,..ostalo je pa kar bilo,..
Tudi z mojim mondeom, ki je kritičnega letnika 2002 v bistvu ni bilo spet tako veliko problemov v 200.000 km na 130k od prej,..
- dve šobi
- sklopka, vztrajnik, košara
- rjavenje vrat,..
ter redni servisi in gume,..
Pri mazdi pa pričakujem da bo podobno oz. celo boljše,..

b
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz bi ostal na Fordu, pri Mazdi je karneki horror štorij naokoli...kar konkretnih.

Sicer pa...za BMWja jaz dobivam zdaj cenjše dele direkt pri pooblaščencu, kot za Forda s popusti od kolegov.
bonk.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pri bmwju bi moral vzet 5ko,.. d o 10k€ pa so 525 ali pa 530ke,.. kar mi ne diši najboljš,.. pa še vprašanje kolikokrat po 100k imajo ,.. 2x uradno , neuradno pa verjento 4x,..
bb
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
BMW samo trojka, sicer je pa niti ne bi priporočal... polno plusov, samo tudi veliko konkretnih minusov, se moraš odločit, če se splača rizik za pluse, ki so sicer konkretni.

Mondeo, ki si ga imel je pa meni huda kripa, res se mi zdijo novejši veliko boljši avti v vseh pogledih.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Odlično, lepo se sliši da ni težav s temi mazdami,.. vem da je prejšnja verzija imela probleme z rjavenjem,..ostalo je pa kar bilo,..
Tudi z mojim mondeom, ki je kritičnega letnika 2002 v bistvu ni bilo spet tako veliko problemov v 200.000 km na 130k od prej,..
- dve šobi
- sklopka, vztrajnik, košara
- rjavenje vrat,..
ter redni servisi in gume,..
Pri mazdi pa pričakujem da bo podobno oz. celo boljše,..

b
Kaj motorček za nastavitev višine sedeža ti še dela? Meni je na letniku 1999 in 2004 šel pri 180.000 km.
Oba sta me pustila na cesti...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
BMW samo trojka, sicer je pa niti ne bi priporočal... polno plusov, samo tudi veliko konkretnih minusov, se moraš odločit, če se splača rizik za pluse, ki so sicer konkretni.

Mondeo, ki si ga imel je pa meni huda kripa, res se mi zdijo novejši veliko boljši avti v vseh pogledih.

Trojka bencinar je odlična izbira.
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Nigelm
motorček za nastavitev sedeža deluje, avto me zaenkrat še ni pustilo na cesti, je pa res da se je zgodilo, da ga nisem mogel vžati ali pa težko.
b
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.730
145
63
btw. za težak vžig je morda krivo to, da ga pustiš na klancu z nosom gor in ti nafta steče nazaj v rezervar. Zmontira se protipovratni ventil/pumpica pa je zadeva rešena.

lp
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ma to se dogaja trenutno,.. pomislil sem na egr ventil, mogoče kaka cevka, ali pa kakšna šoba spet ali kaj tretjega,.. bomo videli v sredo,..
b
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.458
108
63
40
Malo tu,malo tam :)
malo off

Si kaj gledal Toyote ?

Npr Toyota Avensis W G 2.0 D-4D bi moral za letnik 2010/2011 odšteti cca 10 do 11k

Imamo pri hiši 3 Toyote pa z njimi v 5 letih skoraj nič stroškov
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
pri toyoti imam nekaj pomislekov
- ima ga kolegica, ki mi ni ravno pri srcu
- armatura ni nek oblikovalski presežek in mi ni ravno všeč
- izgleda tesna, imam 3 otroke in nisem prepričan kaj in kako
- prtljažnik nekaj manjši kot mondeo/mazda
- ni velike izbire,.. zdaj sta dve primerni obe na zgornjem limitu budgeta,..

mi je pa prišlo nekaj drugega na pmisel,..Vračilo DMVja pri treh otrocih,.. to velja le za nove ali tudi rabljene avtomobile?
Kako se to sploh računa, če je npr. cena avta 10.000€. koliko plačam za avto in kje nekaj ne plačam?

b