LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tudi sam sem najprej mislil, da sem zbrisal vse kanale (ker te vrže na neko listo programov, kateri sploh niso namenjeni za slovenijo), rešitev je v temu, da samo izbereš channel list na daljincu in zbereš cable (vsaj pri meni je to delalo, ker imam kabelsko) in vsi kanali so se mi nazaj prikazali.

Sicer pa ti imaš B serijo, to je postopek za C serijo. Za B serijo je postopek drugačen (moreš na tv namestit nek programček, ki ga namestiš preko usb ključa).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mislim da ne, ker Philips po defaultu ne omogoča snemanje na usb.

Lahko da se motim (lahko da ima kak najvišji model philipsa to možnost, ampak philips je zelo nepodkovan kar se tega tiče).

Poglej malo na youtube če najdeš kej. Napiši: philips pvr
 

miljan

Pripravnik
12. feb 2010
40
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Super novica za tiste, ki imate Samsung serije C, 650 model (verjetno dela tudi na 530 modelih).
cheer.gif


Samo v nekaj korakih lahko aktivirate PVR funkcijo snemanja kanalov na USB. Jaz sem to omogočil na moji TV po teh navodilih v 3 minutah (morda še manj). Zadeva deluje v nulo! Zelo dobro je to, da lahko nastaviš kdaj naj se ti določen kanal snema (torej določiš uro) in kljub temu, da te ni doma in imaš ugasnjen tv - se ti bo oddaja na programu snemala na usb).
grin1.gif


Za tiste, ki jih zanima:

PVR activation on Samsung TV C series without firmware downgrade (tested on LE40C653). I can confirm that this DOES NOT WORK WITH FW 1008 but IT DOES WORK WITH FW 3003 !!

1. Turn on TV, push on remote control: MUTE-1-1-9-ENTER, set HOTEL MODE to ON and then turn off TV.
2. Invoke service menu by pushing INFO-MENU-MUTE-POWER on remote control. (If this doesn't work try MUTE-1-8-2-POWER)
3. Put in USB HDD/flash formated to FAT32.
4. In service menu go to Control - Hotel Option and click on Clone TV to USB, then push on remote control return and choose Sub Option category.
5. In this menu set PVR to ON. (Move to PVR by pressing down button, no right!)
6. Go back and set Hotel mode to OFF and power off your tv.
7. ENJOY your PVR.

Sporočte če vam dela
smile-1.gif


p.s. sedaj je moj tv perfekten, omogoča vse kar potrebujem


na nekem drugem forumu sem prebral, da je nevarno šariti po teh nastavitvah, ker kao je možno, da potem TV ne bo več deloval in ga je potreno odnesti na servis. Ima kdo s tem kaj izkušenj?

Sam imam doma 1 mesec Samsung UE40C6500 40" LCD LED TV in mi je kar OK. Ta PVR funkcija pa bi bila res dobrodošla, samo se malo bojim
confused-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Nevarno je nalagat alternativni firmware, to kaj pa je zgoraj napisano, pa je samo igranje s servisnim menijem ( res pa ni pametno nekaj spreminjat, za kar ne veš čemu služi ).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ni nevarno saj tv to že omogoča sam po sebi, samo aktiviraš funkcijo.

Nevarno bi bilo, če tv sploh ne bi omogočal tega in bi nalagal custom firmware, kateri bi ti to omogočil - to bi bilo nevarno.

Tako pa če ima tv v meniju to funkcijo - jo samo aktiviraš.

Ostalih nastavitev raje NE SPREMINJAJTE ampak samo omogočite PVR na ON in nič drugega ne tikajte!
 

ajdi2

Zelenc'
5. jun 2008
11
1
3
Kje si pa prebral datoteke na ključku? V Linuxu? Meni v Windows 7 ne bere ključka ker je formatiran v xFS formatu in mi ga hoče formatirat. Hvala.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ključek je namenjen samo za tv, če ga želiš uporabljati na pc ga moreš najprej formatirat.

zato ker tv, ko mu daš usb ključek za njemanje, si naredi neke podatke na njemu (ga "zapleni" zase) in vse posnetke, ki jih posnameš lahko gledaš samo na tv. na pc jih ne moreš gledat. žal je tako.

sicer pa æe želiš ta ključek na pc uporabljat boš mogu formatirat.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
sylver, ker si že opazil ta skriti menu me zanima naslednje... Ali je možno vklopit EIT? EIT je izpis informacij trenutne oddaje (kadar preklopiš med digitalnimi kanali, se izpiše naslov trenutne oddaje in čas trajanja te oddaje - na mojem Sony-ju je tako)...

Ali je še katera funkcija, ki bi bila zanimiva za uporabo?
 

ajdi2

Zelenc'
5. jun 2008
11
1
3
Ok še ena stvar. A ti je uspelo usposobit gemstar guide? Jaz sem ga vklopil ampak mi pokaže samo navaden EPG.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Sem opazil, da v kolikor greš v media player- orodja in Timeshift daš na automatsko, ti tv neprestano snema. To pomeni, da z smernimi tipkami menuja lahko kadar koli prevrtiš gledano oddajo nazaj in si pogledaš posnetek še enkrat, nato pa se lahko vrneš v real time. Edino kar še pogrešam je, da ni opcije časovnega snemanje in sicer, da si nastaviš uro od kdaj do kdaj naj snema. Sedaj je možno snemanje nastavit samo preko EPG-ja, ki pa dela malo tako in malo tako. Tudi če si nastaviš snemanje preko EPG-ja, pa nastane težava, ker naši programi znajo zamujati tudi do 20 min. in ti potem manjka konec oddaje recimo. Ker je od Epg-ja odvisnih veliko stvari, bi morali malo bolj pritisniti na Telemach, da te stvari porihta.
 
Nazadnje urejeno: