Lepote multikulturnosti 4

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.161
2.784
113
Lublana
Obišči stran
Res je, velika noč je v tem pogledu še bolj zanimiva. To smo praznovali tudi v Jugi, ne spomnim pa se ali je bil dela prost dan, verjetno ne. Ampak za pirhe smo vedeli vsi. Ko sem bil še otrok se je tudi pri nas doma barvalo pirhe pa nihče od naše družine ni hodil v cerkev. Šele kasneje, ko sem bil starejši in me barvanje jajc in velika noč ni več zanimala, sem dojel, da gre za krščanski praznik. Pirhi so se v Jugi bolj širše verjetno obdržali bolj zaradi otrok, ker smo radi pacali z barvami.
Miklavž se recimo ni tako dobro držal v Jugi, ker so obdarovanje za vse prestavili na novo leto. Čeprav je bil Miklavž tudi v Jugi bolj poznan, kot Božiček in božič. Za božič se baje v Sloveniji tudi nikoli prej ni obdarovalo.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.161
2.784
113
Lublana
Obišči stran
Še ena zanimivost glede božiča. Tudi na Japonskem ga praznujejo ampak na čisto svoj čuden način. Nima veze s cerkvijo in krščanstvom, ker je tam itak zelo malo kristjanov. Je bolj, kot neko valentinovo, pari grejo na dan pred božičem na večerja ali se obdarijo...Ni družinski praznik, ni vsespolšnega obdarovanja. Verjetno je vpliv Hollywoodskih filmov naredil, da se 24. decembra nekaj pač mora praznovati. Japonski trgovci in gostinci so izkoristili in pristavili svoj lonček ter iz božiča naredili nek hibridni neformalni praznik. Važno, da se troši.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.194
701
113
Res je, velika noč je v tem pogledu še bolj zanimiva. To smo praznovali tudi v Jugi, ne spomnim pa se ali je bil dela prost dan, verjetno ne. Ampak za pirhe smo vedeli vsi. Ko sem bil še otrok se je tudi pri nas doma barvalo pirhe pa nihče od naše družine ni hodil v cerkev. Šele kasneje, ko sem bil starejši in me barvanje jajc in velika noč ni več zanimala, sem dojel, da gre za krščanski praznik. Pirhi so se v Jugi bolj širše verjetno obdržali bolj zaradi otrok, ker smo radi pacali z barvami.
Miklavž se recimo ni tako dobro držal v Jugi, ker so obdarovanje za vse prestavili na novo leto. Čeprav je bil Miklavž tudi v Jugi bolj poznan, kot Božiček in božič. Za božič se baje v Sloveniji tudi nikoli prej ni obdarovalo.
Ja v Jugi je bila Velika noč dela prost dan. Po nekem “čudnem naključju” pade Velika noč zmeraj na nedeljo. Veliki petek je pa, ne boste verjeli, zmeraj na petek. Nikoli pa ne uganete na kateri dan pade Velikonočni ponedeljek. ;)

Kar se Miklavža tiče … Se je v družinah kar praznoval, v krščanskih družinah seveda. Bolj kot Božiček. Tudi iz razloga ker ni bilo denarja za vsa enomesečna obdarovanja. In potem je bilo to za tisto leto. Itak pa ni bilo vsega tega pompa in zapravljanja za vse živo od 1. Novembra naprej. Prazniki so bili bolj osebni, zdaj je pa to samo še biznis. In to velik.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Da je ta klavec alžirski migrant, si je nekdo enostavno izmislil. Niso pa poročali, da ga je onesposobil prav migrant iz Brazilije. Razdejanje so pa povzročili skrajni desničarji, ki so na kraj dejanja prinoreli in začeli ropati trgovine ter zažigati avtomobile.




Vsi si izmišljujejo, le tisto kar je natisnjeno v Komunistu je vse res...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113




Vsi si izmišljujejo, le tisto kar je natisnjeno v Komunistu je vse res...
Vsi se lažejo, samo bizi ima prav... Pa aljoman je sumljivo tiho...
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
Res je, velika noč je v tem pogledu še bolj zanimiva. To smo praznovali tudi v Jugi, ne spomnim pa se ali je bil dela prost dan, verjetno ne. Ampak za pirhe smo vedeli vsi. Ko sem bil še otrok se je tudi pri nas doma barvalo pirhe pa nihče od naše družine ni hodil v cerkev. Šele kasneje, ko sem bil starejši in me barvanje jajc in velika noč ni več zanimala, sem dojel, da gre za krščanski praznik. Pirhi so se v Jugi bolj širše verjetno obdržali bolj zaradi otrok, ker smo radi pacali z barvami.
Miklavž se recimo ni tako dobro držal v Jugi, ker so obdarovanje za vse prestavili na novo leto. Čeprav je bil Miklavž tudi v Jugi bolj poznan, kot Božiček in božič. Za božič se baje v Sloveniji tudi nikoli prej ni obdarovalo.
Pri nas je vedno bil in je in bo Miklavž pa rinem že proti pedesetim.
 

B81

22. jul 2007
36.400
10.220
113
Dotaknilo? In kaj pričakuješ od mene? Da bom lajkal objave osmice, se zgražal nad vsako objavo, pozival k orožju, pi.z.dakal nad vsemi, ki niso taki kot bi mogli biti? V krutem svetu živimo.
vidiš to je to. Ker nihče nič ne reče oz. nihče "ne skoči v luft", je, kot je. Če bi pol milijona ljudi na ulicah "skočilo v luft", bi režim razmišljal drugače npr. pri dovoljenju priseljevanja migrantov.
Ti pa sprašuješ, kaj naj. Vsaj zadrži se.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.533
-1.385
63
vidiš to je to. Ker nihče nič ne reče oz. nihče "ne skoči v luft", je, kot je. Če bi pol milijona ljudi na ulicah "skočilo v luft", bi režim razmišljal drugače npr. pri dovoljenju priseljevanja migrantov.
Ti pa sprašuješ, kaj naj. Vsaj zadrži se.
Uau, zadržim naj se :valjamse: In kaj bo drugače? Imam kak vzvod, da rešim to?

In ti, si že skočil v luft ali samo tu na forumu?