Kriza in recesija

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.035
5.240
113
Saj smo včeraj slišali Šerifa na Rožniku govoriti o propadu kapitalizma. Klanjala pa sem je vsa rdeča bratovščina (sd in levica).

Vse težave delavcev bodo rešene skozi "socialni dialog". Ker proti nižanjem davkov so bili še sindikati. Čudežni deček pa itak ne rabi nižjih davkov, ker bi si samo neumnosti kupoval.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.106
113
Dejansko ni slaba ideja.
V stanovanjski sklad so vplačevala podjetja že v času juge.
Problem pri nas je le, kako bo ta denar izropan.
Tukaj pa vse pade.
Za veliko razliko, da so stanivanja plačevala podjetja za svoje zaposlene. Mi bi plačevali za sljadoledarje. No saj tudi danes lahko podjetje kupi stanovanje za zaposlene, nihče jim ne brani, ampak to več ni neka praksa. A ni eden od ta rdečih uporabnikov tukaj nekaj fuflal da danes nimamo več socializma? Evo ti ga zdaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Precej dober obcutek imam, koliko...

Point ni v tem. Ce je en otrok ali celo vec, šele lahko govorimo o družini, ampak takrat bo placilka ipak drugacna, kot je prikazana zgoraj. In vec je otrok, manj se pobere v startu in vec se nazaj skanalizira preko drugih oblik. Ali to popolnoma nadomesti strosek otroka ni point in ne pravim, da se bo zasluzilo z njimi.

Samo čisto na vsako všečno floskulo, ki se servira (pa nobenega ne zanima ali je resnicna ali ne), pa tudi ni za skakat. Tako ne bomo nikamor prišli...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Pac prikazana je obremenitev plac nekega para.
Tudi ko primerjamo bruto place med seboj in nekdo privlece v temo neto placo se mu pove da nanjo vplivajo tudi olajsave.
Tko da to zgoraj je plasticen prikaz da zdravstvo pri nas ni zastonj. Za tak denar dobis ze zelo dobro privatno zavarovanje v vecini zahodnih drzav. In imas potem storitve na precej visjem nivoju kot jih dobis pri nas v tako opevanem javnem brezplacnem zdravstvu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Pa da ne pozabimo da ce bi 300 eur dal vsak mesec v nek indeksni etf s povrecnim donosom 6% bi po 30 letih imel cez 500k sredstev danes pa nihce ne verjame da bo imel pokojnino.
Obstojeci sistem pokojnin pa je tako zavozen da bo sodelavec imel pokojnino visjo od moje neto place z vsemi dodatki. Ce bi delal 7-15 samo v pisarni pa bi imel skoraj mojo dvojno placo.

dajmo si priznat da ljudje ki filamo to blagajno od nje ne bomo imeli veliko, ljudje ki jo koristijo pa imajo neproporcionalno veliko. Namec ce ima 70 letnik danes 1800 penzije, bi moral za casa dela imet vsaj 500.000 SIT place. Pa mi povej koliko je bilo takih in ali so take place imeli v jugi…
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Niti ne, prikazana je placa posameznika.

Ko je enkrat v igri družina, pa znesek vsake tele postavke mocno pade po glavi. Poleg tega se nekaj dobi nazaj v drugih oblikah.

Napaka v zgornjem postu ni zgolj semanticna ampak je cisto zavajanje. In to ni v redu in lahko bi se že naučili, da takole sprenevedanje ne doprinese k nicemer.

Da je pa pomeznik davcno bolj obremenjen kot druzina, je pa jasno. Da so druzine z vec otroki manj obremenjene kot tiste z manj, tudi. A je to prav ali ne, je povsem druga debata. Obstojeci sistem pokojnin je ne toliko zavozen kot nevzdrzen. Ravno ker... Ni otrok... Pa ker je javno zdravstvo se vedno na previsokem nivoju.

Pa lahko gremo še en krog "vsi zame, jaz zase" mentalitete in pricakovanja drugacnega rezultata pri enakih vstopnih podatkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Ne, v postu je prikazana obremenitev para brez otrok. In to je edino relevantno. Vse olajsave za otroke so ukrepi drzave za spodbujanje rojevanja in odlocitev za druzino. Nic drugega. Realna obremenitev pa je prikazana na posamezniku brez otrok.

Jaz z olajsavami nimam tezav. Sam ne relativizirat visine obremenitve plac.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad
Ok, kriza in recesija, jebalo vas merjenje teh malih ku*rcev kdo bo dal not koliko armature in ali je treba šolat ali ne. Torej večja proizvodna podjetja v tuji lasti, malo se pogovarjam, pri Palfingerju jih je že odletelo 100+, menda ni naročil, drugod tudi odpuščanja.... ima kdo kaj več info kako je generalno z naročili po raznih branžah?
Mahle v Šempetru seli proizvodnjo v bolj južne kraje. Vsaj tisto najbolj osnovno, tisto malce višje pozicionirano z nekoliko višjo dodano vrednostjo bo zaenkrat še tule pustil.

Sem pa bral nekaj časa nazaj na Primorskem dnevniku da bodo nekatera podjetja v Italiji, tu ob meji potrebovala delovno silo, tako da nam recimo kateri smo nekje 30,40 km stran lahko to predstavlja možnost zaposlitve
 
  • Všeč mi je
Reactions: splash

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
Jabe, olajšave so ampak ne tako zelo visoke kot želiš prikazati. Pri tem primeru zgoraj bi dobila ene 1700max dohodnine nazaj. Če imata 1 otroka, in cca 2500 z. Dvema. Do ostalih ugodnosti s tako visoko plačo niti ne bi bila upravičena. S otroci v vrtcu se zgodba spremeni pri starših na minimalcih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Kar jaz zelim prikazati je to, kako se nam lepo servira drek. Informacije, ki to niso, ampak so dezinformacije. Na podlagi katerih se kreira mnenje posameznika potem, ker poslusa samo ton, vsebina pa ni važna.

Kake so ugodnosti - spet razredi so na netu, se lahko pogleda ali bi kaj in koliko dobila. In samo to je fakt. Potem pa ga lahko prodam s tonom: "doklade so vse skupaj nic, vrtec pa se vedno drag, se sploh ne splaca imeti take plače, ker ni sploh neke razlike na koncu" ali pa: "taka placa, zakaj morajo sploh dobivati doklade, ce bi jaz imel 3k€ bi zivel ko kralj, bi me bilo sram sploh vzeti". Ampak v obeh primerih je fakt samo:
- visina place
- visina transferjev
In v tem primeru se ne bi imela kaj reci, ker faktov se ni potvarjalo.

Tistile prispevek pa potvarja. Prvic, ko govori o družini, ampak to ni placilka druzine. Druga slamparija - za vse tiste, ki vam je tistile prispevek všeč - lanska placa maja letos. Uhka vzames bruto placo in jo das v kalkulator od 2024 pa bo slo na vašo vižo pa se lagat ne bo treba. Ampak teh stvari se nobenemu ne da delat. Ni vazno, kaj je res in kaj ne, ampak kej je meni vsec slišati pa v mojo korist, pa kaj ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

B81

22. jul 2007
34.662
9.052
113
Kar jaz zelim prikazati je to, kako se nam lepo servira drek. Informacije, ki to niso, ampak so dezinformacije. Na podlagi katerih se kreira mnenje posameznika potem, ker poslusa samo ton, vsebina pa ni važna.

Kake so ugodnosti - spet razredi so na netu, se lahko pogleda ali bi kaj in koliko dobila. In samo to je fakt. Potem pa ga lahko prodam s tonom: "doklade so vse skupaj nic, vrtec pa se vedno drag, se sploh ne splaca imeti take plače, ker ni sploh neke razlike na koncu" ali pa: "taka placa, zakaj morajo sploh dobivati doklade, ce bi jaz imel 3k€ bi zivel ko kralj, bi me bilo sram sploh vzeti". Ampak v obeh primerih je fakt samo:
- visina place
- visina transferjev
In v tem primeru se ne bi imela kaj reci, ker faktov se ni potvarjalo.

Tistile prispevek pa potvarja. Prvic, ko govori o družini, ampak to ni placilka druzine. Druga slamparija - za vse tiste, ki vam je tistile prispevek všeč - lanska placa maja letos. Uhka vzames bruto placo in jo das v kalkulator od 2024 pa bo slo na vašo vižo pa se lagat ne bo treba. Ampak teh stvari se nobenemu ne da delat. Ni vazno, kaj je res in kaj ne, ampak kej je meni vsec slišati pa v mojo korist, pa kaj ne...
kaj te pravzaprav moti? Zgornji tvit je za družino brez otrok - če sta dva sploh družina. Morda bi moralo res pisati "par" ne "družina", da se ne bi v tehnikalije vtaknili ultra natančneži :p
Če pa pogledaš, koliko parov je danes brez otrok, pa tvit niti ni več tako tuj...ker ti si hotela prikazat, ko da imajo pa čisto vsi otroke + verjetno si ti edina, katere otroci nič ne stanejo ko leto okoli obrneš.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Kolk pa za telefon, TV ... plačujete?

Zgornji tvit je čisto populistično sranje.
Plačilna lista, ki to ni. Je ena plačilna katere stroške pomnoži z 24.
Na plačilni manjkajo postavke.
Konc koncev pa kolikšen % zaposlenih pa ima takšno plačo ali višjo?

Se pa fajn sliš to pa ja.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Torej hoces reci da vladajoca opcija katero vodi vrhunski manager ustvarja tako poslovno okolje da ima malo ljudi brez otrok 1500 eur neto place?

hudo.
Tako vrhunsko ali pa še bolj so tudi vaši vrhunski vodje ustvarjali, še več oni znajo še blagajne postrgat do zadnjega centa preden jih z oblasti vržejo.
Za nameček pa da ne lajaš, te pa še na par sto metrov od doma zaprejo in masko na gobec nataknejo.

Drugače pa, a misliš da bi se neto plače kaj zvišale, če bi znižali prispevke? Jaz sem prepričan da ne, samo bruto plača bi se znižala.
 
  • Haha
Reactions: visek_izobrazbe