Kriza in recesija

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
A nisi samozaposlena? Če me spomin ne vara si na svojem, se pravi tudi na strani delodajalca.

seveda... ker imam izkušnje s plačami v gospodarstvu (štartala sem vseeno kot zaposlena, zaposlitev sem pa vzela pod pogojem možnosti opravljanja popoldanskega dela. potem pa sem vztrajala kot zaposlena zaradi socialne varnosti - mali otroci in nosečnost - rabila nikdar nisem, ampak za vsak slučaj, šele potem samozaposlena in trenutno samozaposlena z zaposlenimi)... v gospodarstvo sem šla pa po izkušnjah s plačami in odnosi v JS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
855
-251
43
Kar jaz zelim prikazati je to, kako se nam lepo servira drek. Informacije, ki to niso, ampak so dezinformacije. Na podlagi katerih se kreira mnenje posameznika potem, ker poslusa samo ton, vsebina pa ni važna.

Kake so ugodnosti - spet razredi so na netu, se lahko pogleda ali bi kaj in koliko dobila. In samo to je fakt. Potem pa ga lahko prodam s tonom: "doklade so vse skupaj nic, vrtec pa se vedno drag, se sploh ne splaca imeti take plače, ker ni sploh neke razlike na koncu" ali pa: "taka placa, zakaj morajo sploh dobivati doklade, ce bi jaz imel 3k€ bi zivel ko kralj, bi me bilo sram sploh vzeti". Ampak v obeh primerih je fakt samo:
- visina place
- visina transferjev
In v tem primeru se ne bi imela kaj reci, ker faktov se ni potvarjalo.

Tistile prispevek pa potvarja. Prvic, ko govori o družini, ampak to ni placilka druzine. Druga slamparija - za vse tiste, ki vam je tistile prispevek všeč - lanska placa maja letos. Uhka vzames bruto placo in jo das v kalkulator od 2024 pa bo slo na vašo vižo pa se lagat ne bo treba. Ampak teh stvari se nobenemu ne da delat. Ni vazno, kaj je res in kaj ne, ampak kej je meni vsec slišati pa v mojo korist, pa kaj ne...
Generalno pa misliš, da imamo nizke davke in prispevke in nadpovprečne zdravstvene storitve in penzije, kajne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.467
2.313
113
12fpa_piran_nadzidek_004.jpg


Če poznaš prave ljudi, se da vse zmeniti. Oziroma "se zmotijo".


Pirančane razburja nadgradnja spomeniško zaščitene stavbe na Mateottijevi ulici 2, v prvi vrsti ob morju, kjer je investitor na vrhu zgradbe postavil paviljon. Za nadgradnjo je pridobil soglasja in dovoljenja, a so zdaj na Zavodu za varstvo kulturne dediščine ugotovili, da bi morali izdajo kulturnovarstvenega mnenja zavrniti. Glede na nastalo situacijo nameravajo z investitorjem preveriti možnosti sodelovanja.


 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.780
376
83
Vipavska dolina
ksz
Tista plačilna je kar nekaj....
Kje so dodatki, delovna doba?

Vrsto let sem delal za dodatek do minimalne plače, pa za plačo z delovno uspešnostjo višjo kot plača. Potem sem pa rekel naj mi da toliko bruto kot je bila prej plača in delovna uspešnost, več ne vprašam. Če je komu pomemben samo neto potem je to to, ker pa gredo dodatki lepo na bruto sem samo pri delovni dobi "pokasiral" 100€ več.
V glavnem ena zadnjih mojih plač bruto skoraj 3 jurje, neto pod 1900, ostalo je "za državo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
Izgleda, da tudi prokapitalistične Finance in Handelsblatt ugotavljata, da cene nepremičnin v Nemčiji padajo

"V zadnjih dveh letih so se cene stanovanjskih nepremičnin v Nemčiji ponekod spustile tudi za petino, piše Handelsblatt, kjer so analizirali cene stanovanjskih nepremičnin v 50 nemških mestih. V povprečju so se v teh mestih znižale za slabih osem odstotkov. V največjih mestih (Berlin, Hamburg, Köln, München, Frankfurt, Düsseldorf, Stuttgart in Leipzig) so pogledali še okrožja in trije izmed tistih okrožij, kjer so se cene najbolj dvignile, so v Stuttgartu. V Berlinu, Kölnu in Leipzigu pa se cene niso nič kaj povzpele, marsikje so se znižale."

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
se bo nasicilo, gosp se bo ohledilo...

zdaj je pač tak cas da se vse vrze v cigl, ni vazno kolk stane.
pri avtih se je ze zabremzalo. spirala bo pa tako udarila vse nas na konce, soet z rešitvijo kakšne banke.

mladini je vseeno ce se zakreditulira za 50 let, sploh nima občutka, kolk je povprecnezu potrebno delat za ta denar....in potem sanje o UTD.

in to je to.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
se bo nasicilo, gosp se bo ohledilo...

zdaj je pač tak cas da se vse vrze v cigl, ni vazno kolk stane.
pri avtih se je ze zabremzalo. spirala bo pa tako udarila vse nas na konce, soet z rešitvijo kakšne banke.

mladini je vseeno ce se zakreditulira za 50 let, sploh nima občutka, kolk je povprecnezu potrebno delat za ta denar....in potem sanje o UTD.

in to je to.
Kako pa misliš da so starejši kupovali hiše? Vsaj tisti ki so kupovali od ene 2000 naprej? 30+ let kredita (eni so celo špekulirali s franki pa se ni izšlo). Folk delal po 2 službi... Zdaj pa bi mladina stanovanje kar tako na izvoli. No stanovanja v Ljubljani.

A ma kdo analizo za koliko je padla cena na m2 med zadnjo krizo (2008/2009)? Koliko je bil m2 novogradnje in 20 let starega stanovanja v ljubljani leta 2007in koliko 2010.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
Hja, sej veš kako je... Danes je tako težko. Ze sama misel, da bi bilo treba pomigat, je tezka. In potem gledas sitne tastare, ki pa imajo. Ampak ker se je življenje na tej Zemlji začelo z njegovo prvo mislijo, da bi flet imel, prej pa nic ni bilo, se starta s pozicije, da tastar kar imajo, oni pa ne. Zakaj omejitev leto 2000? A 20 let prej in pa se prej so pa ljudje hkraj stopili, da niso motili procesa, kar se je bajta kar sama od sebe na hitro željo gor postavila. Vsaka generacija "kri šč*je", pardon izrazu, da je do svoje nepremičnine prišla in to se ne bo spremenilo. Edinole infantilno joka se bolj zaradi tega fakta danes. Ko mali otroci, ki se sredi trgovine po tleh mečejo, ker ne DOBIJO cokoladke.