Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Globoka "kratka" korekcija bi sledila v vsakem primeru. Jaz sem sicer računal na BTC nekje okoli 70k+ pred korekcijo.... sem tudi sedaj zamudil kratkoročen vrh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Kaj bi rad slišal? Da ne gre brez minerjev? Brez njih zadeva ne funkcionira in to je bistvo BTCja, otresti se centralizma, kjer center kontrolira vse.
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Še nisem imel tako trdnih rok, kot letos, nisem nic prodal in me niti malo ne gane vse skupaj :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Minerji skrbijo za generiranje novih blokov glede na težavnost generiranja. Algoritem je napisan tako, da se pogleda "hitrost" generiranja zadnjih 2016 blokov in izračuna novo težavnost. Več računske moči kot se vključi v omrežje, hitreje se lahko bloki generirajo , kar lahko pomeni preveč novih bitcoini v omrežju (trenutno vsak blok in 6.25novih BTCjev, vsake cca 4 leta se nagrada v novem bloku razpolovi), če so bloki hitreje kot na 10 minut. Seveda se težavnost prilagaja tudi na dol, ampak mislim da največ 25% na 2016 blokov.

Pooli (ki so hkrati tudi btc nodi) kjer ljudje priključijo svoje mašine, pa skrbijo, da poberejo čakajoče transakcije (ponavadi tiste z največ feeja) in ko dobijo od minerjev pravi rezultata glede na težavnost, ki je predvidena za trenutni blok, vključijo v blok rezultata minerjev + transakcije in jih čimhitreje pošljejo do drugih nodov.

Klasični nodi dobijo blok preko omrežja in naredijo kontrolo vsebine bloka in če je vsebina ustrezna, ga potrdijo in pošljejo naprej v omrežje drugim nodom, da tudi oni preverijo, če je blok ok. Klasični nodi so najpomembnejši za varovanje BTC omrežja, saj oni skrbijo, da so pravila upoštevana, četudi minerji "goljufajo".

to je na kratko, na dolgo pa preberite kakšno knjigo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Jaz sem ves fiat zapravil za nakupe. Take razprodaje zlepa ne bo več.

...no razen na vrhu cikla... :evil:
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Če zoomam graf na zadnje pol leta (portfolia) ... gremo še vedno lepo gor in nič ne kaže na dol... le na popravek in vstop za tiste, ki so čakali na priložnost.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
2AzjuIW1


Smo na zelo močnem supportu - štiri spider črte (v mojem primeru modre). Če piknemo tu skozi, je to zelo slabo za BTC.