Naj dodam, da se bova razumela :
Ponavadi so te polna usta o tem kaj je prav.
....
....
Jaz ne govorim, kaj je prav in kaj ni. Jaz govorim, kaj je življenjsko. Tisto kar je "življenjsko", je pa preizkušeno skozi zgodovino in ne zgolj skozi en sam sistem, kot ga pravkar doživljamo.
Upam si trditi, da je bil prejšnji, "Titov" sistem za življenje mnogo zdržnejši, kot pa tale. V tistem, prejšnjem, si se npr. smel zadolžiti do zgolj 1/3 dohodkov, socialni minimum je moral ostati nedotaknjen. Danes si nekateri tule želijo ameriškega načina, kjer naj bi vsak posameznik se sam prosto dločal, koliko se bo kreditiral, ali koliko socialnih prispevkov si bo ob plači prišparal za starost itd.
Kdo pri zdravi pameti si dovoli pričakovati, da bo zgolj povprečen človek pravilno gospodaril s svojim denarjem? Imamo pa vsaj pol populacije, ki so pa ... podpovprečni. Žal. Niso izobraženi, niso imeli možnosti, življenje jih je pahnilo nekam ...
Brezveze. Socialo je treba zelo previdno krmariti. Sedaj po 30 letih divjega bi pa nenadoma zategnili uzde in dvema tretjinama prebivastva onemogočili perspektivo?
Saj - tu se je nekomu utrgalo!
Najprej plače dvignimo, da bo lahko vsak ki se pravkar razbije na cesti, lahko deležen polne oskrbe ali upokojenskega doma po domače, potem se pojdimo, kako bomo regulirali viške denarja.