Kratek dokumentarec o nategu z dizlom v EU

hermann

Guru
19. mar 2014
9.394
6.067
113
Saj bo isti šok kot pri dizlu, ko bojo čez 20 let končno upoštevali vse vplive umazanih električnih avtomobilov, od proizvodnje patarij, elektrike, do obrabe gum in cest zaradi abnormalne teže. Najbolj smešno je da je tole tema o tem kako so nas z dizli kao na led speljali, zdaj pa eni zagreteži mislijo, da nas z elektriko ne bojo :valjamse:

Nekaj pa vseeno ne gre čisto po planu:

 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.760
1.077
113
Zadnjič berem članek, da rabljenih hibridov noče nobena avtohiša ali preprodajalec odkupiti, ker morajo dati garancijo 1 leto in zamenjava baterije pride od 10-20k€ (res da je bil v članku omenjen Porsche, mogoče so baterije cenejše pri ljudskih avtih ampak vseeno par tisoč € kar je več kot zaslužek pri prodaji). Polno električni so boljši v tej točki, pa še tem rabljenim pada cena.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

hermann

Guru
19. mar 2014
9.394
6.067
113
10 jurjev je cel baterijski sklop za polno električarja, kaj šele za hibrida. Mislim, da je pri hibridnih toyotah govora o jurju in drobiž.

Res pa so eno toyote, drugo pa razne francoske Hibridne priprave za redno pobiranje prispevkov(tm) z 1.2 tricilindrskimi turbo mopedki in kupom sklopk itd.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.760
1.077
113
Tega sem bral:

Me res zanima koliko pride menjava baterije na servisu pri navadnih avtih za hibride. Če je res 1k€, se mi zdi malce predobro. Že zamenjava adblue posode na servisu pride jurja, pa je samo plastika, senzor in ena pumpa.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.236
5.542
113
Me res zanima koliko pride menjava baterije na servisu pri navadnih avtih za hibride. Če je res 1k€, se mi zdi malce predobro. Že zamenjava adblue posode na servisu pride jurja, pa je samo plastika, senzor in ena pumpa.

Za 1gen priusa jo dobiš aftermarket za jurja. Je pa ni-mh tehnologija... Na slotehu je en pisal, da ga je na vitari stala 4 jurje, za 48v blagi hibrid. Aftermarket so od jurja naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.206
2.591
113
Vsekakor je vse tole krepko precenjeno. Nima veze ali je posoda za adblue s črpalko ali večinoma nedobavljiva mini baterija v hibridu. Oboje je s kvaliteto velik nateg kupcev. Mislim, ravno iz zgornjega članka, nedobavljiva baterija za hibrida stane več kot cela električna Dacia po odbiti subvenciji (pa ravno tako precenjena, ker je na nekaterih trgih krepko cenejša). Pa koga majo za bedake? Hibridi so nateg na celi črti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Baterija za hibrida 10k? Za navadnega ali PHEV? In katerega, me res zanima? Pa mild hibrid naceloma niti nima baterije ampak bolj neke vrste kondic, tisto se sprazne ze pri speljevanju. Mild hibrid sam po sebi je kretenizem oz. nateg, da se firme, ki so zamudile ta vlak lahko hvalijo, da majo 'hibrida' v ponudbi. Nima to veze s hibridom ala Toyota. Slednji so hibridi in delajo v nulo tudi v praksi, ne samo papirju. Pa hibridi ne rabjo ad scaline, ni to dizel...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.206
2.591
113
Baterija za hibrida 10k? Za navadnega ali PHEV? In katerega, me res zanima? Pa mild hibrid naceloma niti nima baterije ampak bolj neke vrste kondic, tisto se sprazne ze pri speljevanju. Mild hibrid sam po sebi je kretenizem oz. nateg, da se firme, ki so zamudile ta vlak lahko hvalijo, da majo 'hibrida' v ponudbi. Nima to veze s hibridom ala Toyota. Slednji so hibridi in delajo v nulo tudi v praksi, ne samo papirju. Pa hibridi ne rabjo ad scaline, ni to dizel...
Sicer je kar lepo napisal kje je problem. In baterija za 18.000 eur sploh ni dobavljiva:

Ova baterija od 25Ah je u 9 godina napunila/ispraznila 68000Ah, kad se podjeli sa 25 i ako uracunamo krivulju degradacije to je oko 2200 ciklusa punjenja ili u prijevodu to je odprilike 60000 predjenih km iskljucivo na struju. Sto se poklapa i sa kvarovima na drugim mladjim hybridima sa totalnim defektom baterije. Znači ove ako se ne varamo Panasonic NMC celije su alien tech i izdrzale su jako dobro u ekstremnom okruzenju ali mali sustav u velikom pogonu je užas za zdravlje baterije. Tko ne vozi na struju uopce – bude duže izdržala, tko vozi iskljucivo na struju da uštedi, taj nije uštedio ništa.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Ne vem. Rav4 je se vedno doma, zdaj ga vozi zena in v 6-ih letih tok tok niti enega problema. Redni servis in vozi misko. 10 let garancije na baterijo tako da v kolikor kaj preseneti, javim tu. Da pa nic ne prisparas je pa ena taka, zahojena. Ce drugo ne, zrak za mano je cistejsi kot prej ko sem gonil dizlija, kar mi je cisto dovolj. 1x zivim, za nekaj prisparanih / izgubljenih evrov mi je res vseeno. Ce ima kdo avto zato, da 'sluzi' na tak nacin mu sicer zelim cimvec tako prisluzenih soldov ampak to pomeni da ga gleda. Sam ga imam zato da grem kamor / kadar zelim. Pa to ni sosednji bife ali kuca - poso - kuca. Pa vse naj...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.236
5.542
113
Ne vem. Rav4 je se vedno doma, zdaj ga vozi zena in v 6-ih letih tok tok niti enega problema. Redni servis in vozi misko. 10 let garancije na baterijo tako da v kolikor kaj preseneti, javim tu. Da pa nic ne prisparas je pa ena taka, zahojena. Ce drugo ne, zrak za mano je cistejsi kot prej ko sem gonil dizlija, kar mi je cisto dovolj. 1x zivim, za nekaj prisparanih / izgubljenih evrov mi je res vseeno. Ce ima kdo avto zato, da 'sluzi' na tak nacin mu sicer zelim cimvec tako prisluzenih soldov ampak to pomeni da ga gleda. Sam ga imam zato da grem kamor / kadar zelim. Pa to ni sosednji bife ali kuca - poso - kuca. Pa vse naj...

Kakšna je poraba?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Sej jst tud nism dokler sm vozu. Je pa 2.5 motor in mislm, da 6,2 poraba tu ni mozna. Oz. bi sofer kmal z nozem v hrbtu naokol hodu. Ritopiki pa to...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.236
5.542
113
Je tudi težka krava. Na koncu si kakšen deci na boljšem kot z 150 konjskim avtomatik Dusterjem (glede na povprečje sprintmonitor).
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.915
2.357
113
Pomurje
Vsekakor je vse tole krepko precenjeno. Nima veze ali je posoda za adblue s črpalko ali večinoma nedobavljiva mini baterija v hibridu. Oboje je s kvaliteto velik nateg kupcev. Mislim, ravno iz zgornjega članka, nedobavljiva baterija za hibrida stane več kot cela električna Dacia po odbiti subvenciji (pa ravno tako precenjena, ker je na nekaterih trgih krepko cenejša). Pa koga majo za bedake? Hibridi so nateg na celi črti.
Daj specificiraj kateri hibridi so nateg?