Kratek dokumentarec o nategu z dizlom v EU

netko

Guru
25. jul 2007
6.794
2.125
113
Tako ja, za cev držim in jo potem stiskam, da začne teči gorivo. A to si hotel biti kakor duhovit? Kaj to je nek dizelaški humor? Saj je res primerno brezvezen, neumen in smrdeč, kot dizelski motor.
Na leto primem pipo vsaj 70 krat rokavice se nisem nataknil in nikoli se nisem smrdel. Je pa res, da sem ze videl mastno pipo in se sprasujem kaj ljudje pocnejo, da je mastna
Drugace pa mimogrede se mi zdi, da ni tezko ugotovit kdo in kaj je brezvezen in neumen v tej temi.... Motor sigurno nic od tega ne more bit
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.930
2.459
113
Polnilni črpalke na petrolu imajo kombinacijo bencin/diesel.
Je kdo kdaj dobil občutek, da je polit diesel preko podplatov na čevljih prinesel v avto?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Ok jaz uporabljam te rokavice bolj zaradi higiene, sploh nisem še pomislil da bi zaradi vonja bencina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.167
5.296
113
Jaz pa mislim, da bom po 30 letih vožnje na bencim prešaltal na.... dizel...

Zakaj? Ker je ponudba bencinskih motorjev katastrofalna. Saj dizelskih tudi, ampak VW grupa še ima 2.0, in PSA 1,5 je tudi še prebavljiv. Kia sicer ima 1,5gdi kar je OK, ampak ponudba škatel pri njih mi ne ustreza. Hyundai je že vse z blagimi hibridi, Renault tudi. Toyota je tukaj še vedno svetla zvezda, ampak ima druge pomanjkljivosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in zoom

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.230
5.519
113
Dopuščam možnost, da ste dolgoletni dizelaš tako prepojeni s tem smradom, da vas to nič več ne moti. Prav tako ste verjetno tudi tako zelo vajeni vibriranja, da tega sploh več ne čutite in kar trdite, da so novi motorji pa res full neverjetno mirni.
Mah, saj, vsak ima svoje veselje. Če vam to paše, je edino prav, da vozite dizla.
Mogoče se strinjam samo glede smrada...ampak s5 vozim EA189 tko da je kar je :)

Vse ostalo.....pa jamraš za bv....ker za take performanse kot dobis pri 2.0TDi.....bi pri tvojem N/A voznem parku rabil 3.6 V6 najmanj (prožnost itd)...

Sam potem bi se pa mi ostali lahko za tabo drli da si smrdljivc in neekološki.... :cheer:
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mistique

Guru
16. jun 2009
13.331
1.079
113
Emona / Carnium
Ni potrebe, enojne so dovolj.
Pač ne maram z oljnimi rokami šarit po avtu in vse posrati.

Za benz ne rabiš, za oljnati dizel rabiš.
Jaz 10 min tankam, ker si 9 minut natikam duple rokavice...1 min pa za 20€ dofilat. Enojne so bile nekoč dovolj, ko so bile še za okolje nevarne, te današnje so bolj zračne in je en sloj premalo, da ti roke ne bi smrdele.
Tudi jaz razmišljam o nakupu EV.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.998
2.542
113
Lublana
Obišči stran
Zanimivo opažanje, treslajaji dizla - bad, treslaji bencinarja - good, netreslaji EV - bad. Torej mora biti ravno prav treslajev, mora biti nek orkester iz auspuha? Kaj ko bi raje priklopili muziko.

Tako je. Ne, nebi priklopil glasbe. Zvok motorja imam raje, bencinskega motorja s kakšnim cilindrom več.

Le zakaj nekateri dizelaši montirajo zvočnike v izpuh (zvok bencinarja)? Kot, da ni že itak jasno, da so retardi.

Saj pravim, da če vam je všeč tisti zvok raglje in tipično vibriranje ter smrad dizla, ga pač imejte. Vsakemu svoje.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.697
800
113
Ciljal sem na to, da kadarkoli, vzamem raje varianto brez zvoka, pa naj bo še taka sinfonija pod havbo, me ne prepriča, ker vsake simfonije se enkrat naveličaš, spremeniti je pa ne moreš. OK, morda se ne naveličaš, če se v avto vsedeš samo za vikend, če se pa dnevno furaš, po možnosti še v kakšni gužvi (nizka hitrost, stanje na mestu), te pa zvok motorja (kakršenkoli) začne delat živčnega.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.794
2.125
113
Tako je. Ne, nebi priklopil glasbe. Zvok motorja imam raje, bencinskega motorja s kakšnim cilindrom več.

Le zakaj nekateri dizelaši montirajo zvočnike v izpuh (zvok bencinarja)? Kot, da ni že itak jasno, da so retardi.

Saj pravim, da če vam je všeč tisti zvok raglje in tipično vibriranje ter smrad dizla, ga pač imejte. Vsakemu svoje.
tvok bencinarja al pa dizla na 4 cilindrih ni nič kar bi človeka spravljalo v neko veselje, 5 6 8 10 ali 12 pa diesel ali bencin človeka spravita v boljšo voljo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.998
2.542
113
Lublana
Obišči stran
Razumem. Ker meni je dizelski zvok zelo moteč in mi je neprijeten že prvo sekundo.
Po drugi strani pa mi je zvok mojih bencinarjev zelo všeč že vrsto let. Neglede kako dolgo se vozim. Dejansko mi je pri nizkih hitrosti in nizkimi obrati še bolj všeč. :cool: Prav prijeten in pomirjajoč zvok. Ampak, kot rečeno, stvar osebnega okusa.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.998
2.542
113
Lublana
Obišči stran
tvok bencinarja al pa dizla na 4 cilindrih ni nič kar bi človeka spravljalo v neko veselje, 5 6 8 10 ali 12 pa diesel ali bencin človeka spravita v boljšo voljo....
Vsekakor. Pod 6 cilindrov še nisem imel.
Ampak dizlu za moj okus tudi več cilindrov ne pomaga.
Je pa pri zvoku ključnega pomena tudi zaporedje vžigov, ne samo vrsta goriva in število cilindrov.