Korzika

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Evo, po 2 letih fantaziranja se cez 2 uri odpravljam na Korziko. 15 dni, jipeeeeee :).

LP,
PIC
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
tisti, ki ste bli tam, a ste povečini kampirali, ali je opcija tudi kak apartma. načeloma bi tam vzel rent-a-car in zamenjal ene tri-štiri lokacije v dveh tednih (bi služile kot izhodišče za raziskovanje)
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Povsod imas apartmaje, v kampih tudi hišice za najet...


Ce imate cajt in malo zivcev, se spustite do Plage de arone, pot je malo ubijalska (vsaj z kemperjem) - 10km v "brezno"
ampak je vredno

952900820_0f6fda2c7a.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo južno od Porta (Piana).

Maš v POI Korzika točno lokacijo oziroma GE.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nič kaj nismo tukaj omenili letošnjega čiščenja razbitin letala na Korziki.
Natančne gps lokacije razbitin oziroma trka so v naslednjem dokumentu:

http://www.sos112.si/db/priloga/p4912.pdf

Jaz sem v POI dodal vasico, kjer je na cerkvi obeležje ter mesto trka na gori, če bo slučajno kdo tja "plezal".

Letos ne bom dopustoval na Korziki, verjetno pa grem tja jeseni med drugim na ogled rally tekme WRC
smile-1.gif
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
V nedeljo se ponovno odpravljam na Korziko. Mimo področja, kjer se je zgodila nesreča letala sem se že velikokrat vozil a tega nisem vedel. V zadnjem letu, ko se je o tem precej govorilo, mi je uspelo pridobiti nekaj več podatkov (predvsem iz dokumenta, ki ga omenja Snecer in tudi drugod). Letos bom vsekakor odšel na goro San Pietro do mesta trka in ko se vrnem bom o tem poročal. S pomočjo topografske karte Korzike sem izdelal v Mapsourcu datoteko (ki jo prilagam) s potjo in ključnimi točkami za obisk gore San Pietro. Če ima kdo še več informacij, naj se javi.
 

Priponke

  • 382894-NesrecaAdria1981.zip
    858 bajtov · Ogledi: 410
Nazadnje urejeno:

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Pot na goro izgleda tako kot je prikazal Snecer. Obstaja še varianta iz vasi Petreto-Bicchisano a je pri tej varianti potrebno premagati precej več višinskih metrov, zato je varianta s prelaza Col deSaint-Eustache precej lažja. Na topo karti ni označena pot do konca (mesta trka), a tistih par sto metrov se bom že znašel. Vsekakor mi bo v veliko pomoč moj Colorado 300. V bližimi je še nekaj Geocachingov, tako pot ne bo zaman. Prilagam še sliko izhodišča Col deSaint-Eustache.
 

slafari

Pripravnik
12. sep 2007
83
0
6
hojla.
v četrtek ponoči sva se vrnila s korzike. vse super, od vremena, morja, rek, ljudi in akcije. nisva bila zadnjič
wink-1.gif

kasneje dodam še opis in nekaj slik, za vse, ki sprašujete o trajanju vožnje, ponoči sva vozila točno 5 ur, plus 10 minut za dva postanka...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
V National Geographicu sem našel cca. 8 strani, kjer se opisuje Korzika. Opis je v slovenskem jeziku, če kdo potrebuje scan naj me kontaktira pod zasebno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
5 ur pri kaki hitrosti in od kod? Ker jaz sem iz mb rabil pri 130 dobrih 6 ur z 2 postankoma. Naslednji četrtek ponoči ga pičim. Komaj čakam, spat ne morem!
cheer.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

Malo gledam apartmaje na Korziki.. in načeloma je vse za 4 osebe. Jaz bi pa rabil za dve osebi nekje v Bonifacio za kakšen teden - mogoče kdo ve kje bi lahko kaj primernega našel?

hvala
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
No, končno sem našel nekaj časa, da preberem vse te poste in pregledam linke... Zdej je pa res treba pripravit pot... Še 10 dni...
cheer.gif


In zopet eno "usput" vprašanje: ali za avto rabim zeleno karto? Verjetno jo povsod izven Slovenije rabiš? Ali pač v EU to ne velja več?
redface-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

em
smile-1.gif


drugače pa je res

"
Pri potovanju znotraj EU zelena karta ni obvezna, vendar pa velja kot mednarodno priznan dokaz zavarovanja in ob nesreči omogoča lažjo izterjavo odškodninskega zahtevka. Če nimate zelene karte, morate imeti pri sebi potrdilo o zavarovanju.
"
 

matsva

Zelenc'
10. jul 2008
5
0
1
Pozdravljeni,

Konec julija grem tudi jaz (spet) na Korziko. Letos bi rada obdelala Solenzaro. Ali je že kdo bil tam na canyoningu?