Koliko je vredeno tako vozilo staro 20 Let?

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Naj se da v kaksen seznam avti 90ih, za snemanja itd.
smile-1.gif
Ne vem kje in kako, kaksenkrat pa se rabi, pa se kaksen dinar dobis.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Pa naj avtor ne pozabi poročat kako bo potekala prodaja, sem prav firbcen kakšno je zanimanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ce ne bo dobil "zbiratelja", potem je trzna vrednost avta max 500 evrov.
Za zbiratelja bo pa moral najbrz se kaksno desetletje pocakat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce ne bo dobil "zbiratelja", potem je trzna vrednost avta max 500 evrov.
Za zbiratelja bo pa moral najbrz se kaksno desetletje pocakat.
In kateri zbiratelj bi sploh dal zanj več kot je tržna vrednost?
 

Dobro83

Zelenc'
25. okt 2015
6
0
1
Najprej se moram opravičiti za dezinformacijo. Avto ima prevoženih 68.421 km. Dobil sem ga včeraj in sem ga peljal na pooblaščen servis Renault. Ker so ga temeljito pregledali. Sledilo je zamenjava olja, ter oljnega čistilca, ter narejena je bila optika podvozja. Zavore so ok, bilo je potrebno zamenjati nekaj žanric (pozicija ter tablica) + novi tepihi in nova prva pomoč. Vozilo po podvozju je bp. Rje avto nima popolnoma nobene. Ima nekaj odrgnin in praskic, za katere sem naročil lak+barvo v spreju in se bom drug teden poigral. Vozilo je bilo tudi temeljito sčiščeno. na servisu so mi tudi premazali motor z nečem da se sveti in je zaščiten (nek teflon sprej), saj je bilo v motorju polno pajčevin in nekaj osjega gnezda. Avto je res top, sedi se res zanjimivo notri. Poklical sem kolega kateri ga bo profeionalno poslikal in ga bom dal na avto net po ceni 2000 eur (želja dedija). Potem se bo pa videlo kaj in kako.
Edina napaka na vozilu je bila, oziroma je še, da so gume 7 mm Sava Eskimo S ampak imajo dot 3803. To me je opozoril na servisu.
 
Nazadnje urejeno:

Dobro83

Zelenc'
25. okt 2015
6
0
1
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa ne dati dedijeve gsm cifre.

Nihče ni nameraval tega. Cifra bo moja, vozilo smo tudi prepisali name, jaz samo sledim želji drugih.
Vozilo je treba še detaljno zaklučiti, ga poslikati in narediti lep oglas. Vozilo gre potem v garažo nazaj. Ne želim presenečenj, če bo nekdo prišel dejansko na ogled.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik Tijen pravi:
Edina napaka na vozilu je bila, oziroma je še, da so gume 7 mm Sava Eskimo S ampak imajo dot 3803. To me je opozoril na servisu.

Najs, 12 let stare savine zimske gume, to mora biti trdo ko granit
aplauz.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam na avtu letnik gum 94 pa se čisto lepo pelje, zimske pa so 88 letnik (west Germany) pa tudi ni sile.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Lepo se pelje, kakopak. Ko je pa potrebno hitro speljati, sunkovito zavirati, spremeniti krivuljo vožnje skozi ovinek zaradi nepričakovane ovire ali še kaj podobnega se pa zaplete.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hitro speljati gre lepo, mam video kak drifta in cvili, zavira tudi, skozi ovinek pa raje vozim z rezervo
smile-1.gif


Se pa strinjam, ni za alteraše ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Praske pusti..pri 20 let starem avtu so pricaskovane plus če bos to sam popravljal bo packarija. Ljubitelj bo dal barvat cel kos...ostalim bo dol viselo (lahko das korekturo zraven pa naj sam packa ko ga odpelje).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Hitro speljati gre lepo, mam video kak drifta in cvili,

Drifta? Misliš vrti v prazno? Torej oprijem ni tak, kot bi moral biti, saj močno dvomim, da imaš take gume na avtu z več kot 70-80hp in da bi vrtelo v prazno zaradi prevelike moči motorja ali tvojega morebitnega slabega občutka za sklopko. Cviljenje je pa tako ali tako klasičen znak za trde gume. Bolj kot so trde (oz. stare), prej in bolj bo cvililo.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
zavira tudi,

Ne dvomim v to. A tudi približno ne tako kot kakšne nove ali 1-2-3 leta stare gume.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
skozi ovinek pa raje vozim z rezervo
smile-1.gif

Edino pravilno
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Se pa strinjam, ni za alteraše ...

Narobe. Ni za ljudi, ki dajo kaj na lastno varnost pa za ljudi, ki vozijo bolj dinamično (za stardeca - ne, to ne pomeni, da divjajo). Res pa je, da si ti tudi mnenja, da so ksenonske oz. kakršne koli boljše luči od navadnih halogenk povsem nepotrebne pri avtomobilu tako da dejansko za brezveze diskutirava o tem, skupaj ne bova prišla
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Drifta, pogon zadaj
smile-1.gif
mašina spredaj, avto ma 115 ps. vrstni šestvaljnik