Koliko je vredeno tako vozilo staro 20 Let?

Dobro83

Zelenc'
25. okt 2015
6
0
1
SpoštovanI!

Na vas se obračam na nasvet. Naš dedi je star 82 let in mu zdravje ne dopušča da vozi več avto. Je bil lastnik Renault R19 1.4 Limited 1.4 motor. Prevoženih ima samo 56.321 km. Je prvi lastnik, km so realni, ima servisno knjigo na pooblaščenih servisih vse do danes. Avto je mehansko v piko, kot nov, ima nekaj praskic , ni rjav. Garažiran v ogrevani garaži. Uglavnem avto je slika. nič narobe z njim.
Registracije ni moral več podaljšati, zato je avto napisal name, hkrati mi je pa tudi podaril - 50% po polici.
Njegova želja je da se avto proda za čim več denarja. Glede na njegovo sentimentalno vrenost pričakuje 2000 eur, samo to je nerealno.

Koliko se da dobiti realno za tak avto, koliko naj nastavim ceno na avto.net in bolho?
Kolk se spušča?

Sam imam že avto, zato ga ne potrebujem, želim ustreči dediju po čimboljših močeh.

Hvala za odgovore
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Vreden je toliko kolikor je nekdo max pripravljen ponuditi zanj. In koliko se ti mudi.

Jaz bi na tvojem mestu, dal tak avto ceno za 2000 eur. Če se ne bi zgodilo nič 14 dni bi spustil za 100 eur. In bi to počel toliko časa dokler ne bi prišel nekdo ponj.
Če se ti ne mudi seveda.
Če se ti pa mudi pa za 299 eur in zadnja 250. Bi moral iti v enem dnevu.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Imel sem jo. Klima, el. stekla,......skoraj vse. 2009 sem dal zanjo 450€. Zdej pa ugibaj koliko je vredna.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Imel sem jo. Klima, el. stekla,......skoraj vse. 2009 sem dal zanjo 450€. Zdej pa ugibaj koliko je vredna.

Ja sigurno si kupil tako s 56000 km za 450 eur. Daj bodi realen. Ne moreš primerjati tega avta z večino na trgu. Večina je tak ali tak za na odpad in ne za na cesto.

Avtorju teme: Poskusi poslati ponudbo kakemu Renaultovemu salonu recimo mogoče kdo odkupi zaradi zgodovine.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tudi če bi avto bil tudi ličarsko v nulo brez prask, bi težko 2000eur dobil zanj. Jaz stavim, da več kot 1000eur ni za pričakovati, pa ga videl nisem Če naredim ogled, pa najdem felerje, še manj ...

Če se ga ličarsko popravi, shrani za 10 let in takrat proba prodati, se bo mogoče našel kak kupec za 2 jurja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Najprej daj avtomobil nekomu temeljito pregledat s poudarkom na stanju pleha: namreč ogrevana garaža in malo vožen avto je odlična kombinacija, da sol pozimi eksponentno naredi svoje; razen, če se avtomobil pozimi ni uporabljal. Sem videl že nekaj takih avtomobilov (starejši lastnik, malo km) v, po besedah prodajalca, kot novem stanju, pa je bila zadeva daleč od tega.
Sklopka zna biti problem, preverit je treba vzdrževanje, ker starejši lastniki/lastnice znajo imeti zelo zanimive standarde vzdrževanja. Zelo verjetno bo potrebno takoj narediti servis, vključno z jermeni in vodno pumpo, zavorno tekočino. Običajno tudi zamenjat komplet zavore in pa gume (ne zaradi obrabe, temveč starosti)... To en, dva, tri nanese jurja.
V kolikor je avtomobil dejansko super, potem se objavi oglas tukaj: www.mobile.de
Oglas pravilno sestavi, objavi maksimalno število KVALITETNIH fotk kompletnega avtomobila in ga v opombah detajlno opiši (pa ne v slovenščini
evil.gif
).

Ti namreč potrebuješ kupca, ki mu bo ta avtomobil nekaj pomenil - zbiratelja torej (lahko tudi nekoga, ki je izgubil nedolžnost v njem in bi ga sedaj rad spet imel
grin1.gif
) in ne nekoga, ki ga bo rabil za vsak dan. Le tak bo pripravljen zanj plačat konkretno ceno (če je seveda brezhiben primerek) in kar bi bilo recimo meni tudi pomembno, ga bo ustrezno vzdrževal in pazil.
Možnost, da boš takšnega kupca našel v Sloveniji je minimalna, z mobile.de si pa to možnost bistveno povečaš.

V kolikor se ob pregledu izkaže, da avtomobil le ni kot nov, to pojasni dedku in mu povej, da bo pač dobil tistih par 100 EUR, če sploh. Lahko ga pa ima v garaži in mu tam razprade...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Za 2 jurja dobis 10 let mlajso laguno.
Je brat pred let kupil 10 pet staro R5 z 22kkm (prvi lastnik sovaščan, garaza v hiši )
Cez dobrih 5 let ie ni mogel vec uradno registrirat. Pa ni imela niti 100kkm. Dobesedno je razpadala. Tudi stroski mehanskega vzdrzevanja niso bili majhni(da je bil sploh vozen, tehnicni je itak bil vedno pod?) . Kaj hitro bi lahko ceneje vzdrževal 3 leta starega clia s 5x vec prevozenimi km.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Takšno ceno (edit: 600-800€, ne dedkovo) bi ti priznal edino fen, recimo jaz - imel sem isti letnik, vozim samo renoje... in bi ga zaradi nostalgije vzel namesto nočne omarice. Ampak na takšnega kupca čakat je zadnja, če želiš prodat. Ker avto pač ni rariteta in je relativno mlad.

Realen kupec vozila je nekdo, ki potrebuje avto. In če gleda R19, je razlog samo en: nima denarja. Nihče pri zdravi pameti ne bo potrošil takšnega zneska iz potrebe, ker za to ceno že dobi (faceliftanega) Megana, ki je neprimerno sodobnejša izbira, z več opreme, varnostnimi elementi... S 3x več kilometri, ampak pri teh mašinah to ne igra nobene vloge. To zna biti jeba - edina stvar, ki bi opravičevala visoko ceno so kilometri - tule pa ni pomembno ali jih ima 50k ali 250k. Moj je šel od bajte s 300k z mašino v tipitopi stanju, v vseh pogledih.

Nadalje bi bil tudi pozoren na tisti "brez rje", je že mtl podal heads up, jaz dodam še mojih 5c - zadeva nenormalno rjavi, sploh nemetalne barve. Četudi stvar na prvi pogled ni vidna, se pod kožo lahko skriva cela pyzdarija. Enkrat sem dal popravit spodnji rob vrat in se je pri brušenju izkazalo - da se spodaj skriva rja, ki je splezala skoraj do polovice(!) vrat. To je tudi največja zamera temu sicer dobremu vozilu.

Za konec še moje mnenje glede cene: če kdo ponudi 500€, pograbi z obema rokama. In se ne sekiraj, če bo šel za polovico tega.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
No, da dodam piskrček; ker avto imam, ne mislim kupovati nekaj tako starega za 2 jurja. To je ziher. Po drugi strani - 19-ko sem imel pred in med in po zidavi bajte. Če je res zdrava po plehu (so napisali že pred mano) in da rabim zanesljiv in trpežen avto, ki me malo stane, potem bi pa jaz osebno takoj dal do cca jurja tristo. Ker tako kot mi je ta avto služil (in kot vem nisem edini), se novejši megane, ali laguna (ki jo trenutno vozim) in še kaj drugega skrije. Če ne drugega - menjava jermena je simpl ko pasulj, material pa ni niti 100€; 16V megane ali laguna imata že na materialu 300€. Da ne omenjam gum, sklopka je neuničljiva, poraba pa za tako star avto zelo ugodna.
Skratka, preden koga našponaš, preveri kako je z rjo - problem so pragovi pod robom in zadnji blatniki. Če je to zdravo, je avto zdrav. Če se ne mudi, lahko dobiš frika kot sem jaz, drugače pa pač spustiš. Plusi tega avta (če ni gnil) so poceni vzdrževanje, poceni registracija, zanesljivost in konec koncev udobje, ker se v njem pelješ mnogo lepše kot z marsikaterim novejšim. Minusi so rja, prednje vzmeti in mogoče puščanje olja na tesnilu glave. Daj oglas in čakaj; jaz sem bajto sezidal tako da iz lagune ne grem nazaj, če bi pa rabil delovno žival pa definitivno kupim.
 

Dobro83

Zelenc'
25. okt 2015
6
0
1
Najprej hvala za vse odgovore.
Avto grem iskati ta vikend, in ga peljem na željo dedija naprej na servis kjer bodo zamenjali olje in filter (redni letni servis (delal ga je vsako leto)
Bom ga konec tedna poslikal in dal slike tu gor.
Avta nisem še pregledal, bom pa dal na servisu dal še full check v detajle. Glede na to da vozimo skoz na pooblaščene Reanult servise, mislim da ne bi smelo biti problema.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Ne bo škodilo, če si zapomniš samojedove navedbe - servisiranje tega vozila je đabe. Če imaš slučajno servis, ki je deda lupil pri cenah. Redni letni servis nad 50€ je nateg in obenem bedarija, če gre vozilo v prodajo.
(hint: original elf olje 10w40 polsintetika stane manj kot 4€ po litru)
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Zavore (brez cevk, ampak diski, ploščice in pakne) pa komplet material cca 100€. In če jih sestaviš kot je treba primejo bp.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
To že. Samo 2 X močneje pohodiš in se že vse pregreje . To je stvarnost Renault a v 90 letih.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
R19 ni vreden 2 jurja in pika. Vsaj ne še. Poleg tega, ta avto ni neki še res star, nima neke hude opreme, niti ni redkost. Je pa poceni za vzdrževati.
Pri moji se je sam tankal, gume menjal in bremze čekiral. Tut olja nisem ne pral. Avto je bil pač delavski. Velik plus je bila klima, ki pa jo ta iz teme nima.
Avtorju teme priporočam, da da avto preveriti, sploh pleh in avto obdrži. Naj jo ima doma za nedeljsko vožnjo in to je to. Čez petnajst let bo dobil več kot 2 jurčka.