Kolesarstvo 24

krko

Guru
5. sep 2010
2.625
1.327
113
Brez naslova.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.280
9.321
113
V bistvu si ti pokazal ta trenutek stopnjo teletnine v svojih možganih. Krivit fante na dirki za nesrečo je milo receno to kar sem ti zgoraj napisal. Zaslužiš kej bolj drastičnega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.460
1.037
113
Vse to jim govorijo od kolesarske male šole dalje in vse to tekmovalci vejo. Ker pa se dirka dogaja na cesti, pri 50+ km/h in pri 180+ pulza so tvoje ideje o opozorilih, ledicah, piskih in ekrančkih nič drugega kot slaba šala. Zelo slaba. Biciklizem ni potica. Na biciklu si že sedel? In se peljal 30 km/h? In gledal pri tem v ekran? In poslušal pri tem kaj se ti dere v slušalko tisti iz avta? In vzel bidon od nekoga, ki stoji ob cesti? In odvil in pojedel kolačke? In slekel rokavčke? In oblekel brezrokavnik? In popravil napako tistega zraven tebe, ki ni videl luknje pred sabo? In tisoč in eno drugih stvari, ki jih kolesar opravi med dirko...preden vidi oranžno luč, ki sveti na balanci je že davno v malinah.
Se strinjam. Dodali bi še to, če mislite, da ima kolesarski števc recimo pri spuščanju s hitrostjo 70 km/h po ovinkih v hribih neprestano signal??? Že sam vidim, ko se recimo spuščam iz Krvavca kako ti kdaj zamudi za kakšno opozorilo (Garmin Edge 1040). Mislim, da imajo kolesarji max zaščito, kar se jo da zagotoviti.

Danes sem pa že za hip podvomil, ko so RB napadli 6km pred ciljem. Za pomočnike sem vedel, da ne bodo zdržali... Dober je bil, da je tako samostojno suvereno stisnil teh 5 km. :zmaga: Iz njegove izjave sem razbral, da ga niso poslušali sotekomovalci in da so ga poslali v ogenj :fredi:

Še dve etapi... Uf, uf... Deluje suvereno :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.280
9.321
113
Poglej si prvi moj nasvet.
V glavnem, ubogi ljudje, ki jih postavijo, da se igrajo dirko in pri tem tvegajo svoje življenje.
S tem delom se strinjam, varnostnik je prostovoljec in ga je nahebal. Ziher je pa z razlogom tam in zdele ziher ne razmišlja o ti ti mulcih ki se jim gre za denar in slavo.
Za nasvete bebca se mi pa fučka.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.170
113
www.adriamedia.si
Vse to jim govorijo od kolesarske male šole dalje in vse to tekmovalci vejo. Ker pa se dirka dogaja na cesti, pri 50+ km/h in pri 180+ pulza so tvoje ideje o opozorilih, ledicah, piskih in ekrančkih nič drugega kot slaba šala. Zelo slaba. Biciklizem ni potica. Na biciklu si že sedel? In se peljal 30 km/h? In gledal pri tem v ekran? In poslušal pri tem kaj se ti dere v slušalko tisti iz avta? In vzel bidon od nekoga, ki stoji ob cesti? In odvil in pojedel kolačke? In slekel rokavčke? In oblekel brezrokavnik? In popravil napako tistega zraven tebe, ki ni videl luknje pred sabo? In tisoč in eno drugih stvari, ki jih kolesar opravi med dirko...preden vidi oranžno luč, ki sveti na balanci je že davno v malinah.
Nekaj sem (tudi fajn nad 30, tudi po makadamu, tudi zraven pogledal na računalnik, ja), nekaj ne (tisti del s poslušanjem, slačenjem in oblačenjem).
Če lahko dirkači pri 300 na uro pogledajo na zaslon, če lahko v F E regenerirajo na zvočni signal v slušalkah med tem, ko se gnetejo z 10 drugimi avti, če lahko v reliju imajo virtualne šikane, signalizirane z lučkami v kokpitu, tudi v profi kolesarstvu kaj takega ne bi smel biti problem. Vendarle so to top športniki.
 
  • Haha
Reactions: sajkek in aljoman

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.170
113
www.adriamedia.si
Se strinjam. Dodali bi še to, če mislite, da ima kolesarski števc recimo pri spuščanju s hitrostjo 70 km/h po ovinkih v hribih neprestano signal??? Že sam vidim, ko se recimo spuščam iz Krvavca kako ti kdaj zamudi za kakšno opozorilo (Garmin Edge 1040).
Ni tu samo GPS. Še lokalni signali (kot imajo npr na Dakarju, kjer, da navežem na moj prejšnji odgovor, fantje na motorjih pri krepko večjih hitrostih na slabem makadamu berejo radar na balanci ...)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.410
-1.365
63
Primerjaš povsem različne športe med sabo. Na kolesu si neprimerljivo bolj ranljiv, kot v kletki.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.003
3.774
113
Nekaj sem (tudi fajn nad 30, tudi po makadamu, tudi zraven pogledal na računalnik, ja), nekaj ne (tisti del s poslušanjem, slačenjem in oblačenjem).
Če lahko dirkači pri 300 na uro pogledajo na zaslon, če lahko v F E regenerirajo na zvočni signal v slušalkah med tem, ko se gnetejo z 10 drugimi avti, če lahko v reliju imajo virtualne šikane, signalizirane z lučkami v kokpitu, tudi v profi kolesarstvu kaj takega ne bi smel biti problem. Vendarle so to top športniki.
Daj prosim reci da nisi pravkar primerjal F1 z biciklizmom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.280
9.321
113
Nekaj sem (tudi fajn nad 30, tudi po makadamu, tudi zraven pogledal na računalnik, ja), nekaj ne (tisti del s poslušanjem, slačenjem in oblačenjem).
Če lahko dirkači pri 300 na uro pogledajo na zaslon, če lahko v F E regenerirajo na zvočni signal v slušalkah med tem, ko se gnetejo z 10 drugimi avti, če lahko v reliju imajo virtualne šikane, signalizirane z lučkami v kokpitu, tudi v profi kolesarstvu kaj takega ne bi smel biti problem. Vendarle so to top športniki.
Dej si naredi uslugo, pa se poči na kolo, pa ne električno in drži 50 na uro na ravnini dokler ne boš krepko v rdečem, mislim da ne boš rabil dolgo, pol se pa v takem stanju preslikaj v grupo, kjer so na enem metru vsaj trije v širino, dva centi za gumo tistega spredaj, zadaj maš enga na gumi in tako dalje. Pol šele to primerjaj s športom, kjer se premakneš tako, da stopiš na gas.
V takih nesrečah krivit kolesarje je milo rečeno debilno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.397
834
113
Dej si naredi uslugo, pa se poči na kolo, pa ne električno in drži 50 na uro na ravnini dokler ne boš krepko v rdečem, mislim da ne boš rabil dolgo, pol se pa v takem stanju preslikaj v grupo, kjer so na enem metru vsaj trije v širino, dva centi za gumo tistega spredaj, zadaj maš enga na gumi in tako dalje. Pol šele to primerjaj s športom, kjer se premakneš tako, da stopiš na gas.
V takih nesrečah krivit kolesarje je milo rečeno debilno.
Daj bodi malo realen... 50 km/h niti v najhujšem šprintu po ravnini ne bo videl. Še jaz jih ne...Pa sem kar dobro natreniran, le leta me dajejo že po malem...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.003
3.774
113
Samo en medklic (če odštejemo za trenutek kako neskončno bebava je primerjava f1 in bicikla). Kaj bi senzor ali alarm ali karkoliže je nablodil sjtv kazal pri vseh letošnjih padcih na vuelti? Da ima kolesar pred sabo ovinek in je prehiter? Da ima levo, desno, spredaj in zadaj nekoga, ki mu je preblizu? Kaj točno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek