Kolesarstvo 24

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Evo novo tema za prihajajoče leto:
Teme ki že skačejo ven:
- Wout kapetan za Giro
-Jumba v Lease a bike
-Mohorič na Flandrijo in Roubaix

Pa še to: ko gledam po okolici (zelo športen kraj), vidim same nove gravel bicikle. Sem enega lastnika vprašal, kako da se je odločil v nakup... je odgovoril: ogromno neasfaltiranih cest po gričih okoli, ki so skoraj brez prometa.
tako da so res pomoje najbolj prodajana niša trenutno... pomoje bi lahk prodajalci dali kakšen procent Mohoriču, ker je še pospešil prodajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Pa bolj udobni so. Na novo odkrit prastar gorski, ki zgleda kot cestni. In folk ne "trpi" tak gor.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tako je. Vse gre nazaj na klasičnega gorca s sredine 90-ih, samo kolesa so večja in balanca drugače ukrivljena. In z napol spuščenimi gumami gre po novem hitreje. :)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
jaz tega gledam že od poletja:
https://www.canyon.com/en-si/hybrid...lite-7/3291.html?dwvar_3291_pv_rahmenfarbe=BK

Situacija je taka, da mi polno vzmeteni niso bili nikoli preveč všeč. Najraje bi vzel čisto brez vzmetenja, vendar ne specialko.
Mam pa dva mala otroka in se vozimo povsod, tudi po brezpotju.... To je pa taka vmesna varianta, da lahko tudi vsaj iz ceste zapeljem, pa da ni gorc...
Jst sem imel svoj čas gravla, Trek Checkpoint. Zelo udobna geometrija. Meni je všeč ta občutek iz specialke, ukrivljena balanca in hitost. Odpeljal sem tudi marsikakšen makadam, trail, primeren bolj za gorca. Po dveh letih sem ga sicer prodal, osebni razlogi.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Jst sem imel svoj čas gravla, Trek Checkpoint. Zelo udobna geometrija. Meni je všeč ta občutek iz specialke, ukrivljena balanca in hitost. Odpeljal sem tudi marsikakšen makadam, trail, primeren bolj za gorca. Po dveh letih sem ga sicer prodal, osebni razlogi.
Jaz imam karbon grawelca... Sicer 2 x 12 prestav in zaenkrat Zajla hidravlika disk bremze (tole Sucks)...
Geometrija je res precej udobnejša,, ampak jaz ga težko po asfaltu peljem.. Mikidam pa OK,
Sam sem še vseeno 99% na cesti na cestaku...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Zakaj pa bi te to presenetilo? Forumski provokator strokovnjak ti bo razložil, da je Pogi tretjerazredni in da spada na tretjerazredne dirke. :evil:
 

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
96
17
8
Jaz imam karbon grawelca... Sicer 2 x 12 prestav in zaenkrat Zajla hidravlika disk bremze (tole Sucks)...
Geometrija je res precej udobnejša,, ampak jaz ga težko po asfaltu peljem.. Mikidam pa OK,
Sam sem še vseeno 99% na cesti na cestaku...
Čisto iz firbca ... kateri model pa ima tako kombinacijo? ... običajno karbon pomeni vsaj hydro zavore.
Drugače na bajk.si en prodaja komplet GRX s hidravliko ...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Čisto iz firbca ... kateri model pa ima tako kombinacijo? ... običajno karbon pomeni vsaj hydro zavore.
Drugače na bajk.si en prodaja komplet GRX s hidravliko ...
Sensah Empire pro je Gropuset... Takrat še ni bilo Full hidravlike kot opcije, še ni bilo hidravličnih ročk... Zdaj pa so že na voljo...
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Nekoliko svojeglav tip in vedno imel težave z prilagoditvijo ekipi. Sicer pa odličen kronometrist, in vsestranski kolesar. Zadnje čase pa tudi soliden klančar