Klobasanje o tem in onem s področja avtomobilizma in avto industrije

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.063
1.081
113
pac razviti zahod si bo moral plače znižati.
Ali pa devalvirati valuto. To pride in ugaja politikom. Saj veš, ko te filajo, da je inflacija fajn, deflacija pa hudo zlo.
Smo pa devalvacije in inflacije sprobali v Jugi, pa nas ni rešilo. :rolleyes:

Elektrifikacija, robotizacija, avtonomna vožnja, obnovljivi viri energije, vse to konvergira k uničenju trenutnega avtomobilskega sektorja. Toyota tudi že gaga in ugaša fabrike na Kitajskem. Gre po stopinjah VW, samo je manj glasno pri nas, saj so Japonci daleč na drugem koncu sveta.

Na koncu bodo izpuharji, kot konjska vprega danes, nekaj za muzej, pa nekaj kar nihče ne bo pogrešal.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.755
10.419
113
kod Džej-Zija
Tvoje mokre sanje mogoče, realnost so pa izpuharji ali drugi viri, ker je trenutni način elektrifikacije niša, ki je trenutno že precej zrela in zapolnjena, zato je začetno navdušenje ugasnilo.

Kar se firm tiče, je problem v samih gospodarskih kazalcih, vse se ohlaja, ne pa v kupcih, ki bi zavračali izpuharje. Volvo npr. je že umaknil plane za popolno elektrifikacijo voznega parka. Zakaj že, če je povpraševanje tako veliko?

Za Norveško sem pa tudi kak teden nazaj nalepil članek iz siola, ki je malo na kup vrgel podatke. Če bi pri nas zganjali tako davčno politiko, bi tudi vsi po štromarje v štacune rinili. Realen domet bi bil pa selitev naroda na e-skiroje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sad

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.054
135
63
okolica mesta
Tolk so drekal z zelenim prehodom (vsi skupaj) da so se potrošniki nazaj potegnil...

Še težje bo novejše avte vzdrževati, ker že iz tovarne pride z napakami, vsaj eu avti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.526
1.420
113