Klobasanje o tem in onem s področja avtomobilizma in avto industrije

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Glede na to, da so ravnokar ponovno dvignili cene, očitno ne dohajajo povpraševanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
hipotetično vprašanje...

če se na alterju nekdo pohvali, da je nabavil novega vwja, je popoln butelj ali totaln car, ker ima fuł denarja za nakup luksuznega voza?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.499
113
kod Džej-Zija
Saj so povedali, zakaj so jih dvignili. Tok pa tok mora notri priti. Ce se avtov manj proda, morajo biti dražji. Scenarij, ki ne more iti narobe... :sprasujemse:
Njihov glavni tržnik je očitno odpadel že po prvem kolokviju iz mikroekonomije, zato še ni slišal za elastičnost povpraševanja. Najbrž diplomiral na Dobi ali B2, nemška različica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Valhalla

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
hipotetično vprašanje...

če se na alterju nekdo pohvali, da je nabavil novega vwja, je popoln butelj ali totaln car, ker ima fuł denarja za nakup luksuznega voza?
Prvo. Ker vw ni, nikoli ni bil in verjetno nikoli ne bo luksuz. Faton se je mal spogledoval....ampak je bil grd.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.146
2.762
113
Lublana
Obišči stran
VW je seveda za marsikaj sam kriv. Da pa obstaja veliko nagajanja EU z one strani atlantika pa nikar ne dvomi. Kadarkoli se pojavi priložnost, ameri podstavijo nogo EU. Spomni se bonitetnih ocen v krizi 2008--->, spomni se odškodninskih tožb zaradi izpuhov (seveda je kriv VW) medtem, ko ameri vozijo 5.0 bencinarje s porabo 18+l/100km itd... Spomni se zadev v zvezi z BASF...

Ah, ne bluzi, da si ne boš kaj naredil. EU že desetletja močno bremza uvoz ameriških avtomobilov z vsemogočimi nepotrebnimi zahtevami in davki.. ZDA so še vedno mnogo milejše v vseh teh zahtevah pri uvozu iz EU. Pa še to je zgolj reakcija na EU polena.
VW si je pa sam zakuhal kar si je, ker je lagal o izpustih. Zaplankane izjave o 5.0l motorjih in njihovi porabi si vtakni v rit. Imajo tam zelo stroge zakone o avtomobilskih izpustih. Ko ste po Evropi še vsi osvinčen bencin tankali je bil tam že prepovedan...
Kaj v Evropi pa ni 5.0 BMWjev in drugih?
 
  • Haha
Reactions: jest5

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.733
6.163
113
Zakaj toliko klobasate čez VW? Vse firme imajo hude probleme z padcem prodaje novih avtov.

Še "Ljudje-si-želijo-EVjev-Tesli" je prodaja padla: https://edition.cnn.com/2024/07/02/business/tesla-sales/index.html


Vsi mogoči električni varnostni gizmoti - cene gor.
Vse mogoče eco rešitve (vsaj blagi hibridi) - cene gor.
Obrestne mere gor.


Potem pa zakaj se ne kupuje novih. ŠVabom je prodaja EVjev padla za 37% ko je država ukinila subvencije. Se ne več FUUUUUUL splača.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.437
1.873
113
Vsi mogoči električni varnostni gizmoti - cene gor.
Vse mogoče eco rešitve (vsaj blagi hibridi) - cene gor.
Obrestne mere gor.
leta 2014 sem dal za zelo dobro opremljenega Golfa 7 s 150 konjskim dizlom in DSG jem 24k.

Naj mi nekdo pojasni kaj ima primerljiva osmica več, da mora biti 10 jurjev dražji.

Večji display in manj tipk me ne prepriča, ACC in lane assist imel pa že takrat.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.539
2.257
113
Danes te malo bolj opremljen polo/taigo pride 25k.

A niso imeli vsi pred letom ali dvema rekordne dobičke?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.219
1.040
113
Me že kako leto mika zamenjat vozilo, samo glede na cene novih in tudi rabljenih bo očitno obstoječi še za par let dober.
Pohlep je zajebana stvar, neki časa gre pol pa te useka k bumerang direkt v glavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

darwin

Majstr
17. avg 2007
579
359
63
leta 2014 sem dal za zelo dobro opremljenega Golfa 7 s 150 konjskim dizlom in DSG jem 24k.

Naj mi nekdo pojasni kaj ima primerljiva osmica več, da mora biti 10 jurjev dražji.

Večji display in manj tipk me ne prepriča, ACC in lane assist imel pa že takrat.
"Zelo dobro opremljen" je zelo relativen in raztegljiv pojem. Jaz sem, mislim da v istem letu, za octavio z istim motorjem plačal preko 30k, pa ji je kar nekaj stvari še manjkalo. Pa naj bi bila škoda cenejša od vw.