Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Hvala za odgovor. Za ta komplet je z montazo vred cena okoli 2.500. Glede na to, da imate dobre izkušnje z Mitsubishi klimami kaj bi priporočali glede na podane podatke? Za kakovostno klimo sva pripravljena odšteti tudi več :)
pod "stropna" klima imate v mislih kvadratno enoto, ki je skrita v strop in piha na 4 smeri?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.794
2.123
113
doma imam mitsubishi trojčka na morju apartma dve ločeni LG.
hladita obe, aplikacija LG mnogo boljša po drugi strani pa uboga Mitsubishi apliakcija premore eno funkcijo, ki jo LG nima in sicer limitiranje tipk za temperaturo na fizičnem daljincu... iz tega naslova bi imel rajši obratno saj vidim da junci pri 30 stopinjah klimo žgejo na 18... jaz pa to plačujem

ve mogoče kdo kako bi na lgju tole zadevo uredil?
 
22. jul 2007
13.011
1.418
113
123
Skriješ jim daljinec.
Ali ne obstaja na teh klimah tudi prisilni program, kateri lahko uprabiš ko ti recimo crkne daljinec in se ti recimo klima postavi na recimo 22 st.C.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
V mansardi je strop iz knaufa tako, da imam v mislih točno takšno kvadratno, ki se skrije v strop in piha v 4 smeri. :)
išči pod "kasetna" enota. Obstajajo takšne, ki pihajo na 4 smeri in takšne, ki pihajo samo v eni smeri.

Jaz sem malce ven iz te zgodbe in ne poznam več modelov, ampak recimo na hitro iz neta nekaj takšnega:

Stenska enota LN35VG2 (top model navadna BELA barva. Obstajajo še črna, rdeča in biserno bela za doplačilo) 721,00
Kasetna enota SLZ-M35FA (brez 3d senzorja) 962,00 + wifi 73,00
Zunanja enota MXZ-2F53VF3 (obstajajo še "boljši" model, ki zna ogrevati do -25 stopinj zunanje temperature) 1.440,00

Cene so menda brez popustov, brez ddv in brez montaže!

To je en tak sestav, ki bi ga brez zadržkov tudi pri sebi zmontiral. Bi verjetno še stensko enoto vzel samo 2,5kW.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Hvala za odgovor. Za ta komplet je z montazo vred cena okoli 2.500. Glede na to, da imate dobre izkušnje z Mitsubishi klimami kaj bi priporočali glede na podane podatke? Za kakovostno klimo sva pripravljena odšteti tudi več :)
Vzamita Mitsubishi, kot ti je predlagal igi.Sem njega kontaktiral,2 leti nazaj,kaj kupiti da bo res to to.In sem uzel Mitsubishi,kot mi je predlagal.Lahko rečem,da je res vredna svojega denarja.Deluje tiho...varčno itd.Če bi še kdaj menjal samo to znamko.
Res sem mu hvaležen za pomoč in strokovn nasvet. :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
231
175
43
Pozdravljeni, spomladi sem montiral klimo v tri podstrešne sobe. Imel sem dve ponudbi od istega montažerja z montažo in DDV:

1. Mitsubishi: multisplit 2 x notranja enota MSZ-AP25VGK in zunanja MXZ-2F42VF3 ter 1 MSZ-MUZ-AP25VGK za 3600 € in
2. Sinclair: multisplit 2 x notranja enota SIH-09BIK in zunanja MV-E18BI2 ter 1 SIH/SOH-09BIK za 2700 €.

Odločil sem se za Sinclair na priporočilo monterja. Ima 5 let garancije za razliko od Mitsubishija, ki ima 1 ali 2. Sinclair spada pod največjega svetovnega proizvajalca klim kitajskega Gree.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.982
1.270
113
Pozdravljeni, spomladi sem montiral klimo v tri podstrešne sobe. Imel sem dve ponudbi od istega montažerja z montažo in DDV:

1. Mitsubishi: multisplit 2 x notranja enota MSZ-AP25VGK in zunanja MXZ-2F42VF3 ter 1 MSZ-MUZ-AP25VGK za 3600 € in
2. Sinclair: multisplit 2 x notranja enota SIH-09BIK in zunanja MV-E18BI2 ter 1 SIH/SOH-09BIK za 2700 €.

Odločil sem se za Sinclair na priporočilo monterja. Ima 5 let garancije za razliko od Mitsubishija, ki ima 1 ali 2. Sinclair spada pod največjega svetovnega proizvajalca klim kitajskega Gree.

lp
Seveda mora vsako leto priti narediti uradni servis ker drugače garancija ne velja, ki znese koliko ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Pozdravljeni, spomladi sem montiral klimo v tri podstrešne sobe. Imel sem dve ponudbi od istega montažerja z montažo in DDV:

1. Mitsubishi: multisplit 2 x notranja enota MSZ-AP25VGK in zunanja MXZ-2F42VF3 ter 1 MSZ-MUZ-AP25VGK za 3600 € in
2. Sinclair: multisplit 2 x notranja enota SIH-09BIK in zunanja MV-E18BI2 ter 1 SIH/SOH-09BIK za 2700 €.

Odločil sem se za Sinclair na priporočilo monterja. Ima 5 let garancije za razliko od Mitsubishija, ki ima 1 ali 2. Sinclair spada pod največjega svetovnega proizvajalca klim kitajskega Gree.

lp
Zadeva ni čisto primerljiva. Pa ne govorim o tem, da Gree/Sinclair ne deluje. Ampak pač, se pozna tisti pripis "kitajskega". Predvsem na materialih.

Ima pa Gree v ponudbi tudi cenovno višje linije in tisto pa verjamem, da je primerljivo. Ampak tudi po ceni je tisto tu/tu in ne prav dosti ceneje.

Nimam v bistvu nič od tega da "zagovarjam" Mitsubishija. Ampak tu gor vas je kar nekaj, ki sem vam klime zmontiral 10+ let nazaj, pa se še kr vrtijo. Bo počasi potrebno kakšno celotno čiščenje ampak to pa je to. In zaradi dobrih izkušenj, relativno dobrih možnosti za čiščenje in praktično brez okvar pač priporočam to znamko.
 
Pozdravljeni, spomladi sem montiral klimo v tri podstrešne sobe. Imel sem dve ponudbi od istega montažerja z montažo in DDV:

1. Mitsubishi: multisplit 2 x notranja enota MSZ-AP25VGK in zunanja MXZ-2F42VF3 ter 1 MSZ-MUZ-AP25VGK za 3600 € in
2. Sinclair: multisplit 2 x notranja enota SIH-09BIK in zunanja MV-E18BI2 ter 1 SIH/SOH-09BIK za 2700 €.

Odločil sem se za Sinclair na priporočilo monterja. Ima 5 let garancije za razliko od Mitsubishija, ki ima 1 ali 2. Sinclair spada pod največjega svetovnega proizvajalca klim kitajskega Gree.

lp
lahk bi vzel C&H, ki je ista pašta.....

mimogrede ni samo micka okej, maš še kup drugih brandov, samo malo je treba prečekirat...recimo panasonic, hitachi, fujitsu, če gremo še na nejaponce pa sploh

PS mam 10 let starega aermeca z vrha lestvice do sedaj nobenega felerja, razn da lučke na klimi niso delale, dokler nismo baterij v komandi menjali. Pa ma kar nekaj bombončko; od aktivnega čiščenja zraka ( plasma+ elektrofilter) naprej
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

first1

Fizikalc
19. mar 2018
295
140
43
Ampak tu gor vas je kar nekaj, ki sem vam klime zmontiral 10+ let nazaj, pa se še kr vrtijo.
Ti vsekakor imaš bistveno več izkušenj kot večina tukaj, ampak če iz mojih osebnih izkušenj sodim (nekje 10 klim različnih cenovnih razredov) praktično vsaka klima dela 10+ let normalno (večina celo brez servisov), če je v uporabi za hlajenje oz. gretje v prehodnih obdobjih. No če se greje celo zimo s klimo je pa seveda fino, da je tudi klima top in tu res ne bi varčeval pretirano. Res pa da govorim o 10+ let starih klimah na R410A, te novejše z R32 čisto možno, da cenejše prej crkujejo ali ne delajo ok, ker so bolj občutljive na pomanjkanje plina.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.455
1.383
113
Pozdravljeni, spomladi sem montiral klimo v tri podstrešne sobe. Imel sem dve ponudbi od istega montažerja z montažo in DDV:

1. Mitsubishi: multisplit 2 x notranja enota MSZ-AP25VGK in zunanja MXZ-2F42VF3 ter 1 MSZ-MUZ-AP25VGK za 3600 € in
2. Sinclair: multisplit 2 x notranja enota SIH-09BIK in zunanja MV-E18BI2 ter 1 SIH/SOH-09BIK za 2700 €.

Odločil sem se za Sinclair na priporočilo monterja. Ima 5 let garancije za razliko od Mitsubishija, ki ima 1 ali 2. Sinclair spada pod največjega svetovnega proizvajalca klim kitajskega Gree.

lp
Treba je pogledati vsaj še vsaj glasnost notranje in zunanje enote in narediti razmislek, da bo življenjska doba klime kakšnih 15 let, razlike v ceni pa je bilo 25%, kar niveliko.

Na kratek rok se je finančno splačalo (ker je vsaka klima boljša kot biti brez), na dolgi rok pa ne tako nujno.

Sam trenutno v bloku poslušam neko kitajsko klimo firme Inventor in od prvega dne vem, da je v svojo bajto ne bi zmontiral za noben denar. Je pa res, da imam sam v spominu izkušnje z Mickami iz službe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.455
1.383
113
išči pod "kasetna" enota. Obstajajo takšne, ki pihajo na 4 smeri in takšne, ki pihajo samo v eni smeri.

Jaz sem malce ven iz te zgodbe in ne poznam več modelov, ampak recimo na hitro iz neta nekaj takšnega:

Stenska enota LN35VG2 (top model navadna BELA barva. Obstajajo še črna, rdeča in biserno bela za doplačilo) 721,00
Kasetna enota SLZ-M35FA (brez 3d senzorja) 962,00 + wifi 73,00
Zunanja enota MXZ-2F53VF3 (obstajajo še "boljši" model, ki zna ogrevati do -25 stopinj zunanje temperature) 1.440,00

Cene so menda brez popustov, brez ddv in brez montaže!

To je en tak sestav, ki bi ga brez zadržkov tudi pri sebi zmontiral. Bi verjetno še stensko enoto vzel samo 2,5kW.
Igi, tu si predvidel tudi WIFI modul.

Ker je WIFI sicer komot, je pa na daljši rok lahko varnostno problematičen (mehanizmi šifriranja z leti zastarijo) ali obstaja tudi žični (RJ-45 oz. UTP) ethernetni mrežni modul direktno od Mitshubisija? Če ne obstaja, je mogoče na WIFI modulu spreminjati kakšne parametre kot je oddajna moč WIFI radijskega oddajnika?
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
231
175
43
Klime so v treh otroških sobah v mansardi v individualni hiši. Strop je betonski plus izolacija. Tako, da vročina niti ni tak problem, bolj vlaga, razen v eni, ki gleda na jug, dve pa na vzhod. "Problem" pa je, da mularija pač ne spušča rolet in zjutraj prezrači, računalniki pa so ves čas prižgani. Na delovanje nimam pripomb. Zadostuje že, da daš le na razvlaževanje, je takoj bolje. Klime delujejo od maja dalje, za morebitno ogrevanje v prehodnem oddobju pa še ni bilo sezone, tako da težko ocenim. Sicer ogrevamo na TČ. V takem režimu bo klima delala brez problema pet do deset let. Če pa bo po tem času za na odpad, jo bom pač zamenjal. Monter ima zelo dobra priporočila, tako da ne vem, zakaj mu ne bi verjel. Mene pri monterjih vedno zanima, kaj uporabljajo doma. To uporablja doma in to mi je svetoval. Do sedaj se še nisem opekel. Zaradi servisa 150 € na leto pa me tudi ne bo pobralo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.794
2.123
113
Moje mnenje je da se lahko monter prelomi in ti postavis na trepalnice ampak sinclairja pa mitsubishija pac ne mores primerjat.... kupil si zaradi bistveno nizje cene in zdaj nehaj iskat potrditev svojega nakupa, o potrditvi ali ne bos rekel cez 15 let... mitsu vem v kaksenm stanju bo in vem tudi v kaksnem so ostali b in c brandi... je tako pri klimah in ostaluh zadevah
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Zadeva ni čisto primerljiva. Pa ne govorim o tem, da Gree/Sinclair ne deluje. Ampak pač, se pozna tisti pripis "kitajskega". Predvsem na materialih.

Ima pa Gree v ponudbi tudi cenovno višje linije in tisto pa verjamem, da je primerljivo. Ampak tudi po ceni je tisto tu/tu in ne prav dosti ceneje.

Nimam v bistvu nič od tega da "zagovarjam" Mitsubishija. Ampak tu gor vas je kar nekaj, ki sem vam klime zmontiral 10+ let nazaj, pa se še kr vrtijo. Bo počasi potrebno kakšno celotno čiščenje ampak to pa je to. In zaradi dobrih izkušenj, relativno dobrih možnosti za čiščenje in praktično brez okvar pač priporočam to znamko.
Igi ti si car.In hvala ti še enkrat,da si mi priporočal Mitsubishi.Ker je res zadeva tipi top...vredna vsakega centa :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Igi ti si car.In hvala ti še enkrat,da si mi priporočal Mitsubishi.Ker je res zadeva tipi top...vredna vsakega centa :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Eh glej, sej v podobnem cenovnem rangu so vsi proivajalci zelo podobno ok. Vsaka pa lahko crnkne. V osnovi pa zadeve delujejo 10+ let BP. Jaz sem pač delal 95% z mickami, ker stranke zadovoljne. S kitajcki pa se mi ni dalo ukvarjati, ker enostavno je razlika. Mi sicer en leti sedaj verjetno ze 15 let v skladiscu, pozimi za temperiranje ampak v svoje stanovanje ga pa nebi dal, seveda dokler si to lahko privoscim. Pac rad imam tisino.

in isto sedaj v spletni trgovini v drugi branzi. Pac v glavnem visji cenovni rang prodajamo. Tudi stranke so temu primerno “drugacne” ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MieleFan

sad

Guru
24. avg 2007
20.638
9.304
113
Ti vsekakor imaš bistveno več izkušenj kot večina tukaj, ampak če iz mojih osebnih izkušenj sodim (nekje 10 klim različnih cenovnih razredov) praktično vsaka klima dela 10+ let normalno (večina celo brez servisov), če je v uporabi za hlajenje oz. gretje v prehodnih obdobjih. No če se greje celo zimo s klimo je pa seveda fino, da je tudi klima top in tu res ne bi varčeval pretirano. Res pa da govorim o 10+ let starih klimah na R410A, te novejše z R32 čisto možno, da cenejše prej crkujejo ali ne delajo ok, ker so bolj občutljive na pomanjkanje plina.
Sem zgoraj napisal svoje izkušnje z dvema klimama. Obe po 15ih letih še vedno delujeta, s tem da Micka identično kot prvi dan, kitajc pa svoje delovanje zelo uspešno glasovno oznanja. Plastika pa tudi kaže znake konkretne degradacije in čakam, da bo razpadla.
Je pa bila takrat razlika v ceni 1:2.
Vsak se pa odloči sam. Jaz vem, kaj se bom odločil, če bom še potreboval klimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan in igi

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Pred 5imi leti pri Jagru kupujemo klimo z montazo. Zaloga: Tesla, Vivax in "V Mico busi". Ker se nisem z nikomer posvetoval, sem pac vklopil zdravo kmecko pamet: "V Mico busi". Obcutno drazja kot ostali dve znamki. Pride monter, pricne z montazo in njegov komentar: "Ste si pa res privoscili ". S tem je vse povedal.
Aja, dela pa zadeva tiho in kot bi clovek lahko samo zelel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan