Klima z montažo?

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Ej, nimam ti kaj več napisati.
Če sem prav razumel (sem sedaj bolj natančno prebral tvoj sestavek) je tvoj ne kupil, ampak ''privlekel'' PO NJEGOVI pameti nekaj top čislano znamko MIMO TEBE in evo ti, šlo v ....
Vse tvoje PP zadeve in avti, to ti pa vse špila v nulo, brez težav in je bila odločitev pravilna. Tvoja odločitev. Kar ti lahko napišem je samo, kapo dol.
Očitno si pod srečno zvezdo rojena, ker kar gledam okrog (IN TUDI PRI MENI) se velikokrat ta PP računica izzide, ravno tako precejšnjikrat pa ne. Ampak tebi pa vse špila. Še enkrat, kapo dol. Sploh pa, da še gledaš deca, ki očitno vse kar naredi, naredi narobe. :valjamse:

In še tole: ja, tudi top shit zadeve se pokvarijo, ampak praktične izkušnje glede klime pri meni in večini, ki jih poznam, pač kažejo, da top znamke delajo dlje, bolje in manj problematično kot kitajci ali PP po tvoje. Razen pri tebi, kjer pa top shit zadeve riknejo, vse PP stvari pa delajo noro dobro. Jaz bi na tvojem mestu šel prec loto vplačat in potem odpeketal na Bahame, ker mora sedmica že prvič past.
Zal ne gre za filozofiranje in teoretiziranje.
En svoje sestavek pred tem si preberi, pa potem povej za kaj gre v večini sestavka. Jaz sem sicer napisal samo filozofiranje, ne teoretiziranje, slednje si dodala ti. :eek:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
Jaz bi na tvojem mestu šel prec loto vplačat in potem odpeketal na Bahame, ker mora sedmica že prvič past.

Ne dela. Igram vsak torek in petek, sem krepko v mimusu. Na Bahame me pa nic kaj dosti ne vlece, ce ne bi sla brez lota.

To ni stvar srece ali (ne) kvalitete, ampak cilja proizvajalca, ki je drugačen od cilja potrosnika.

Mislila sem monterja, ne mojga dedca. Monterju sem narocila, naj nekaj prinese.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Ne dela. Igram vsak torek in petek, sem krepko v mimusu. Na Bahame me pa nic kaj dosti ne vlece, ce ne bi sla brez lota.

To ni stvar srece ali (ne) kvalitete, ampak cilja proizvajalca, ki je drugačen od cilja potrosnika.

Mislila sem monterja, ne mojga dedca. Monterju sem narocila, naj nekaj prinese.
V glavnem, dec nema pravo glasanja, če prav razumem?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
smo že blizu konca... moj dedec pride ponavadi na koncu oziroma vaša ocena njega. Sploh ne ve, da ta forum obstaja, pa se z njim vse konča. Je pa res, da je dedec vreden te besede.
ene par bi se jih tudi tukaj mrbit našlo, ampak marsikdo pa lahko da roko dol, ko se jih išče.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Micke so pain in the ass, kar se tiče čiščenja.

Ali so to sedaj kaj izboljšali ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Micke so pain in the ass, kar se tiče čiščenja.

Ali so to sedaj kaj izboljšali ?
Ker servise (čiščenje) pa vseeno še občasno delam na "svojem" terenu, sem NAJBOLJ VESEL, ko vidim micko. Ena najbolj enostavnih za čiščenje (brez LN serije). Se mi sploh ne da ukvarjati, da bi sesal in brisal ali kako drugače poskusil čistiti, kot da jo "podrem" in operem umazane dele v kopalnici ali na wap.
4 zaponke in odstraniš loputice, odvijačiš 4 vijake in snameš komplet plastiko. Če je potrebno še 2 vijaka in odstraniš posodo za kondenz in 1 vijak da odstraniš turbino. In po posegu je zadeva kot nova!

In prav turbina je ena tistih stvari, kjer pri drugih znamkah "hebes ježa". Predvsem "kitajčki". Tam lahko samo s čopičem drgneš ali pa namestiš na klimo lovilno vrečo in "opereš" na približno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in sad

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
Po protokolu se vse vakuumira. Načeloma bi pred vnosom plina v sistem moral delati še tlačni preizkus, ampak pri malih klimah to redko kdo dela.
Z vakuumiranjem iz sistema spraviš zrak in vlago. Če je v sistemu zrak, ta poslabša mešanico plina in posledično delovanje klime (pri kratkih ceveh ne bistveno), če pa ostane v sistemu vlaga je pa sploh težava.

Še največkrat se to zgodi pri predpripravljenih instalacijah, kjer cevi kakšno leto visijo zunaj na dežju. Potem pa na to mojstri obesijo klimo.
Tu je edina prava smer "preventivno" izpihovanje cevi z dušikom in res DOLGOOOOO vakuumiranje. Jaz sem se tega žal naučil na relativno drag način takoj ob prvih montažah. In od takrat naprej sem vakuumiral vse brez izjeme.

Pa tudi kakšno večje puščanje hitro opaziš pri vakuumiranju.

Se pa nekateri poslužujejo obvoda. Na zunanjo enoto priklopiš samo eno cev, drugo pa samo pripraviš in pustiš odvijačeno. Potem pa malenkost odpreš ventil za plin na cevi, ki je priklopljena. Ta ti načeloma potem iz sistema potisne zrak. Je bolje kot nič, ni pa to tisto, kar bi se naj uporabljalo.
ista zgodba kot pri avtih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
Ker servise (čiščenje) pa vseeno še občasno delam na "svojem" terenu, sem NAJBOLJ VESEL, ko vidim micko. Ena najbolj enostavnih za čiščenje (brez LN serije). Se mi sploh ne da ukvarjati, da bi sesal in brisal ali kako drugače poskusil čistiti, kot da jo "podrem" in operem umazane dele v kopalnici ali na wap.
4 zaponke in odstraniš loputice, odvijačiš 4 vijake in snameš komplet plastiko. Če je potrebno še 2 vijaka in odstraniš posodo za kondenz in 1 vijak da odstraniš turbino. In po posegu je zadeva kot nova!

In prav turbina je ena tistih stvari, kjer pri drugih znamkah "hebes ježa". Predvsem "kitajčki". Tam lahko samo s čopičem drgneš ali pa namestiš na klimo lovilno vrečo in "opereš" na približno...
jaz sem turbino lani na micki, res dokaj preprosto. Letos sem jo nasprejal kar s peno za avtomobilske sisteme, pa se je kar presenetljivo dobro oprala turbina + lani sem celo ozon spustil čez...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Evo testiral vse živo. Enostavno se klima ne drži nastavljene temp. Bolj, ko je zunaj vroče bolj hladi. Dopoldan in zvečer je inteznivnost manjša in je tu nekje, popoldan pa hladi na 22.5- 23.5°C ne glede kako je nastavljeno. Ali je v napravi kakšen jumper, da se ravna na zunanjo temp. ne glede kako je notri nastavljeno. Jaz mislim, da mora klima vzdrževati nastavljeno temp. ne glede na zunanjo. V službi imamo micko in nastavljeno 24°C. Termometer kaže 24.1°C, torej hladi kot mora. Je kašen dober servis v MB, da malo pogleda. Klima je Cooper&hunter.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Evo testiral vse živo. Enostavno se klima ne drži nastavljene temp. Bolj, ko je zunaj vroče bolj hladi. Dopoldan in zvečer je inteznivnost manjša in je tu nekje, popoldan pa hladi na 22.5- 23.5°C ne glede kako je nastavljeno. Ali je v napravi kakšen jumper, da se ravna na zunanjo temp. ne glede kako je notri nastavljeno. Jaz mislim, da mora klima vzdrževati nastavljeno temp. ne glede na zunanjo. V službi imamo micko in nastavljeno 24°C. Termometer kaže 24.1°C, torej hladi kot mora. Je kašen dober servis v MB, da malo pogleda. Klima je Cooper&hunter.
Glej, CH ima garancije 5 let. Pokličeš tistega, ki ti je prodal in montiral in poskusiš preko reklamacije. Mogoče uvoznika povprašaš, če imam kakšno idejo.

Če pa imaš idejo, da bo en x serviser prišel testirati zadevo, ki je vredna dobrih 200€ bo pa kar težka v teh časih, ker vsi bi raje TČ montirali za 150€+/ura.

Bi pa rekel, da je to lahko tudi normalno. Pač odstopanje 2 stopinji. Enostavno ne zna tako dobro prilagajati moči, pri večji moči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Sem še nekaj razmišljal. Imaš mogoče WiFi kontroler nastavljen na kakšne čudne nastavitve, pa da ti on krmili vse skupaj?
 

luci4a

Pripravnik
18. dec 2009
57
3
8
Slovenske Konjice
Pozdravljeni,

na vas se obračam za nasvet pri nakupu klime. V novogradnji bi potrebovala dve z wifi. Spodaj za cirka 45m2 stensko(odprt prostor; dnevna + jedilnica + kuhinja), ter v mansardi na hodniku stropno za cirka 65m2. Hiša je iz siporeksa 40cm, gor pa pride še nekje 16cm (izolacija, lepilo & zaključni sloj). Dobila sva dve ponudbi za Gree in me zanima, če bi bilo to ok ali naj razmišljava o kateri drugi? Za spodaj sta isti klimi, za zgoraj in zunanja enota pa ne vem al sta ista modela delana za različni trg al sta si različna:zavijazocmi:. Razlika v ceni z montažo je nekje 50€ med eno in drugo ponudbo, s tem, da pri drugi ti pride pred nakupom monter pregledat kje bi se montiralo in če sta klimi ok za te prostore. Vesela bom vsakega mnenja za lažjo odločitev.


Ponudba 1:
Spodaj stenska: GWH(12)ACC - K6DNA1D/I Fairy Bela 3,5kW hlajenje 3,67 kW gretje

Zgoraj stropna: GKH(12)BB-K6DNA3A 3,5kW hlajenje 4,0kW gretje

Zunanja enota, dvojček: GWHD(24)NK6LO 7, 1 kW hlajenje A++ 8,5 kw gretje A+


Ponudba 2:
Spodaj stenska: GWH(12)ACC - K6DNA1D/I FREE MATCH G

Zgoraj stropna: GKH(12)EB Free Match

Zunanja enota, dvojček: GWHD(24)NK600 Free Match


Lp, Lucija
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Pozdravljeni,

na vas se obračam za nasvet pri nakupu klime. V novogradnji bi potrebovala dve z wifi. Spodaj za cirka 45m2 stensko(odprt prostor; dnevna + jedilnica + kuhinja), ter v mansardi na hodniku stropno za cirka 65m2. Hiša je iz siporeksa 40cm, gor pa pride še nekje 16cm (izolacija, lepilo & zaključni sloj). Dobila sva dve ponudbi za Gree in me zanima, če bi bilo to ok ali naj razmišljava o kateri drugi? Za spodaj sta isti klimi, za zgoraj in zunanja enota pa ne vem al sta ista modela delana za različni trg al sta si različna:zavijazocmi:. Razlika v ceni z montažo je nekje 50€ med eno in drugo ponudbo, s tem, da pri drugi ti pride pred nakupom monter pregledat kje bi se montiralo in če sta klimi ok za te prostore. Vesela bom vsakega mnenja za lažjo odločitev.


Ponudba 1:
Spodaj stenska: GWH(12)ACC - K6DNA1D/I Fairy Bela 3,5kW hlajenje 3,67 kW gretje

Zgoraj stropna: GKH(12)BB-K6DNA3A 3,5kW hlajenje 4,0kW gretje

Zunanja enota, dvojček: GWHD(24)NK6LO 7, 1 kW hlajenje A++ 8,5 kw gretje A+


Ponudba 2:
Spodaj stenska: GWH(12)ACC - K6DNA1D/I FREE MATCH G

Zgoraj stropna: GKH(12)EB Free Match

Zunanja enota, dvojček: GWHD(24)NK600 Free Match


Lp, Lucija
Ce prav razumem za 100m2 dobro izolirane novogradnje hladiti imas 7kW zunanjo enoto? Bi rekel, da ne rabis toliko.
Montaza stropne enote brez ogleda? Precej optimistično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luci4a

Pripravnik
18. dec 2009
57
3
8
Slovenske Konjice
Ce prav razumem za 100m2 dobro izolirane novogradnje hladiti imas 7kW zunanjo enoto? Bi rekel, da ne rabis toliko.
Montaza stropne enote brez ogleda? Precej optimistično.
Raje kak kw več kot premalo. Prvi itak odpade, ravno iz tega razloga, ker ne pride pogledat. Kdorkoli bo delal želim, da si prvo ogleda kaj se da naredit. Me pa zanima, če so ti modeli klim ok ali raje kakšno drugo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Raje kak kw več kot premalo. Prvi itak odpade, ravno iz tega razloga, ker ne pride pogledat. Kdorkoli bo delal želim, da si prvo ogleda kaj se da naredit. Me pa zanima, če so ti modeli klim ok ali raje kakšno drugo?
Odvisno od €. Jaz imam dobre izkušnje z Mitsubishijem...
Glede moči pa če ne rabiš, potem raje boljši model in šibkejši za enak denar! Ker 7kW je VELIKO. Res veliko za podane podatke.
 

luci4a

Pripravnik
18. dec 2009
57
3
8
Slovenske Konjice
Odvisno od €. Jaz imam dobre izkušnje z Mitsubishijem...
Glede moči pa če ne rabiš, potem raje boljši model in šibkejši za enak denar! Ker 7kW je VELIKO. Res veliko za podane podatke.
Hvala za odgovor. Za ta komplet je z montazo vred cena okoli 2.500. Glede na to, da imate dobre izkušnje z Mitsubishi klimami kaj bi priporočali glede na podane podatke? Za kakovostno klimo sva pripravljena odšteti tudi več :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan