Klima z montažo?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.604
3.627
113
Če napišeš številko napake v Google ti najde da je elektronika defekt v zunanji enoti.
Pa Indijec brez šuhof ti popravi to z enim šraufencegerjem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.459
1.089
113
Celje
Če napišeš številko napake v Google ti najde da je elektronika defekt v zunanji enoti.
Pa Indijec brez šuhof ti popravi to z enim šraufencegerjem.
Sem tudi jst na hitro pogledal to in je ista napaka tudi za “pregrevanje”, kar bi lahko pomenilo, da ni plina…
Treba pogledati na licu mesta.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.399
5.682
113
Loputo sem imel normalno odprto, da bi preklapljal na

Imel sem vklopljeno hlajenje, klasično, z odprto loputo. Da bi preklapljal na windfree način mi ni prišlo na misel, ker se temperatura že tako ni nikamor premaknila.
To s plinom je po mojem kar realna opcija. Da ga ni več le slab mesec po montaži in po dveh urah uporabe se mi zdi sicer ultra hitro, ampak dajmo počakat, da serviser opravi svoje, pa se potem oglasim in sporočim, kaj je šlo narobe.
Kako dolgo je trajala montaža?
So kaj vakuumirali sploh ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.675
6.061
113
pri taščici
lej ga Igija... mi je svetoval "micko" 7 let nazaj, prezadovoljen...
Meni jo je celo prodal. ;) Celo dve
Za eno lahko recem da po 10 letih se kar dela , za drugo pa ne vem, ker je stara nekaih 13 let pa me ze 10 let ni na tisti lokaciji.
Zal mi je, da ga je "druzinska zdravstvena situacija" pripeljal tako dalec da se ne more/zeli vec ukvarjati s klimami..
Odjemalec njegovega sedanjega posla pa nisem ;)
 

TomBd

Zelenc'
20. jun 2023
8
3
3
Sem tudi jst na hitro pogledal to in je ista napaka tudi za “pregrevanje”, kar bi lahko pomenilo, da ni plina…
Treba pogledati na licu mesta.
Sem končno dočakal serviserja in je potrdil, da je problem v plinu. Ampak ker ni imel s sabo ustreznega orodja, se mi je popravilo prestavilo na konec tedna (takrat pa upam da bo res).
 

TomBd

Zelenc'
20. jun 2023
8
3
3
Imam še eno vprašanje. Kako je s tesnenjem preboja skozi steno? A je praksa, da za to poskrbi monter klimatske naprave, ali moraš urediti sam?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.459
1.089
113
Celje
Imam še eno vprašanje. Kako je s tesnenjem preboja skozi steno? A je praksa, da za to poskrbi monter klimatske naprave, ali moraš urediti sam?
hah... tesnenje... jaz sem praviloma iz zunanje strani s kakšnim silikonom, purpenom ali gipsom v grobem zaprl luknjo. Nekateri kakšno izolacijo natlačijo not, večina pa se s tem ne ukvarja kaj preveč ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.459
1.089
113
Celje
Sem končno dočakal serviserja in je potrdil, da je problem v plinu. Ampak ker ni imel s sabo ustreznega orodja, se mi je popravilo prestavilo na konec tedna (takrat pa upam da bo res).
naj te ne odpravijo samo s polnjenjem novega plina. Nekje tiči razlog, da ga ni.
Slabo narejeni konusi na ceveh, počena matica na cevi, puščanje servisnega ventila so najpogostejše napake.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
503
475
63
Na zunanji enoti osem let stare klime (vstopni model Mitsubishi) se mi je v zadnjih dneh začel pojavljati čuden zvok kot neko brnenje/brenčanje. Mogoče kateri od vas, ki se malo bolj spoznate na te zadeve ve za kakšno težavo bi šlo? Vem, da taki zvoki nikoli niso dober znak, zato se sprašujem ali je ta zadeva fuč in je potrebno iskat novo klimo, ali gre za kakšno napako, ki bi se je dalo s servisom še popraviti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.078
5.379
113
Ježek te praviš, da si se iz čipanja v klime vrgo zaj?
Drugače pa eno je klima s hitro spojko eno pa klime z bakrenimi cevmi, ki so pred montažo odprte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.604
3.627
113
No smo mi tudi eno staro pred 10 leti tako zagnali, da je plin potisnila naokoli, sem že pozabil kako gre to.
Je pa zanimivo da se to z hitrim spojkami ni obneslo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Katera znamka klim je v 2023 recimo prepoznana kot dober nakup?
Logično, da obstajajo modeli z funkcijami, ki vplivajo na ceno. Zanima me bolj, v katero smer naj gledam, da že v začetku sfiltriram ološ ven.

Hvala in LP,
Matjaž

Katera znamka klim je v 2023 recimo prepoznana kot dober nakup?
Logično, da obstajajo modeli z funkcijami, ki vplivajo na ceno. Zanima me bolj, v katero smer naj gledam, da že v začetku sfiltriram ološ ven.

Hvala in LP,
Matjaž
Mitsubishi :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Uporabljam jo že dve leti.Brez napak opravlja svoje delo...tiho in nemoteče.
Če bi še enkrat kupoval...Samo Mitsubishi :zmaga::zmaga::zmaga::nazdravje::)