Klima z montažo?

luciano

Guru
3. okt 2011
1.820
824
113
MB
Da. Sploh niso vedeli, kdo čisti klimo. Rečeno je bilo, da bodo naročili čistilki, kljub mojemu opozorilo, da to ni delo čistilke, ampak klimo mora vzdrževat strokovna oseba.
Domov sem dobil opravičilo za zatečeno stanje, z obljubo, da bodo pregledali klime v njihovih nastavitvah in jih servisirali.
 
22. jul 2007
13.028
1.425
113
123
Ja itak, stanje bo ostalo enako do naslednjega "tečnega" gosta.
Tako bodo spet privarčevali par 1000€ letno in si bodo na koncu leta managerji talali dobičke zaradi vrhunske sezone.
 

TomBd

Zelenc'
20. jun 2023
8
3
3
Da malo obudim temo...
Gledam klimo (z montažo) do nekje 1000€, lahko tudi malo čez in po specifikacijah se mi najbolj dopadeta naslednji dve WindFree od Samsunga:
Ta druga je že kar precej dražja, a je tišja in ima še neke filtre. Mislite da se splača dati toliko več.. že tako je bil limit 1000€ :) Lahko pa predlagate kaj drugega, nekako ne najdem nič podobnega ko gledam okoli.

Hvala!
Cenejšo od teh dveh klim so nam pred kakim mesecem montirali v stanovanje. Do sedaj je praktično nismo uporabljali, ko pa sem jo danes prižgal, sem bil kar precej razočaran, saj hladi zelo počasi (ob polnem pihanju v dobre pol ure komaj pol stopinje - iz 26,5 na 26 stopinj, nastavil sem 24 stopinj). Prejšnja naprava (več kot 10 let stara Matrix, podedovana od bivšega lastnika) je to zmogla v nekaj minutah. Postavljena je bila na isto lokacijo - notranja enota v dnevni sobi, zunanja na severni fasadi.
Stanovanje ni nič posebnega - 50 kvadratov, stropi standardne višine 2,5 metra, na fasadi 20 cm izolacije, okna s solidno dvojno zasteklitvijo in zunanjimi senčili. Težava torej ni v preveliki površini ali v tem, da bi v notranjost skozi okna in stene vdiralo preveč toplote.
Klical sem že serviserja in obljubil je, da pride v roku parih dni.
Zadeva v nobenem primeru ni dobra - niti če je s klimo vse ok in po 'defaultu' slabo dela, niti če se je pokvarila po komaj dveh urah delovanja.

Skratka, če bi bil na vašem mestu, bi se Samsungu izognil in izbral kakega drugega proizvajalca.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.627
3.630
113
Si vklopil hlajenje ali samo razvlaževanje?

Ker kaj takega še nisem slišal, razen da je plin kam pobegnil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.462
1.092
113
Celje
imaš model, ki “ne piha, ampak nežno hladi” :). O tem sem mislim, da že enkrat pisal. Imaš opcijo izklopiti to fino zadevo in naj pač klasično odpre loputo?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.779
1.330
113
Na polovici klim so simboli na daljincih debilni. Polovici firme sem ta teden prestavljal s soncka na snezinkico....
 

TomBd

Zelenc'
20. jun 2023
8
3
3
imaš model, ki “ne piha, ampak nežno hladi” :). O tem sem mislim, da že enkrat pisal. Imaš opcijo izklopiti to fino zadevo in naj pač klasično odpre loputo?
Loputo sem imel normalno odprto, da bi preklapljal na
Si vklopil hlajenje ali samo razvlaževanje?

Ker kaj takega še nisem slišal, razen da je plin kam pobegnil.
Imel sem vklopljeno hlajenje, klasično, z odprto loputo. Da bi preklapljal na windfree način mi ni prišlo na misel, ker se temperatura že tako ni nikamor premaknila.
To s plinom je po mojem kar realna opcija. Da ga ni več le slab mesec po montaži in po dveh urah uporabe se mi zdi sicer ultra hitro, ampak dajmo počakat, da serviser opravi svoje, pa se potem oglasim in sporočim, kaj je šlo narobe.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.627
3.630
113
Glej, lahko zajebeš en konus pri montaži pa gre plin pa pa.
Tak da naj prvo pogleda pol pa dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

zakon

Guru
16. maj 2008
8.637
723
113
toti Maribor
Ali je možno, da klima upošteva zunanjo temperaturo in ne notranje glede hlajenja? Se mi zdi da ta Cooper&Hunter dela kar nekaj. 24°C premrzlo, 25°C pretoplo. Če zunaj bolj vroče bolj hladi, če je manj vroče manj hladi. Enkrat ok, drugič spet ne. Funkcijo I feel, ki meri temperaturo pri pilotu, kot da je ni itd. Kaj je mogoče temp. senzor v okvari? Napake ne javlja nobene. Klima je stara 3 leta.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.603
500
113
No ko smo že pri klimah :)
Jaz imam 3 sinclair klime. 1 samostojna zunanja enota ter en dvojcek.
Dvojcek se mi zdi kar glasen, sliši se kompresor, ampak v štartu niti ne, kasneje ko že nekaj časa deluje. Sicer ni kakšnih kovinskih zvokov, pač kot bi bolj potiho poslušal kakšen klasični batni kompresor. Je to normalno?
Pri samostojni enoti tega ne opazim
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.462
1.092
113
Celje
Loputo sem imel normalno odprto, da bi preklapljal na

Imel sem vklopljeno hlajenje, klasično, z odprto loputo. Da bi preklapljal na windfree način mi ni prišlo na misel, ker se temperatura že tako ni nikamor premaknila.
To s plinom je po mojem kar realna opcija. Da ga ni več le slab mesec po montaži in po dveh urah uporabe se mi zdi sicer ultra hitro, ampak dajmo počakat, da serviser opravi svoje, pa se potem oglasim in sporočim, kaj je šlo narobe.

Klimo nastavi na najnižjo temperaturo, srednja moč pihanja in po kakšnih 15 minutah s termometrom pomeri koliko hladen zrak piha iz klime (meri čimbolj pri loputicah, a ne pregloboko, da ne boš polomil turbine). Če imaš kak merilec poraba izmeri še porabo v takšni situaciji.

Tu boš potem hitro videl pri čem si.

Če se bo izkazalo, da je plina premalo, pa polnjenje ni dovolj... Obstaja razlog, zakaj ga ni in tega je potrebno najti in odpraviti. Največkrat je to kakšna pretegnjena matica, ki poči oziroma na splošno slab spoj.

Načeloma pa inverter ne bo tako hladno pihal kot stara on/off klima. Ker pač to je namenjeno, da je vklopljeno ves čas in ne, da čakaš, da je v stanovanju 35 stopinj, potem pa bi želel na hitro zbiti temperaturo na 22. Pač uporabniku prijazno/nežno ohlajanje... Seveda pa to ne pomeni, da klimi ni potrebno hladiti :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.462
1.092
113
Celje
Ali je možno, da klima upošteva zunanjo temperaturo in ne notranje glede hlajenja? Se mi zdi da ta Cooper&Hunter dela kar nekaj. 24°C premrzlo, 25°C pretoplo. Če zunaj bolj vroče bolj hladi, če je manj vroče manj hladi. Enkrat ok, drugič spet ne. Funkcijo I feel, ki meri temperaturo pri pilotu, kot da je ni itd. Kaj je mogoče temp. senzor v okvari? Napake ne javlja nobene. Klima je stara 3 leta.
in če imaš nastavljeno na 24 stopinj, ti prostor ohladi na koliko? kaj pa ko daš na 25? Brez "I feel" funcije...


Kot pa sem že velikokrat napisal, ne pričakujte, da bo "kitajček" za 300€ enako deloval kot nek brand za 1200€.
Obe bosta sicer hladili, neka razlika pa vseeno mora biti še kje drugje kot v ceni.

Ko sem še aktivno delal s klimami sem imel eno stranko. Prva klima v hiši TOP model micke in potem naslednje leto še "nekaj najcenejšega, samo za 14 dni vročine...".
In po montaži se je kmalu začelo: "Pri novi klimi se zunanja enota sliši skozi steno, notranja enota je glasnejša od micke, ventilator piha premočno, temperaturo ne drži dovolj natančno, pozimi dela prepogosto odmrzovanje..."
 
Ali je možno, da klima upošteva zunanjo temperaturo in ne notranje glede hlajenja? Se mi zdi da ta Cooper&Hunter dela kar nekaj. 24°C premrzlo, 25°C pretoplo. Če zunaj bolj vroče bolj hladi, če je manj vroče manj hladi. Enkrat ok, drugič spet ne. Funkcijo I feel, ki meri temperaturo pri pilotu, kot da je ni itd. Kaj je mogoče temp. senzor v okvari? Napake ne javlja nobene. Klima je stara 3 leta.
maš vključeno opcijo avto? če da potem je to vzrok. Sije sonce oz kak drug vor svetlobe ( morda toploote) na senzor i Feel?

poskusi izbrat zgolj opcijo hlajenje ( snežinka) izklopi vsaj jajca ( ifeel, razna očesa itd), ventilaotr na npr stopnjo 3 pa na ene 22 C jo naštimaj, pa testiraj če hladi kot mora
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi