Kindle

27. jan 2022
5.180
1.922
113
Sem včeraj ali predvčerajšnjim poslušal o uvedbi COBISS Ela na radiu in se mi zdi, da so rekli, da je bilo vse zelo na hitro zaradi ukinitve khm, khm (pozabil) od Beletrine se mi zdi in da bodo s časom dodajali funkcionalnosti.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.494
246
63
Sem včeraj ali predvčerajšnjim poslušal o uvedbi COBISS Ela na radiu in se mi zdi, da so rekli, da je bilo vse zelo na hitro zaradi ukinitve khm, khm (pozabil) od Beletrine se mi zdi in da bodo s časom dodajali funkcionalnosti.
Tole nič ni bilo na hitro - vedelo se je za novo Ela platformo že vsaj pol leta... Od Baletrine pa je bil Biblos portal, ki je bil vsaj meni (po prvem vtisu) vsaj 100 svetlobnih let pred Cobiss Elo. In tudi nalaganje in sinhronizacija je bila enostavnejša. Na spletni strani (ali telefonu) si izbral knjigo (ki je imela tudi opis) in pritisnil izposodi, na samem bralniku pa samo pritisnil za sinhronizacijo, in knjiga je bila ready za branje. Tu pa rabiš max 2 aplikacije, kabel za povezavo z računalnikom, računalnik in bralnik da uspeš knjigo spraviti na bralnik (ker iskreno, brskanje po spletni strani cobbis je na bralniku katastrofa).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.388
6.059
113
no 4 knjige sem uspešno snel

smešno, da so sploh štartali s platformo in zaščito, ki je že zdavnaj razbita
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.763
5.711
113
Ne, to ni smešno... Smesno je, da se s tem ukvarjajo. Ker kdo jo pa razbija? Tisti, ki so clani knjiznice in placujejo clanarino, bi pa radi izposojene knjige tudi prebrali. Ali se motim in je piratski trg s knjigami pri nas ful razvit in je tole legitimna skrb najvisje prioritete, ki jo je treba resiti pred vsemi ostalimi problemi... Kot je npr branje knjig na mobilnih napravah?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.388
6.059
113
Založbe imajo odgovore na čisto vsa vprašanja, ker je vse njihovo maslo. Upam, da dobijo nadomestilo plačano po številu izposoj elektronskih izvodov (ne pavšalno) in da bo zdaj to nadomestilo ustrezno nikakršno. Pa vseeno višje od zaslužka z izvodi, ki jih bojo prodali.

Sicer pa lepa skrb za ohranjanje jezika.