Kindle

hermann

Guru
19. mar 2014
9.387
6.056
113
odstranitev zaščite je trajna

sicer nikoli ne veš kdaj se bo zamenjal ponudnik in zaščita pa odstranjevanje zaščite ne bo več delalo, meni osebno pa vsekakor bolje kot vsakokraten nakup nove "združljive" naprave
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
ma, jaz sem že en čas kolebala. Baterija me heca, čeprav še zmeraj daleč od neuporabnega in želela sem nekaj barvnega in malo večjega za pdfe in zraven zapiske. zdaj sem pač nekaj z androidom vzela. Prej sem že skoraj barvnega koba nabavila. očitno je android bolj futureproof.

sem pa se potrudila s tem calibrom, ker tistole je kar glomazno, po moje, za na plažo. Bo Kobo še zmeri bolj praktičen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Res bi prosil koga, ki je že sprobal Cobiss Elo na kakšnem bralniku, kako deluje. Pa ni mi za hackenje.. pač bralnik na kateremu dela.
Sem v fazi nakupa pa ne bi rad kupil napačno.
Dela na Kobo?
Hvala

Na onyxu dela super. Je pac android. Brskalnik na tablici, poklikas na cobiss+, si sposodis in beres. Brez kompjuterja vmes.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.387
6.056
113
V bistvu sem popolnoma zaprepaden koliko denarja dajete za bralnike. A to dejansko tako zelo uporabljate? Zame je bralnik še vedno nekaj za kar dam +/-50€ pa potem dela dokler dela. Kar itak ni dovolj dolgo, da bi povrnil stroške nakupa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Jaz sem dal pred cca 12 ali celo več leti ene 120 EUR za kindle, ki dela še danes. Kok enih knjig se je čez to obrnil niti nisem štel. Ogromno knjig dobim na akcijah zastonj, ostale so po od 2 do 12 dolarjev. če mene vprašaš, ena mojih boljših naložb. Zdej so mi moji mulci oblubil paperwhite za RD, ker so mi scufal ovitek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

mistique

Guru
16. jun 2009
13.315
1.070
113
Emona / Carnium
V bistvu sem popolnoma zaprepaden koliko denarja dajete za bralnike. A to dejansko tako zelo uporabljate? Zame je bralnik še vedno nekaj za kar dam +/-50€ pa potem dela dokler dela. Kar itak ni dovolj dolgo, da bi povrnil stroške nakupa.
Budget najbrž varira glede na način uporabe. Jaz imam bralnik za branje epub-ov. Najbolj pomembno mi je, da ima možnost nočnega načina z minimalnim blue light sevanjem, e-ink display, da je lahek in da je velikosti žepnice. Berem dnevno...ne želim pa biti vezan na zaprt sistem, kot je (bil?) Amazonov Kindle.

Nekateri pa uporabljajo produkte z razširjenimi funkcionalnostmi...risanje, pisanje, predvajanje multimedijskih vsebin...ampak to načeloma niso e-bralniki, pač pa tablice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.494
246
63
In točno takega iščem zase, odkar je mrknil Biblos - sem imel enega prvih inkbookov (njihovih) dnevno v uporabi (pogoj je lučka oz nočno branje)... ki seveda sedaj z Elo ne deluje... Predlogi?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Calibre...

Jaz rabim zaradi pdfjev. Barvastih. Ne rabim 16M barv in ne morem dolgo gledati v OLED zaslone. Rabim pa na kakem grafu in skicah lociti modro od rdece in zelene. Pa razlicen odtenke ene barve. Pa kaka slika je kdaj kje, kjer mi ČB ne pove dovolj. Gre predvsem za strokovno literaturo. To, da zdaj lahko s penom kracam po PDFih in zraven na split zaslonu v belezki, mi je pa velika dodana vrednost. Po pravih knjigah ne pišem, izpiski ipd so se delali v kaki zvezek, ki je spet kot je (zraven pa pisala strani, na katero se opombe nanasajo, kar je zdaj elegantno reseno).

Za branje knjig je pa mali kobo super.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.315
1.070
113
Emona / Carnium
In točno takega iščem zase, odkar je mrknil Biblos - sem imel enega prvih inkbookov (njihovih) dnevno v uporabi (pogoj je lučka oz nočno branje)... ki seveda sedaj z Elo ne deluje... Predlogi?
Jaz uporabljam Kobo Clara HD. Poleg vsega se mi je zdel tudi budget friendly.

Ob nakupu sem sicer računal tudi na to, da bodo nadgradili programsko opremo in si bom lahko neposredno in enostavno izposojal knjige iz Biblosa...to sem potem opustil (kompliciran postopek s štorastim Kobo brskalnikom) in si knjige, ki jih ne najdem v digitalni obliki občasno izposodim v knjižnici. Tudi paše malo vonja po starih knjigah :zavijazocmi:
Zapiske si delam tako, da označim besedilo in shranim kot zapisek. Potem pa vse zapiske preko Calibre-ja izvozim v tekst...
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn

sousis

Guru
16. nov 2019
1.532
1.021
113
Moj prvi bralnik je bil Pocketbook, kupljen... eeee... nekje 2011? za cca 350 evrov. Najboljši nakup ever. Letno preberem okoli 50 knjig in si ne predstavljam tega brez bralnika. Kot prvo večina stvari, ki me zanimajo, ni na voljo v slovenskih knjižnicah, se pravi bi več kot 350€ stalo samo kupovanje na Amazonu; kot drugo si ne predstavljam, da bi na dopuste, buse, vlake, letala in zvečer v posteljo vsakič vlačila pol kilski kup papirja.

Lani je moja povišica sponzorirala nakup Kobo Libre, zaradi čist uničene baterije na Pocketbooku in želje po backlightu, da lahko berem zvečer brez prižiganja lučke. 450€. Po enem letu uporabe lahko rečem spet samo najboljši nakup ever. Sem že na 56 knjig, pa smo šele na polovici leta.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.315
1.070
113
Emona / Carnium
Jaz uporabljam Kobo Clara HD. Poleg vsega se mi je zdel tudi budget friendly.

Ob nakupu sem sicer računal tudi na to, da bodo nadgradili programsko opremo in si bom lahko neposredno in enostavno izposojal knjige iz Biblosa...to sem potem opustil (kompliciran postopek s štorastim Kobo brskalnikom) in si knjige, ki jih ne najdem v digitalni obliki občasno izposodim v knjižnici. Tudi paše malo vonja po starih knjigah :zavijazocmi:
Zapiske si delam tako, da označim besedilo in shranim kot zapisek. Potem pa vse zapiske preko Calibre-ja izvozim v tekst...
Vidim, da je na voljo tudi Kobo Clara Color...:cheer:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Danes sprobala tole cobiss elo. Saj kar dela... Prva knjiga ze v telefonu. Onyxa pa se cakam da pride. Sem narocila 10incnega zaradi pdfjev moznosti 2 ekranov, ce zapiske zraven delam. Ter novejšega androida, da bo cimdlje supportan. Kobo bo pa za zraven, ce kam grem, da ga pobasem v tasko.

Update... Na onyxa gre seveda vse brez računalnika vmes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.494
246
63
Ok predlagate Kobo, ampak na Kobotu (vsaj po enostavnem postopku za starejše) Cobiss Ela ne deluje...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.494
246
63
Saj niti ebralnikov (vseh) ne uspejo podpreti - 3 dan delovanja je sistem že padel.

1718882902800.png